MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) (/temat-uplifting-hazem-beltagui-home-rf-bootleg-remix)



Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - Rafau - 14.10.2015

Hazem Betagui
Home
RF Bootleg Remix
320 kbps


KOMENTARZ: Track zrobiony dla praktyki, część do breaka mi osobiście nie podchodzi jak tak go posłucham z perspektywy czasu, aczkolwiek nie ma sensu dłużej rzeźbić. Całość wygląda jak wygląda. Ocenicie sami.

Cheers, mates



RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - Dymek - 14.10.2015

Track ok mi osobiście clap nie podchodzi jest męczący po prostu... reszta w porządku.


RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - MARIUS_HOOK - 14.10.2015

Rafau - muszę Ci z przykrością i pełnym smutkiem odpowiedzialnie powiedzieć że Twoja muzyka mnie urzekła. Nie lubię cukrować ale jeśli to jest tego warte to ręce same piszą komentarz :P Piękny Armadowy klimat, cudzik malina i napiszę Ci że widzę Ciebie jako producenta światowego którym zapewne się staniesz (bądź jesteś) jeśli nie zrezygnujesz. Jedynie moim skromnym zdaniem co byś mógł zmienić w tym kawałku to usunąć ścieżkę tego leadu przypominającego organy kościelne, gdyż psuje to klimat utworu, dodałbym jakieś pier...cie zfiltrowanego leadu na główny refren po smyczkach - ale taki mega mocny jak w utworze Jorn van Deynhoven - New Horizons. Moje rady są szczere i napiszę Ci że jeżeli to uczynisz to wystarczy tylko wysłać utworek do Armada i się Tobą zaopiekują :P Jak nie odpiszą to znaczyć będzie że go nie przesłuchali gdyż gdy przesłuchają to będziesz należał do Armady i kariera światowa otwarta. Claps moim zdaniem perfect wszystko idealnie - ostre dźwięki na +. Wszystko czysto i zwięźle - no i z pewnością masz nowego fana gdyż myślę że w muzyce trance możesz mnie zapisać na lekcje :P


RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - Rafau - 15.10.2015

Nie wiem czy żartujesz, czy nie, ale przeginasz mocno w swoich opiniach. :D


RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - MARIUS_HOOK - 15.10.2015

Rafau, nie należę do ludzi chodzących z cukrem pudrem w kieszeni :P To co mi się nie podoba piszę śmiało, a jeżeli coś jest warte uwagi i w moim guście, oraz technicznie wykonane poprawnie, wówczas zasługuje na pozytywną opinię jak w przypadku Twojego utworu. Jeszcze zapomniałem dodać bo teraz się przysłuchałem - dodałeś flangera lub chorusa na clapsa - nie potrzebnie. Mały soungodizer byłby wystarczający - proponuję preset C zmniejszony o 20 % na tarczy. Trzeba mieć na uwadze to że dobrze jest gdy ktoś zaprezentuje coś więcej niż samą technikę, talent jest tu najważniejszy. Reszty można się nauczyć. Pozderki :)


RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - Rafau - 15.10.2015

Tam nie ma takich rzeczy jak flangery i chorusy. :D Ale dzięki za uznanie. Miło słyszeć. Cheerzzzz.


RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - Shabboo Harper - 16.10.2015

Utwór z pewnością jest "w zgodzie" z gatunkiem: jest i Uplifting ;), jest i Trance. Jednakże, wszystko, w moim odczuciu, jest zbyt stentorowe; momentami "mgliste", nie do końca wyraziste w swym brzmieniu (synth 4:37). To faktycznie, specyficzny power (!). Kick mocny, tętni donośnie (4:24); Hi Hat'y rytmiczne; Clap... obecny. Break, mimo iż przewlekły, o niespodziewanym charakterze, brzmi wręcz jak "oddech", w którym piano wreszcie osiąga wyrazisty koloryt. Tu jest melodyjnie, lirycznie,"świeżo". Tak jednolity, huczący w swym Beacie aranż, w pewnym stopniu jest ubarwiony przez wymyślne fx'y. Rafau, oryginał a Wasz Remix: 1:1... ^^


RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - Rafau - 16.10.2015

A to dziękuję. Miło mi niezmiernie. Oryg jest jakoś dziwnie zmiksowany. Stopa "nietypowa" drop sprasowany... Ma to potencjał ale nie do końca chyba wykorzystany.


RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - lovetrance01 - 19.10.2015

Oryginał jest beznadziejny i jest najlepszym dowodem na to, że pod znanym pseudonimem z czasem i byle co można wydawać.
Dla odmiany Twoja interpretacyja robi dużo lepsze wrażenie. Jest typowo upliftowo, ale na dobrym poziomie. Klaps rzeczywiście ma trochę dziwny pogłos, ale poza tym nie ma co się czepiać. Ogółem jest to solidny track. Masz potencjał.


RE: Hazem Beltagui - Home (RF Bootleg Remix) - 40thSecond - 5.11.2015

sweepsy wg mnie są za głośne, lead mógłby mieć wg mnie mocniejszy atak, stopa na rollu jest zbyt agresywna,
jeśli chodzi o motyw to świetnie wybrałeś ;)
wejście na breakdown jak dla mnie zbyt późne, stopa wydaje mi się, że ma za dużo góry, gra jak ostry badyl :D
coś więcej bym dał w miksie na środek, zmniejszyłbym całą kompresję utworu lub samą głośność całości
powodzenia w dalszych produkcjach :)