MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Shabboo Harper - Surrender - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Shabboo Harper - Surrender (/temat-other-shabboo-harper-surrender)



Shabboo Harper - Surrender - Zirds - 25.09.2015

Przed Wami kolejny smaczek z SONUS LABORATORIUM utworzonego przeze mnie wraz z dużą pomocą słynnego już na tym forum, a nieobecnego już od paru miesięcy FL FANa oraz osób dzięki, którym ten projekt jakoś mógł zaistnieć. Każdy kto się pojawia w Sonus Laboratorium ten już jest jego oficjalnym członkiem.

Od tego tematu doszła do nas postać, która idealnie pasuje do tego klimatu:
SHABBOO HARPER


Swego czasu Shabboo przesłała mi demko utworu, który by się nadał do projektu Sonus Laboratorium. Wybacz Aniu, że tak zwlekałem z tym zamieszczeniem tego utworu, ale "co się odwlecze to nie uciecze" ;)

W utworze nic nie zmieniałem. Pozostawiłem tak jak jest.
Można wyczuć mroczne, mechaniczne brzmienia jakie znamy od Shabboo Harper i dlatego jest to utwór, który nie powinien być w ogóle remiksowany czy przerabiany na różne sposoby.


*
*
*
*

[Obrazek: 61b4d8977fa367b2gen.jpg]

*
*


*
*
*
*



RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - FellaBeat - 25.09.2015

Dobry wysoki poziom:) relaksacyjny dźwięk wody (przynajmniej dla mnie ) oraz mroczne bity ...


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - KamykCHD - 26.09.2015

Sekcja rytmiczna w tym utworze kojarzy Mi się z albumem "Thriller" Michaela Jacksona :P Nie zmienia to jednak faktu iż jest ona zbyt monotonna i nie zmienia się w ogóle w trakcie trwania całego utworu. Po pewnym czasie zaczyna już nużyć. Ten (ambientowy?) pad w tle jest naprawdę niezły. Tak jak napisał wcześniej FellaBeat - owy dźwięk kapiącej wody każe słuchaczowi oderwać się choć na chwilę od tego mrocznego klimatu, a sam w sobie jest faktycznie dość... uspokajający; Tak jakby chciał Nam przekazać, że nic złego się nie wydarzy... Niektóre FX-y są tutaj zbędne, ponieważ odnoszę wrażenie że końcówka utworu miała zrekompensować Nam to, czego nie usłyszeliśmy we wcześniejszych partiach. Pod względem technicznym raczej nie mam do czego się przyczepić... :) Z uwagi na to iż ten materiał nie powinien być już przerabiany (jak to oznajmił sam Zirds) przyznam, iż jest to dzieło... nietuzinkowe. ;)


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - Zirds - 26.09.2015

Kamyk zapraszam także do wzięcia udziału w projekcie Sonus Laboratorium.


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - qnebra - 26.09.2015

- sekcja rytmiczna - dobrze brzmiąca, jednostajna.
- brzmienia - nie są zbyt bogate, głównie proste pady, których urok tkwi w barwie, a nie w aranżacji. Po prostu ktoś tu wiedział kiedy i jak ich używać, by osiągnąć zamierzony efekt. Prościutki, dwu nutowy, echujący motyw na saksofon całkiem nieźle urozmaica całość.
- efekty - jakieś wodne sample, przenikliwe syczenie, kapanie. Bardzo to mokre jakby to powiedzieć, kojarzy się z jakimś uszkodzonym pokojem na odludziu. Wiatr wlewa się przez okno, a woda wieje ze ścian i szumi na podłogę.
- całościowo - solidne, dobrze brzmiące, lecz nudne i nie porywające za sobą. Zapomina się tego bardzo szybko, lecz w odsłuchu jest dobre.


