MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) (/temat-trance-marius-hook-special-one-original-mix-1)



Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) - MARIUS_HOOK - 15.10.2015

No to udało mi się pościemniać z komentarzami i dzisiaj strzeliłem dziesiątego hehe. Oczywiście żartuję - komenty były w pełni naturalne i satysfakcjonujące :) Fajnie że te forum jest zaplanowane w taki sposób - niechaj wytrwają najwytrwalsi i zostanę raczej tutaj na dłużej :P

Kolega chciał usłyszeć coś z prehistorycznych czasów odnośnie mojej twórczości - na chwilę obecną mogę Wam zapodać jedynie utwór z 2005 roku czyli około 11 letni. Jako drugi zamieszczam linka to klipu na YouTube z zeszłego roku. Oceniajcie, piszcie sugestie i krytykujcie do woli. Nie jestem obrażalską osobą i się nie urażę gdyż mam świadomość że prawdziwa kariera jeśli zaistnieje w moim życiu pojawi się w ciągu kolejnych 8 lat :P Jak się nie uda to zostanę malarzem lub rzeźbiarzem garnków glinianych :D

Special One (original Mix) wyprodukowany oszczędnie 11 lat temu:



No i kawałek zrealizowany w roku 2014 którego od czasu do czasu sobie posłucham i obejrzę przy wieczerzy spożywając (nie) wielkie ilości dobrego trunku :P (wtedy wszystko jest piękne). Dodam że Message bardziej podchodzi pod dance ale myślę że za umieszczenie go w dziale trance nie dostanę bana :)



Pozdrawiam.


Wstawiaj playerki do kawałków.
sowa


+
Poprawiam nazwę tematu.
T-Sted



RE: Special One (10 lat temu...) oraz Message from Heaven (obecna produkcja) - OProject - 16.10.2015

Pierwszy kawałek super ;) chociaż w miksie pare rzeczy dało by zrobić lepiej (ale chyba juz nie wrócisz do tego projektu hehe xd)
Stopa miesza sie z bassem, prawdopodobnie graja na podobnej czestotliwosci i synthy troche za cicho graja... ale mniejsza o to :P
Całość brzmi bardzo głęboko i transowo choć troche monotonnie :P
Ale dość narzekania, dobry kwałek ;)
Nr 2 to juz nie moja bajka, choc brzmi porządnie i teledysk nie najgorszy :P
W dziale Trance tez jest Hands up wiec moze bedzie pasować xd


RE: Special One (10 lat temu...) oraz Message from Heaven (obecna produkcja) - Dymek - 16.10.2015

Widać(słychać),że umiejętności masz na światowym poziomie drugi kawałek wykonaniem mnie powalił:-O ale to nie mój klimat... Wolę ASOT'owskie klimaty:D i wydaje mi się,że jest w nim odrobinę za dużo góry i ciut za mało dołu


RE: Special One (10 lat temu...) oraz Message from Heaven (obecna produkcja) - Rafau - 16.10.2015

W pierwszym loopy grają jakbyś wrzucił na nie sam wet i 0dry. Jest on jednak kozak jeśli rozpatrywać go w kategorii stare go stylu. Nie mniej jednak nie podobają mi się niektóre dźwięki tj. na moje ucho nie grają w tonację, a conajmniej za dużo dają o sobie znać.

Dwójka technicznie bardzo przyzwoicie, ale jakoś nie mój styl. Trance to to nie jest. Taki dance bardziej. W każdym bądź razie po 5 się należy.


RE: Special One (10 lat temu...) oraz Message from Heaven (obecna produkcja) - MARIUS_HOOK - 16.10.2015

Dzięki za opinię :) Dance'o trance'y będę wrzucał jak kolega wspomniał w Hands Up żeby nie było nieporozumień. Utworki są w większości wokalne więc są na pograniczu dance - trance. Wystarczy spojrzeć na wykonawców z innych krajów - ich piosenki i klipy są dance'owe a jednak załapują się do gatunku trance. Jest to niewątpliwie inny rodzaj trance'u - trance komercyjny. Niebawem wrzucę coś typowo pod gatunek progressive.

Pozdrawiam :)


RE: Special One (10 lat temu...) (+1) - Rafau - 16.10.2015

A to pozwolę sobie na wścibskość - jak to jest, że robisz sobie teledyski itp? Utrzymujesz się z muzyki jakoś czy to tylko takie rozwinięcie do produkcji?


