MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB FellaBeat - The Voice - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB FellaBeat - The Voice (/temat-drum-bass-fellabeat-the-voice)



FellaBeat - The Voice - FellaBeat - 3.10.2015

Witajcie,
zapraszam na podróż za głosem w krainę mroku...
czy jakoś tak :D

siedziałem składałem, miksowałem, masterowałem i wyszło coś takiego
Werbel za głośny??? czy mi się wydaje?
Perka za uboga... tak miało być, prostota prostota i jeszcze raz prostota^^

Zapraszam do pozostawienia swojej opinii !!!
Czekam z niecierpliwością .
Pozdrawiam !!!




____[Knifeman]____________
poprawiam nazwę tematu

wystawiono o 23:17, 6 października 2015



RE: The Voice - Shabboo Harper - 6.10.2015

Mroczna "prostota". I...? W moim odczuciu: dół "przymulony", "duszny", zbyt ciężki względem suchego werbla. Synth brzmi jak "histeryczny śmiech" ("The Voice "?). Ta barwa i wszechobecność tegoż dźwięku jest nużąca; w końcu irytująca. "Prostota" w aranżu, w tym przypadku, w takiej postaci niestety nie przekonuje mnie... FellaBeat, sorry :(.


RE: The Voice - FellaBeat - 6.10.2015

Ok dzięki za opinię, też po dłuzszym wsłuchaniu się uważam że ten motyw przewodni jest trochę nużący po pewnym czasie. Będe pracował nad nim i postaram się to wzbogacić:)
Optymista powie: skoro jest proste to można coś dołożyć żeby było skomplikowane :)
I tak też zrobię :)
Pozdrawiam :)


RE: FellaBeat - The Voice - waszka_88544 - 6.10.2015

Ja osobiście uważam że siła tkwi w dobrze wykonanej prostocie :D, ale to kwestia gustu więc nie ma co o tym dyskutować.
Według mnie bas trochę za głośny w stosunku do bitu który mógłby być trochę bardziej masywny i bardziej dynamiczny w swoim brzmieniu.
Jeśli chodzi o syntha uważam że jest ok, jednak mogłoby się tam coś więcej dziać obok, czasem jakiś prosty zabieg w postaci ledwo słyszalnego talerza w tle potrafi odwalić dużo roboty i przerwać monotonie.
I duży plus za klimat kompozycji :)


RE: FellaBeat - The Voice - FellaBeat - 7.10.2015

Dziękuje waszka_88544 za opinę :) Cieszę się, że klimat przypadł do gustu !!! Ciągle pracuję nad tym utworem więc w niedalekiej przyszłości zaktualizuję temat i wrzucę track po poprawkach :)
Pozdrawiam !!!


RE: FellaBeat - The Voice - saumon - 13.10.2015

Hmmm ... nie wiem jak to ująć ... jest tu monotonny dół tak jak napisał Shabboo Harper i piskliwy syntezator na wierzchu. Jak się zastanowisz to konstrukcja dość nietypowa dla dnb i nie bez przyczyny. Linia melodyczna w dnb faktycznie często nie jest skomplikowana ale na niższych partiach nie męczy tak bardzo, a jak jeszcze bas jest drapieżny to już w ogóle mam ciary :) wystarczy że jest :) wniosek: podszedłeś innowacyjnie do tematu, ale efekt na razie jeszcze nie powala ;)

Utwór faktycznie prosty, faktycznie może nużyć, ale jest dobry. W okolicy 0:37 zaszalałeś z wysokimi, trochę boli, to na pewno jest do poprawy. Aranżacyjnie mi się podoba, ale może to z powodu długości utworu 2:30 to troszkę mało i na pewno nie skończą się pomysły :) z drugiej strony jakby utwór trwał dłużej jego negatywne strony byłyby bardziej widoczne.

ode mnie masz trójkę z minusem
(oryginalne podejście do tematu to duży plus, nawet jeśli efekty nie od razu są super)


RE: FellaBeat - The Voice - digital-es - 25.10.2015

Słychać że numer jest nie skończony. Werbel jest na moje za głośno i brakuje dobrego mixu. Nie będę oryginalny jak napisze że jest monotonny. Walcz nad wałkiem i czekam na finala.


RE: FellaBeat - The Voice - Tibesti - 16.11.2015

Cos bym dodal jescze bo za sucho jest troche i popracuj nad masterem zeby basy byly w mono bardziej bo to sie rozchodzi za bardzo . Perki monotonia i za malo jakis takich przejsc breakow cos tego