MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity (/temat-electronica-adamwax-feat-shabboo-harper-infinity)



AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Abigail Noises - 1.10.2015

Mój nowy kawałek, spokojniejszy z lekką nutą Chillout'u.




Druga wersja z podniesionym wokalem i małą zmianą - inny tekst w środku.


[Obrazek: n719t.jpg]



RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Stiopa - 2.10.2015

Zaczyna się grubo, Podoba mi się barwa stopy, jest taka miękka ale z kopytem. Niestety pady totalnie zakryły całość...
Nic nie słychać poza nimi i perą :/ Wokal Ani też uciekł gdzieś głęboko i nie mogę zrozumieć co ona tam szepcze :/

Rozumiem, że pady graja tu dużą rolę, ale trzeba to tak zmixować, żeby reszta brzmień, a w szczególności wokal, były słyszalne i odczuwalne w utworze...
Poza tym ciekawa aranżacja... Tytuł pasuje zdecydowanie ;)
Końcówka mega, tylko te pady...

Pozdrawiam


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Abigail Noises - 2.10.2015

Chciałem aby wokal nie był na pierwszym planie - może faktycznie za głęboko jest schowany. Spróbuję to poprawić. Dzięki za ocenę.


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - proph3t88 - 2.10.2015

Jak w tle jest wokal Shabboo, to oj grubo :) Technicznie bomba, ciekawa stopa i pady przyjemnie się słucha i bardzo wkręca :) Fajny efekt wiatru i jak dla mnie wokal jest na "swoim miejscu :) Pozdrawiam Adam :)


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Burning Car - 2.10.2015

Fajny kawałek. Wokal może rzeczywiście trochę za bardzo w tle ale i tak kawałek bardzo fajny.


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Abigail Noises - 2.10.2015

Już sam nie wiem co myśleć. Chciałem aby głos był lekko rozmyty, taki z przestworzy. Jednak Stiopa ma trochę racji, że za cicho - jeśli nie można zrozumieć słów to nie jest dobrze. Sprawdźcie teraz - w drugiej wersji dodałem w 3.00 minucie inny tekst i podniosłem poszczególne wyrazy a całość o 3 db. Lepiej?


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Stiopa - 2.10.2015

Jest lepiej ale nie o to mi chodziło :/ Daj pady na kanały mocno lewo i prawo, zwolnisz miejsca w środku gdzie gra wokal i już będzie lepiej. Ciągle jest wrażenie jakby wokal musiał się przebijać przez te pady. Druga rzecz to to, że grają one mocna na ok 2/3 kHz, właśnie tam gdzie najlepiej słychać wokal od ok 2,5 do 4 kHz... Możesz spróbować przenieść pasmo padów lekko poniżej tych 2 kHz i lekko wyeksponować góry na ok 5/6 kHz, lekkie rozmycie kompresorem padów też nie zaszkodzi... ALe ostatecznie to Twój kawałek i Ty wiesz jak najlepiej on ma brzmieć. Moje uwagi są zawsze takie jak ja bym zrobił :P i nie zawsze musze mieć rację ;)
Pozdro


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - djpatrick - 2.10.2015

utwór ma to coś, jednakże z padami troszkę bym pokombinował jeszcze


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - abyssMB - 3.10.2015

Mogę tylko pogratulować kawałek jest świetny , Shabboo Harper jesteś fantastyczna , Adamie mogę jeszcze raz pogratulować , melodia jest dobra pady mi się podobają wpada to w ucho , dzięki Ani masz genialne ścieżki vocalne. :). REWELACJA 5/5


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Zirds - 5.10.2015

Jak pierwsza wersja brzmi według mnie czysto, ale wokal jest zbyt cichy, tak druga wersja ma lepszy wokal, a brzmienie całości jest jakby przygłuszone (o czym kiedyś też pisałem przy Twojej produkcji Adam). Nie wiem czy dałeś na drugi utwór jakiś efekt masteringujący - stretchujący brzmienie wide stereo i dlatego tak "wąsko", "głucho" to brzmi.


RE: AdamWax feat. Shabboo Harper - Infinity - Soundmaniaq - 17.10.2015

AdamWax po którymś kawałku od ciebie słychać już twój styl. Melodia na padach, wpadająca w ucho, perka skojarzyła mi się z takim disco z 80 lat.
Co do miksu zgodzę się ze stiopą, ogólnie środek na eq jest ściśnięty i wybity w górę, dlatego markuje wokal. W drugiej wersji wokal jest zrozumiały natomiast bolączki środkowego pasma zostały. Pobawiłby się nad eq padów, a później najlepiej byłoby zsumować na jednym kanale przed wysyłką na mastera wokal i pady i użyć equalizera dynamicznego, znaleźć daną częstotliwość i troszkę tłumić w zależności od danego poziomu.