RE: Special One (10 lat temu...) (+1) - MARIUS_HOOK - 17.10.2015

Rafau wcale nie jest to wścibskie pytanie. Jest to rozwinięcie produkcji - moja pasja a raczej obsesja :) Jeżeli Twoje pytanie miało na celu uzyskanie odpowiedzi na temat zarabiania na klipach itd. to jeszcze na nich nie zarabiam, lecz gdybym miał taką możliwość to nie wstydziłbym się tego. Marzy mi się to, aby utrzymywać się z muzyki lecz niestety na czas obecny jestem zbyt mało popularny aby to było możliwe. Brakuje mi managera i promotora oraz jakiejś korporacji zajmującej się rozpowszechnianiem twórczości na cały świat, bądź przynajmniej na kraje europejskie. Może pomyślicie że się wywyższam czy postawiłem sobie zbyt wysoko poprzeczkę, lecz na prawdę myślę o karierze na poważnie i podchodzę do tematu w taki sposób, że jeżeli moje produkcje nie są na wystarczającym poziomie obecnie, to będą - pomijając czynniki losowe w moim życiu. Dlaczego klipy ? Dużo łatwiej zaprezentować swoją muzykę i ją rozpowszechnić za pomocą teledysków aniżeli samego dźwięku. Na chwilę obecną jestem niezauważalny lecz mam cichą nadzieję że w ciągu kilku lat to się odmieni i sprostam wymaganiom większej wytwórni bądź korporacji promotorskiej.


RE: Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) - lovetrance01 - 19.10.2015

Pierwszy kawałek jest kozacki. Stopa rzeczywiście bije po uszach, ale poza tym nic nie razi. Za to klimat jest mega. Powinieneś zrobić remastering :)
Odnośnie tego co wyżej napisałeś, to uważam że masz jak najbardziej prawidłowy plan. Utrzymywać się ze swojej pasji to piękna sprawa, i tego Ci życzę.
Wspomniałeś, że wiele dance'owych kawałków podpinanych jest pod trance... I niestety masz rację. Znani producenci trance jak Armin van Buuren - ikona tego gatunku - idą w komercję tworząc zwykły pop, przez co ludzie błędnie nazywają to trancem, a sami twórcy nie zaprzeczają. Dlatego właśnie z każdym rokiem mój ukochany gatunek pogrąża się co raz bardziej. Dziś trancem jest w wszystko.
A Prawdziwy trance powinien być mroczny, kwaśny, hipnotyzujący i surowy jak u starego Oakenfolda. I Twój pierwszy utwór się do tego kwalifikuję.


RE: Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) - MARIUS_HOOK - 20.10.2015

Dziękuję lovetrance01. Niebawem (może dzisiaj) wrzucę coś z mrocznego trance i mam nadzieje otrzymać szczerą opinię między innymi od Ciebie, gdyż kawałek jest w produkcji a będzie do niego dołożony wokal mojej znajomej. Pozdrawiam !


RE: Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) - meatBall - 22.10.2015

wyłączając kwestie stricte techniczne, pierwszy wałek jest wręcz zajebisty :] normalnie jak z płyty PvD ze starych, dobrych czasów :D klimatycznie jest kozacki, koniecznie powinieneś zrobić 2015 reedit :]

drugi, mimo, iż technicznie brzmi dużo lepiej, w ogóle do mnie nie przemawia, po prostu, kopmletnie nie moja bajka...

pozdro :]


RE: Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) - ak47soundsystem - 22.10.2015

Styl i target nie mój, ale dla ucha miłe i kojące. Mistrz reverbu jesteś (i nie tylko). Chyba więcej się nie da, a mimo to jakoś to jest pod kontrolą.
Co do teledysków masz 100% rację, to teraz najlepszy sposób na to żeby zostać zauważonym. Wiek kultury obrazkowej. Zanim klikną i posłuchają, muszą coś zobaczyć. W ogóle słuchanie się zmieniło. Teraz widzę że małolaty chodzą po ulicach i pierdzą szajsowym dźwiękiem z komórek (pasmo jak w radiu tranzystorowym z lat 60tych) i ciągną przez 3G całe teledyski w HD żeby je oglądać na 2 calach ekranu i słuchać przez głośniczek dźwięku z pasmem do 10 kHz i gapią się na ten obrazek. Więc obrazek znaczy co najmniej tyle samo, co muzyka. tzn. znaczenie muzyki spada, a obrazka i powiązanych z nim emocji wzrasta.

W tym teledysku, to zastanawia mnie czy wokalistka na prawdę tak czysto śpiewa, czy została wypolerowana melodyną?


RE: Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) - MARIUS_HOOK - 26.10.2015

ak47soundsystem Masz rację, teraz ciężko jest się wybić z klipami a co dopiero samym muzycznym dziełem. Wszystkie zmysły muszą pracować zarówno oczy jak i uszy hehe. Wokalistka Patty śpiewa ogólnie bardzo czysto, lecz nie ukrywam że przy produkcji podszlifowałem lekko intonację. Takie zabiegi to norma w erze cyfrowych produkcji i obecnych możliwości :)


RE: Marius Hook - Special One (Original Mix) (+1) - cinekkk1 - 26.10.2015

Pierwszy kawałek jeśli chodzi o klimat i oldschoolowy styl, jest bardzo fajny, tak jakbym slucham classic trance na di.fm. Drugi utwor też gra przyzowicie. Slychac na pewno, ze znasz sie na tym co robisz i masz wszelkie podstawy zeby odnosic jeszcze wieksze sukcesy. Kariere na pewno mozesz zrobic, na poczatek z dwa kawalki w jakims bug labelu, i pozniej pewnie z gorki. Wiadomo to nie jest latwe, ale jak sie chce, to moze sie uda :)