MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - No Funk Today - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - No Funk Today (/temat-hip-hop-funky-fella-no-funk-today)



Funky Fella - No Funk Today - funkyfella - 30.10.2015

Dawno nie machnąłem takiego klimatu mrocznego. Dawajcie znać, jak siada :)

Funky Fella - No Funk Today [90BPM]



RE: Funky Fella - No Funk Today - wisnia2a - 31.10.2015

Distortion dodane w celu efektu brudnego sampla? Troszkę za mocno się wyrywa chyba. Klimat jak najbardziej spoko.


RE: Funky Fella - No Funk Today - Wasp - 31.10.2015

oldskulowa pera
tylko basu brakuje
nie spodziewałem się tej transpozycji w dół w środku kawałka, + za pomysł


RE: Funky Fella - No Funk Today - mario995 - 31.10.2015

Perkusja bardzo oldskulowa za to +
Klimat jak zawsze na +
Trochę basu tylko brakuje aczkolwiek cały kawałek zupełnie spoko :)
Także w zupełności zagadzam się z przedmówcami :D
Pozdro !


RE: Funky Fella - No Funk Today - funkyfella - 31.10.2015

(31.10.2015, 5:59)wisnia2a napisał(a): Distortion dodane w celu efektu brudnego sampla? Troszkę za mocno się wyrywa chyba.

no na przester zmapowałem sobie pokrętło mix (%) i manipuluję nim przez cały utwór, więc procent zniekształceń, zmienia się i płynie, bądź wolno pulsuje cały czas. W którym momencie słyszysz, że przegięcie ?

(31.10.2015, 8:32)WaspXT napisał(a): oldskulowa pera
tylko basu brakuje
nie spodziewałem się tej transpozycji w dół w środku kawałka, + za pomysł

ok, czyli basiwo do ogarnięcia, danke szyn

(31.10.2015, 9:47)mario995 napisał(a): Perkusja bardzo oldskulowa za to +
Klimat jak zawsze na +
Trochę basu tylko brakuje aczkolwiek cały kawałek zupełnie spoko :)
Także w zupełności zagadzam się z przedmówcami :D
Pozdro !

jw, dzięki wam ! już wiem, że basiwo trazeba ogarnąć. Dzieki za feedback


RE: Funky Fella - No Funk Today - Shabboo Harper - 3.11.2015

Och... rzeczywiście mroczniej. Podoba mi się efekt a'la "dirty vinyl"; wariacje perci również klimatycznie "ostre"; choć... w jednolitym brzmieniu. Jednakże owa regularność beat'u, tak surowa i konkretna kreuje pewien "nerw". Jest dobrze. Bassline? I owszem... aż gdzież on, gdzież? ;)


RE: Funky Fella - No Funk Today - Zirds - 3.11.2015

Fajnie oldskulowo brzmi :) Perka całkiem w porządku. Bas w tle jakiś tam słychać - taka gitarka basowa na 4/4. Z lekka bije psychodelikiem i to na plus :)

Co do melodii to pierwsza myśl jaka mi wpadła do głowy:



:D

5/5


RE: Funky Fella - No Funk Today - funkyfella - 3.11.2015

(3.11.2015, 0:54)Shabboo Harper napisał(a): Och... rzeczywiście mroczniej. Podoba mi się efekt a'la "dirty vinyl"; wariacje perci również klimatycznie "ostre"; choć... w jednolitym brzmieniu. Jednakże owa regularność beat'u, tak surowa i konkretna kreuje pewien "nerw". Jest dobrze. Bassline? I owszem... aż gdzież on, gdzież? ;)

Cieszy mnie, że w miare to brzmi, bo jeszcze nigdy się aż tak nie bawiłem przesterem, w sensie modulowałem go przez cały utwór na żywca, co do bassu moze faktycznie jeszcze brakuje jakiegos ponurego pomruku :)

(3.11.2015, 2:09)Zirds napisał(a): Fajnie oldskulowo brzmi :) Perka całkiem w porządku. Bas w tle jakiś tam słychać - taka gitarka basowa na 4/4. Z lekka bije psychodelikiem i to na plus :)

Co do melodii to pierwsza myśl jaka mi wpadła do głowy:


hehe grałem, a to mi nie przyszło do głowy akurat :)


RE: Funky Fella - No Funk Today - Abigail Noises - 3.11.2015

To jest właśnie tego typu utwór, w którym brakuje wokalu. Pierwsze co mi się rzuciło to głos w stylu Tricky, czyli Adrian Thaws, ale musiałbyś jeszcze zwolnic utwór, no i znaleźć takiego wykonawce :) Daję 4/5


RE: Funky Fella - No Funk Today - wisnia2a - 8.11.2015

(31.10.2015, 5:59)wisnia2a napisał(a): Distortion dodane w celu efektu brudnego sampla? Troszkę za mocno się wyrywa chyba. Klimat jak najbardziej spoko.

Po kilku odsłuchach jednak nie wyrywa już mi się nic za mocno. Wcześniej na wstępie (15s) i na momentach bez perkusji.


RE: Funky Fella - No Funk Today - funkyfella - 8.11.2015

(3.11.2015, 11:25)AdamWax napisał(a): To jest właśnie tego typu utwór, w którym brakuje wokalu. Pierwsze co mi się rzuciło to głos w stylu Tricky, czyli Adrian Thaws, ale musiałbyś jeszcze zwolnic utwór, no i znaleźć takiego wykonawce :) Daję 4/5

no miejmy nadzieje, że znajdzie się ktos kto zrobi rozpiździaj na tym :) dzieki za opinie

(8.11.2015, 7:30)wisnia2a napisał(a):
(31.10.2015, 5:59)wisnia2a napisał(a): Distortion dodane w celu efektu brudnego sampla? Troszkę za mocno się wyrywa chyba. Klimat jak najbardziej spoko.

Po kilku odsłuchach jednak nie wyrywa już mi się nic za mocno. Wcześniej na wstępie (15s) i na momentach bez perkusji.

może to kwestia kompresji, w mijescch bez perkusji przesterowany sampel siębardziej wybija. Jesli chodzi o % zmiksowanego sygnału (% przesteru) to jest on na zywo prez cały utwór modulowany, do tego też dodany delay stereo który też w niektórych momentach zanika całkowicie, a w niektórych jest równany z suchym syugnalem. Jak wchodzi perkusja słychac to w początkowym takcie np. gdzie przester dość ostro idzie w góre + ten delay. Wtedy tworzy siętaki przeszywający, puslujący ostry dzwięk. Zgodze się, że niekiedy jest on już na granicy, bo jak tak teraz słucham to rodzi się niepewność czy zaraz nie bedzie rzeźni i w ym momencie na szczescie opada :)