MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Paul Cry - Lucid Dream - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Paul Cry - Lucid Dream (/temat-uplifting-paul-cry-lucid-dream)



Paul Cry - Lucid Dream - hjugo - 26.10.2015

Cześć!

Mam dla Was drugi skończony utwór.
Liczę, że zostanie lepiej odebrany niż ostatnio :)

Czekam jednak głównie na słowa krytyki.

Dzięki za odpalenie i odsłuch.




RE: Paul Cry - Lucid Dream - MARIUS_HOOK - 26.10.2015

Dajesz radę :) Łapiesz klimaty trance'owe i nie źle Ci to wychodzi, aczkolwiek brakuje mi w utworze filtracji, no i jakiegoś urozmaicenia - puenty. Ogólnie jednak muszę stwierdzić że talent masz :)


RE: Paul Cry - Lucid Dream - cinekkk1 - 27.10.2015

Ogolnie slychac na pewno ze chcesz sie rozwijac i znasz budowe utworu trance. Utwor wymaga jednak troche wiecej pracy. 2:34 dalbym jakiegos reverbkicka i nie dawalbym tu juz tego saw leada, tylko juz wystartowalbym z breakiem. Popracowalbym tez nad balansem dolu (kicka i bassu), sub jakby czasami ma za duzo dolu, moze daj na niego tez mocniejszy sidechain. Brakuje tez mi troche przejrzystości, czystości w miksie (chociaz nie jest najgorzej), dokladniejsza eqqualizacja i rozsadny dobor brzmien powinny pomoc.


RE: Paul Cry - Lucid Dream - hjugo - 27.10.2015

Dzięki za obie opinie.
Przejrzystość utworu wydawała mi się być dobra, ale najwyraźniej tylko moje ucho tak uważa przyzwyczajone do burdelu w poprzednich projektach :)
Dołu być może faktycznie jest za dużo w subie, gdyż nie obcinałem tam tego zbyt wiele.
Reszta wskazówek na pewno będzie bardzo pomocna.

Miło usłyszeć od obcej osoby, że ma się talent :) i to na samym początku pracy :D

Cały czas do przodu!


RE: Paul Cry - Lucid Dream - libra_makowski - 1.11.2015

Utwór z dużym potencjałem. Zgadzam się z cinekkk1, że break powinien zacząć się wcześniej. Dla mnie technicznie w porządku. Brakuje mi w utworze jednej rzeczy, jasnego przewodniego motywu melodycznego.


RE: Paul Cry - Lucid Dream - Damian Sulewski - 5.11.2015

Ten sam motyw ciągle się powtarza, co sprawia że track jest monotonny. Może dodałbym jakieś pianino w tle...? :P


RE: Paul Cry - Lucid Dream - hjugo - 11.11.2015

Dzięki za odsłuch :) Cieszę się, że tecnicznie nie ma zbyt wielu uwag. Napracowałem się by utwór brzmiał solidnie. Nad chwytliwą melodią muszę jeszcze popracować.


RE: Paul Cry - Lucid Dream - Maison - 22.11.2015

Fakt technicznie jest czysto, ale cały czas leci to samo i przez to track staję się bardzo monotonny, jak sam stwierdziłeś popracuj nad melodią w muzyce Trance przecież melodia jest bardzo ważna a już jeśli mówimy o upliftach jest ona po prostu podstawą, to ona sprawią że "odlatujemy" :) dla mnie solidne 3/5


RE: Paul Cry - Lucid Dream - KBK - 22.11.2015

Miło się słucha, zastosowałbym jakieś pianinko i więcej przejść


RE: Paul Cry - Lucid Dream - hjugo - 23.11.2015

Dzięki. Pracujemy dalej. :)