MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Chafer - Unbeatable (Instrumental) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Chafer - Unbeatable (Instrumental) (/temat-classical-chafer-unbeatable-instrumental)



Chafer - Unbeatable (Instrumental) - chafer - 22.10.2015

Skończyłem chyba najlepszy utwór w mojej karierze. Nowe instrumenty, nowa jakość.
Zapraszam :)



Ps. Podziękowania dla HybridRaven, Shabboo, proph3t88 oraz Chrisa za cenne rady!


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - qnebra - 22.10.2015

Brzmienie już całkiem realistyczne, kompozycja solidna, tylko utwór trochę taki rozlazły. Teoretycznie to miało być coś epickiego, porywającego i niesamowitego, lecz to "zaledwie" dobra pozycja. Taka, na którą na początku zwrócisz uwagę, potem już będzie się ją przewijać lub słuchać w tle.


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - chafer - 22.10.2015

Hm, a i tak go ostro skracałem :) Następny utwór będzie jeszcze lepszy :)
Ps Zdziwiony jestem przede wszystkim tym, że oceniłeś go tylko na 3 gwiazdki. Tzn. nie mam nic przeciwko niskim ocenom i krytyce :), tylko się dziwię niskiej ocenie po takim, mimo wszystko pozytywnym, komentarzu...


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - qnebra - 22.10.2015

Tu akurat korzystam ze skali oceniania znanej z muzykafilmowa.pl, gdzie ocena taka na trzy gwiazdki oznacza: "Utwór, który jest zauważalny na płycie ale nie zachwyca niczym szczególnym." i w mojej opinii to dokładnie takie coś. Niemniej co by autor nie żałował, tylko miał za swoje to będzie oczko w górę ;)

Pełna skala: http://muzykafilmowa.pl/recenzje/track_rating/opis.html

Holender mać, wygląda na to, że oceny chyba nie da się zmienić :(

Zawsze możesz się pocieszyć, pomimo tej oceny, że na przykład moje kompozycje zasługują w tej skali góra na dwie gwiazdki.


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - proph3t88 - 22.10.2015

Bardzo udana epicka kompozycja. Wpadła mi w ucho ładnie podkreśla klimat, dobrze buduje napiecie :) Fajne efekty na początku :) download poprosze :) wpadnie do kolekcji :)


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - Cris - 22.10.2015

sekcja dęta jest tutaj chyba najlepszą częścią całego utworu (chodzi mi o barwę i mix) melodyjnie ona nie powala, strasznie statyczna. Ciężko tutaj pokusić się o stwierdzenie, że ten utwór jest dynamiczny. Słabo wyczuwalna linia basu która powinna nadawać charakter i określać klimat. Ładnie zmiksowane są też wyżej grające instrumenty smyczkowe (poza feralnymi kontrabasami, ale tu raczej winą bym obarczył kompozycje) świetne i dość dobrze grające staccato wiolonczele i altówki. Całość utrzymana jest w tym bardziej stonowanym "szlifie" znanym z ścieżek dźwiękowych. Do muzyki epickiej stricte to brakuje właśnie mocy, akcji i energii. Ode mnie końcowa nota to takie 7+/10 bo zaczynasz się tutaj w naszej orkiestrowej społeczności zaznaczać bardzo wyraźnie ;)


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - abyssMB - 22.10.2015

Bardzo dobra kompozycja - ścieżka dęta znakomita porywa i wyciska emocje 5/5
PS: a naczym teraz tworzysz jakiej orkiestry używasz


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - chafer - 22.10.2015

Qnebra - dzięki za wyjaśnienie. Każdy stosuję taką skalę na jaką ma ochotę :)
proph3t88 - dzięki. Download jest. Hmmm, można zmienić nazwę pliku po umieszczeniu utworu na SC?
Chris - dzięki za wartościowy komentarz. Sekcję dętą zrobiłem spokojniejszą bo wyszedłem z założenia, że smyczki i bębny odpowiednio napędzają utwór. Co do linii basu - racja. Co ciekawe właśnie dzisiaj ją ściszyłem bo mi zaczęła przeszkadzać... ;)
AbyssMB - użyłem m.in. Hollywood Strings i Brass oraz StormDrum 3.


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - Shabboo Harper - 24.10.2015

... with true pleasure <thumbup>.


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - Abigail Noises - 25.10.2015

Ja uważam, że faktycznie jest to Twój najlepszy utwór. Oczywiście można się przyczepić do kompozycji ale to marudzenie. Staccato świetne, dęciaki także. Niektórzy nie lubią jak ktoś sam siebie ocenia już na wstępie - szczególnie pisząc: ''to mój najlepszy utwór''. Jednak w tym przypadku to przeświadczenie jest słuszne - słychać, że napracowałeś się przy tym utworze, przemyślałeś go, zaaranżowałeś i efekt końcowy jest pierwszorzędny. Jak dla mnie to wpisuje się to w 101% w muzykę trailerową i ''Unbeatable'' oceniam w tym gatunku na 6/5 !


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - chafer - 26.10.2015

Super \o/ Ale...eeeej, miałem otworzyć piwo, jak mi dasz ocenę 5/5. I co? Dałeś 6/5... :)
A co do oceniania swojej twórczości - faktycznie, racja :)


RE: Chafer - Unbeatable (epic, instrumental) - Soundmaniaq - 7.11.2015

bardzo dobry utwór, gdybyś tu jeszcze wstawił jakieś harfy w tle, góra trochę zgaszona, wszystko gra bardziej środkiem i dołem. Trzymasz poziom, końcówka super.