MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) (/temat-electronica-oszir-hz-khz-trance-techno-electronica)



Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - Oszir - 10.10.2015

Najnowszy kawałek stworzony bez znajomości teorii muzyki z wykorzystaniem książeczki "Akordy Klawiszowe" Grzegorza Templina.

Oczywiście ciężko mi jest określić w jakim gatunku wykonałem ten utwór więc wrzucam go do najpewniejszego działu jaki jest Electronica <troll>



Zachęcam do opisania osobistego odbioru przedstawionej muzyki, chciałbym spróbować stworzyć jakiś wideoklip na bazie opisów.
Oprócz spraw emocjonalnych również interesują mnie sprawy techniczne czyli sugestie co i jak można poprawić.


RE: Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - Abigail Noises - 10.10.2015

Dźwięki oldschoolowe, coś lata 90te, prosty ale wpadający aranż w ucho... Trochę brakuje polotu w pierwszej części bo wydaje się zbytnio zapętlony. Break świetny. Druga część jeszcze ciekawsza przez ten krótki lead. Ogólnie miły w odsłuchu utwór a przez dźwięki, które dobrałeś, zyskał w ostatecznej ocenie - jakbym się przeniósł 20 lat wstecz :). 4/5


RE: Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - Oszir - 13.10.2015

(10.10.2015, 18:49)AdamWax napisał(a): Dźwięki oldschoolowe, coś lata 90te, prosty ale wpadający aranż w ucho... Trochę brakuje polotu w pierwszej części bo wydaje się zbytnio zapętlony. Break świetny. Druga część jeszcze ciekawsza przez ten krótki lead. Ogólnie miły w odsłuchu utwór a przez dźwięki, które dobrałeś, zyskał w ostatecznej ocenie - jakbym się przeniósł 20 lat wstecz :). 4/5

Ucieszyło mnie bardzo że spodobał się Tobie break, dość dużo czasu jemu poświęciłem.
Oldschoolowe dźwięki nie były zamierzone no ale wyszło jak wyszło bo miałem lekki problem z miksem, ogólnie miał być dużo "cięższy" kawałek. Mimo wszystko kawałek zrobiłem dość szybko jak na dość spory brak czasu. W drodze jest kolejny kawałek już bardziej oldschoolowy, ale na razie stoi bo mam problem właśnie z breakiem :(
Dzięki za komenta ;)

Aha edit: Jak ktoś zna stronę na której można umieszczać własne MIDI do ściągnięcia to podajcie linka. Chętnie umieszczę tam swój projekt w pliku midi.


RE: Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - aqmoolator - 14.10.2015

Chyba nie mogłeś się zdecydować, czy iść w stronę dance czy pozostać w klimacie nieco bardziej elektronicznym:) Słysząc całość poleciłbym Ci jednak złagodzić nieco sekcję rytmiczną i zrobić z tego coś w stylu oldskulowym, bo barwami ciągniesz w tę stronę właśnie. Książeczkę o akordach potraktuj jako pomoc naukową a skup się na tym co czujesz grając :) a dźwięki ułożą się same.
Moje odczucia? Traczek taki .. rowerowy ;) pasowałby do obrazków z jady po bezdrożach.


RE: Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - Oszir - 17.10.2015

(14.10.2015, 5:07)aqmoolator napisał(a): Chyba nie mogłeś się zdecydować, czy iść w stronę dance czy pozostać w klimacie nieco bardziej elektronicznym:) Słysząc całość poleciłbym Ci jednak złagodzić nieco sekcję rytmiczną i zrobić z tego coś w stylu oldskulowym, bo barwami ciągniesz w tę stronę właśnie. Książeczkę o akordach potraktuj jako pomoc naukową a skup się na tym co czujesz grając :) a dźwięki ułożą się same.
Moje odczucia? Traczek taki .. rowerowy ;) pasowałby do obrazków z jady po bezdrożach.

Nie miałem problemu z wyborem klimatu, przyszła wena i po prostu tworzyłem bez nacisku na wybór gatunku. Co do sekcji rytmicznej przyznam racje że mogłoby to lepiej brzmieć.