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - Stiopa - 26.09.2015

Mega mrocznie, tajemniczo i z klimatem. Te fxy przywdziewają skórę w dreszcze, tak lubię :D
Świetna produkcja. Gratuluję.
Pozdrawiam


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - djpatrick - 2.10.2015

kompozycja pełna klimatu muszę przyznać , wszystko ze sobą współgra, gratuluję :)


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - Shabboo Harper - 2.10.2015

Gentlemen,

Zirds:

Cytat:Swego czasu Shabboo przesłała mi demko utworu, który by się nadał do projektu Sonus Laboratorium.

Zirds, dziękuję Ci za przyjęcie mnie do grona SL i tak sympatyczny, powyższy wstęp... ^^ Jedno z pierwotnych założeń Sonus Laboratorium: tworzenie "wspólnych" utworów (w oparciu o projekt jednego z Twórców) w dalszym ciągu uważam za wyśmienity koncept, który nie tylko (potencjalnie) zintegruje Producentów, lecz niewykluczone, iż przysłuży się wykreowaniu niepospolitych tematów, "muzycznych pejzaży". Toteż chętnie ofiarowałam "Surrender" takiemu właśnie eksperymentowi. :)

FellaBeat: Dziękuję za komentarz.

Cytat:...relaksacyjny dźwięk wody...

Cieszę się, że podoba Ci się. Starałam się dyskretnie przygrywać do przewodniego Beat'u. [Lubię wodę. Jestem zodiakalnym Wodnikiem.] ;)

Qnebra:

Cytat:Po prostu ktoś tu wiedział kiedy i jak ich (pady) używać, by osiągnąć zamierzony efekt...
...- całościowo - solidne, dobrze brzmiące, lecz nudne...

I taka była moja intencja wedle "misji" SL. Pad'ów jest kilka, tematycznych plus fx'y; większość tego co słyszysz gram osobiście. Łukaszu, fundament jest... "Surrender" po prostu potrzebuje "świeżej krwi". :D

Stiopa:

Cytat:Mega mrocznie, tajemniczo i z klimatem. Te fxy przywdziewają skórę w dreszcze, tak lubię Cieszy
Świetna produkcja. Gratuluję.

Stefan, serdecznie dziękuję Ci. Ten utwór to kolejny "kolor" w palecie moich muzycznych "wędrówek"... Również Ciebie pozdrawiam. :)

Djpatrick:

Cytat:kompozycja pełna klimatu muszę przyznać , wszystko ze sobą współgra, gratuluję Smile

Dziękuję Ci za przychylny komentarz. Witaj w MP. <takjest>

KamykCHD:
Tobie dziękuję za tak konstruktywny post...

Cytat:Sekcja rytmiczna w tym utworze... zbyt monotonna...
...odnoszę wrażenie że końcówka utworu miała zrekompensować Nam to, czego nie usłyszeliśmy we wcześniejszych partiach...

Utwór jest celowo tak skomponowany przewlekły, w pewnym stopniu monotonny, skromny; żeby kolejny, chętny Twórca mógł "coś od siebie dorzucić" poprzez np. "wgranie" kolejnych partii (instrumentalnych/wokalnych) w wybranym przez siebie fragmencie ścieżki. W "Surrender" jest parę takich "wolnych" przestrzeni plus background, który przecież również potrzebuje "dodatkowych" barw w aranżu... Właśnie ostatnio dograłam jeszcze kilka, subtelnych "wątków"...

