MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER FellaBeat - Angel Drums - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER FellaBeat - Angel Drums (/temat-other-fellabeat-angel-drums)



FellaBeat - Angel Drums - FellaBeat - 23.09.2015

Witajcie...
to mój debiut...<hehe>
Pierwsza poważna próba stworzenia muzyki (wcześniejsze tez były poważne ale muzyką tego nie można było nazwać).
Jeżeli wrzuciłem utwór do nie tego działu co trzeba to wybaczcie, bo lotny w tym nie jestem.
Mile widziane słowa krytyki, wskazówki, podpowiedzi...
słodzenie że jest och... ach... tylko w ograniczonych ilościach... ^^
Proszę się wygodnie rozsiąść i....
zapraszam na seans :)




RE: FellaBeat - Angel Drums - Milan - 23.09.2015

Jako przeciętny słuchacz mogę napisać ze podoba mi się tylko scena od 0:30, reszta nie podchodzi. Początek po 0:09 jest jakiś dziwny i za dużo w nim basu. Ja słucham na głośniczkach samochodowych 10cm szerokopasmowych to może na kolumnach brzmi dużo lepiej. Pomieszczenie 2m x 2m


RE: FellaBeat - Angel Drums - Zirds - 23.09.2015

W pomieszczeniu 2x2 w ogóle ciężko jest pracować ponieważ jest to akustyczny kwadrat. Dźwięk sie gubi w takiej kubaturze.


RE: FellaBeat - Angel Drums - Milan - 23.09.2015

Mogłeś przy okazji napisać coś o tym utworze. A do małego pokoju zawsze można założyć słuchawki , na razie mam tylko wtykane do uszu ale cicho graja z laptopa. Słuchawki to chyba podstawa. Nie ma podbić i zapaści jak w pokoju.


RE: FellaBeat - Angel Drums - FellaBeat - 23.09.2015

Generalnie ja też na obecny moment pracuję na słuchawkach lub na głośnikach creativ 2:1 czy jakoś tak. A pomieszczenie to zwykły pokój 4,5 x 3,5 m.
O utworze jest kompozycja taka jak słychać, bardziej oddana do posłuchu i konstruktywnej krytyki, generalnie chciałbym żeby utwór ten brzmiał trochę bardziej profesjonalnie ale póki co brak mi wiedzy a co się wiąże z brakiem warsztatu.
Każdy od czegoś zaczynał ... ^^


RE: FellaBeat - Angel Drums - Shabboo Harper - 23.09.2015

Ojej, ten głęboki, "ciemny" w swym tonie dźwięk basu (?) do 0:51 jest zbyt mocny, "uciążliwy". Pad "kołysze" się w panoramie i zdecydowanie "przeważa" w L kanale; zaś perca "czyni" z lekka nie precyzyjną wariację; ot tak sobie "tętni", przy przyjemnych Hi Hat'ach/Shake'ach. Hmm, nie przekonuje mnie ten temat. Przykro mi... :( Gdzieś w tym wszystkim brzmi "dobry duch" wyimaginowanego przez Ciebie rytmu, lecz nie do końca czytelna separacja dźwięków plus skromny aranż wymuszają "pewną korektę" Twego utworu. Szczerze życzę Tobie kreatywnych inspiracji...

PS. FellaBeat witaj w MP. :)


RE: FellaBeat - Angel Drums - Druii - 24.09.2015

Warsztatu nie da się przeczytać :)
Rób, rób, rób, rób, aż w końcu jakoś to zacznie brzmieć.

Naprawdę nie wiem co mógłbym Ci wskazać, bo utwór po prostu jest zbyt ubogi w cokolwiek, żeby szło konkretne rzeczy wskazać. Ale nie przejmuj się, pierwsze próby zawsze są takie :P
Nie wiem czy grałeś kiedyś na jakimś instrumencie, jaką masz wiedzę z zakresu muzyki i produkcji.

Na początek może pooglądaj trochę tutoriali, zapoznaj się co nieco z całym tematem, ogarnij sobie jakieś sample i wtyczki do generowania przyjemnych dźwięków i kombinuj dalej.
Z jakiego DAW korzystasz?


RE: FellaBeat - Angel Drums - FellaBeat - 24.09.2015

Korzystam z FL 10 i co najlepsze mam dużo różnorodnych wtyczek z tym, dopiero je poznaje.
Tak jak napisałem, pierwsze koty za płoty, teraz może być już tylko lepiej.
Właśnie odnośnie tej panoramy miałem problem...
zrobiłem clona PADÓW i jedne dałem z lewej a drugie z prawej strony w panoramie, oraz w fade stereo... a mimo wszystko sam słyszę, że one przeważają w lewym uchu ... why???
Odnośnie basu to jeszcze do tego nie doszedłem w moim planie nauki, aczkolwiek słyszałem że brakuje go w utworze... więc dałem dużo :)
Dzięki za opinię, działam dalej :)
POZDRAWIAM !!!


P.S. Witam :)


RE: FellaBeat - Angel Drums - Druii - 24.09.2015

Basu w utworze nie masz - nie ma instrumentu, który grałby partię basu. To nie jest kwestia tego, żeby w rzeczach, które już grają, po prostu korektorem podbić bas, nie tędy droga.

Pady nie przeważają w lewym uchu, tylko prawdopodobnie sterowane przez jakieś LFO we wtyczce, po każdym zagraniu grają od lewej, w czasie przechodząc na prawą stronę.
Póki co radziłbym Ci nie grzebać zbytnio we wtykach, jedź raczej na presetach i ułóż coś, co ma ręce i nogi.
Skoro korzystasz z FL, odpal sobie przykładowe projekty (/Data/Projects/Cool stuff) i pooglądaj z czego składa się kompletny kawałek. Zanotuj sobie to gdzieś, spróbuj coś podobnego stworzyć. Albo tak jak mówiłem - oglądaj tutoriale, których jest masa, w gatunku, który Cię interesuje i jakoś to będzie.


RE: FellaBeat - Angel Drums - qnebra - 24.09.2015

Jakby to powiedzieć

- bas - coś tam dudni w dole, obstawiam długie pady. Tylko brzmi tak, jakby nie był jeszcze do końca dobrze spasowany z resztą brzmień.
- instrumenty perkusyjne - słychać, że to przede wszystkim na nich opiera się ten utwór. Brzmienie ładne, lecz trochę nudne. Tak samo jak
- elektronika - za mało, za ubogo. Napracowałeś się mniej niż Flake w piosence "Liebe ist fur alle da", gdzie gra ledwie kilka nut na klawiszach.

Ogólnie tak, 2/5. Niemniej to twój pierwszy utwór, na dodatek nie lubię nikogo ranić, więc niech będzie 3/5.

Tylko popraw tą aranżację i daj więcej urozmaiceń, proszę cię ładnie.


RE: FellaBeat - Angel Drums - FellaBeat - 25.09.2015

Ok, ok , bardzo dziękuję za porady, własnie zasiadam do FL i będę coś kombinował :)
Pozdrawiam !!!


RE: FellaBeat - Angel Drums - Knifeman - 4.11.2015

sub prasuje czasze a to źle, automatyzacja panoramy na padzie - nie nie nie, nie możesz tak robić, staraj się nałożyć trochę pogłosu na perkusję bo brzmi sucho