Książeczkę dokładnie tak traktuje, dzięki niej sprawniej dobieram akordy unikając fałszu i tym samym zyskując na czasie bo tworzenie wyłącznie na słuch jest bardzo czasochłonne.

Moje skupienie zawsze jest na bardzo wysokim poziomie i staram się przekazać dawkę emocji towarzyszącej w czasie tworzenia, właśnie jest tego efekt bo miałem ochotę coś nakręcić do wideoklipu na zalewiskach odry czyli pokrywa się z Twoimi odczuciami co mnie cieszy :D

Nie miałem czasu na błąkanie się nad Odrą więc zrobiłem coś takiego:


Dlaczego jest tak krótki czas edycji pierwszego głównego posta?


RE: Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - Soundmaniaq - 19.10.2015

Początek coś ala Paul Van Dyk z 90 lat, później dość specyficzny, co do klimatów zgodzę się z aqmoolatorem, dobór niektórych dźwięków ciągnie w stronę dance.


RE: Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - ak47soundsystem - 21.10.2015

Daje radę! Jeśli robiłeś tylko książką i intuicją, to jedno i drugie masz dobre. A co do teledysku, to to jest raczej pozytywny i lekki, wesoły utwór, więc ja sobie wyobraziłem jakieś miłe obrazki: dzieciaki, bawiące się zwierzątka, chomik nawet da radę, albo coś w rodzaju reportażu z festynu, wystawa kotów, itp. dobrze rytmicznie pocięte i będzie git. Ej, a może ja za stary jestem. Może sympatyczne wesołe laski, np. pompujące materac. O kurde. takk! Pompki, hantle, te rzeczy.To będzie lepsze niż Benny Benassi, satisfaction! Brzmieniowo, fajne te wykręty "łał" i ogólny "miał" (to dlatego ta wystawa kotów pasuje). Słaba dynamika (no punch, ale to mastering) i trochę pusto w przestrzeni (więcej instrumentów / melodii) by się przydało. A w środku koniec koty idą spać, czy te laski napompowały materac i się na nim się tarzają, o przepraszam, układają do snu. Oj i jeszcze tak śmiesznie pierdło i wszystko zgasło!


RE: Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - Oszir - 25.10.2015

(21.10.2015, 22:04)ak47soundsystem napisał(a): Daje radę! Jeśli robiłeś tylko książką i intuicją, to jedno i drugie masz dobre. A co do teledysku, to to jest raczej pozytywny i lekki, wesoły utwór, więc ja sobie wyobraziłem jakieś miłe obrazki: dzieciaki, bawiące się zwierzątka, chomik nawet da radę, albo coś w rodzaju reportażu z festynu, wystawa kotów, itp. dobrze rytmicznie pocięte i będzie git. Ej, a może ja za stary jestem. Może sympatyczne wesołe laski, np. pompujące materac. O kurde. takk! Pompki, hantle, te rzeczy.To będzie lepsze niż Benny Benassi, satisfaction! Brzmieniowo, fajne te wykręty "łał" i ogólny "miał" (to dlatego ta wystawa kotów pasuje). Słaba dynamika (no punch, ale to mastering) i trochę pusto w przestrzeni (więcej instrumentów / melodii) by się przydało. A w środku koniec koty idą spać, czy te laski napompowały materac i się na nim się tarzają, o przepraszam, układają do snu. Oj i jeszcze tak śmiesznie pierdło i wszystko zgasło!

Wesołe i gorące laski pompujące materac nad zalewami Odry z rozłożonym sprzętem do ćwiczeń aerobiku, w oddali wylegającymi się na słońcu czarnymi kotami, laski leżą na materacach pieszczone wibracjami niskich tonów oraz dźwiękami wyższych tonów otwierających i rozpalających ich umysły. Na końcu materac pękł i powietrze zeszło :)

Pozytywnie <happyforeveralone>


RE: Oszir - Hz +/- KHz (Trance, Techno, Electronica) - ak47soundsystem - 26.10.2015

no widzisz, inspiracja jest!