Kamyku, jeśli chciałbyś współuczestniczyć w "upiększeniu" mego utworu (projektu) to sprawisz mi wielką radość. Szczerze Ciebie zachęcam... Come oooon :)

Poniżej jest "odświeżona" wersja "Surrender".
Ślę wszystkim ciepły uśmiech,

Anna




RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - Audionectic - 2.10.2015

ooo...początek mega clear...masz ucho do klimatu Shaboo. Bardzo mrocznie ale nie przygnębiająco.Wrecz przeciwnie.Całosc odbioru troszkę psuje perka.Moim zdaniem jest zbyt jednostajnie choć petla gdzieś tam się łamie.troszke spłaszczona za mocno,choć moze sie wydawac ze to taki zamysł,by nie gubić klimatu.
Wogóle to jak tego przesłuchałem to przypomniały mi sie czasy gdy sie szukało nowych brzmien i tak pod koniec lat 90 :D trafilem na La Funk Mob,Kruder & Dorfmeister,DJ Kicks i wogóle acid jazz.Kopiowało sie kasety z róznych żrodeł,w sklepach sprzedawali pirackie kasety...Ten właśnie klimat poczułem... co ja dzisiaj z tą nostalgią :)
U mnie na wieelkim plusie,choc mogłoby być ciut lepiej z perka.
Pzdr


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - KamykCHD - 3.10.2015

Shabboo Harper :

Powiem krótko... Biorę się do roboty! ;)


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - Shabboo Harper - 4.10.2015

Audionectic:

Cytat:ooo...początek mega clear...masz ucho do klimatu Shaboo. Bardzo mrocznie ale nie przygnębiająco.

Pięknie dziękuję Ci za tak życzliwy komentarz ^^.

Kamyk CHD:

Cytat:Powiem krótko... Biorę się do roboty!

Ogromnie się cieszę Kamyku... Trzymam kciuki :).


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - Soundmaniaq - 7.10.2015

Jednostajność perki w ogóle mi nie przeszkadza, wręcz jest wskazana. Dla mnie to utwór ambientowy, a perkusja działa niczym metronom, oprócz taktu, nadaje charakter i industrialny zafarb. Sax kozak, robi klimat, świetne pady z trybem opadania. Do czego bym się przyczepił, to do niektórych fx które może są troszkę za głośne ale to na siłę. Kawał dobrej muzy w klimatach Future Sound of London zwłaszcza płyty "dead cities". Ja bym do perki w miarę upływu kawałka dołożył troszkę więcej transjentów i troszkę przesterował (ale to już moje małe zboczenia :)). Bardzo dobry utwór!


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - Burning Car - 8.10.2015

Hm tylko jedno mi tu nie pasuje :). Tytuł. Ja bym widział coś związanego z wodą, jakieś nurkowanie w podziemnej jaskini i tytułem poszedł bym w takim kierunku. Chyba, że w tytule chodziło własnie o uratowanego nurka;).
Super przestrzeń. Świetnie, że jest perkusja która wprowadza element "akcji" do tego ambientowego kawałka. Naprawdę miło się tego słucha- fajna relaksująca muzyka. SUPER!


RE: [SL] Shabboo Harper - Surrender - Shabboo Harper - 9.10.2015

Soundmaniaq:

Cytat:Jednostajność perki w ogóle mi nie przeszkadza, wręcz jest wskazana... a perkusja działa niczym metronom, oprócz taktu, nadaje charakter i industrialny zafarb.

Trafne spostrzeżenie... ;) Cenię tak rzeczowy komentarz...

Cytat:Bardzo dobry utwór!

Bardzo... <dziekuje>.

Burning Car:

Cytat:...Chyba, że w tytule chodziło własnie o uratowanego nurka

Nie, niestety nie... Burning Car. Temat jest bardziej złożony. "Surrender" to historia samobójcy. Fx'y w tle to symboliczne wspomnienia; sax to smutek; wokal (operowy) to krzyk rozpaczy. Woda, w tym wszystkim, jest ukojeniem. Jego... "zbawieniem"?

Cytat:Naprawdę miło się tego słucha- fajna relaksująca muzyka. SUPER!

Dziękuję Ci... ^^ choć powyższe moje zwierzenie (wyjaśnienie konceptu) pewnie zburzy Twój "relaks". Hmm, niech każdy interpretuje po swojemu "treść" tego utworu. Takowa swoboda jest wręcz konieczna...