MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jaki komp do muzyki w 2016r ? (/temat-jaki-komp-do-muzyki-w-2016r)

Strony: 1 2


Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Milan - 31.10.2015

Zbliża się 2016r, pojawił się nowy Intel 14nm i nowa płyta Z170. Ta nowość jest kompatybilna z Windows 10. Starsza płyta z socket 2011-3 pod intela 22nm jest teraz starszą technologią i za 7 lat może zostać bez wsparcia bo technika poszła za 14nm. Znowu technologia 2011-3 z Z79 jest kompatybilna z Mac os x i do tego ma 8 slotów DDRAM a nie jak Z170 tylko 4 sloty. Piszę o tym co wyczytałem bo nareszcie za 2 miesiące będę składał komputra :D. Na dzień dzisiejszy to mam taki złom że się wiesza nawet przy filmach <omg> . I teraz jest zagadka , czy nowy procesor w technologii 14nm z windowsem 10 poradzi tak samo jak procesor 22nm z Maciem ? Oba procesory są w podobnej cenie 1600zł . Ten nowy to Intel i7-6700 3.40GHz . Składanie będę zaczynał od zera . Nie ukrywam że wolałbym windowsa bo cały czas go mam i nie chciałbym się przesiadać na Maca . Ktoś doradzi ?


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - efg1 - 14.11.2015

Windows i osx to dwa zupełnie inne systemy, nie ma co porównywać podzespołów w tym przypadku bo to nie jest miarodajne. Pomyśl do czego potrzebujesz tego komputera, jeżeli tylko do produkcji muzyki to raczej zainwestował bym w odsłuchy, interfejsy, syntezatory, mikrofony itp niz w procesor i7 3,4. Moim zdaniem starczy spokojnie procesor za 400-500 zł, a tą pozostałą kasę możesz zainwestować w sprzęty, które rozwiną Twoje umiejętności. Inna sprawa jeżeli lubisz też sobie pograć w gierki, no to wtedy wiadomo, że moc na pokładzie jest potrzebna. Ja np obecnie pracuje na macbook pro z i7 2,2 ghz i żaden projekt mi się nie wiesza :) a wrzucam sporo pamięciożernych vst. Ale tak jak mówię - osx trochę inaczej niż windows się zachowuje i nie można tych samych podzespołów porównywać. Nie jestem pewien czy windows 10 to najlepszy obecnie wybór do muzyki, nie wszystkie sprzęty są jeszcze kompatybilne, myślę że 7 lepiej by się sprawdziła.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - nullname - 14.11.2015

Windows 7 i 8.1 to systemy, na których warto pracować - są lekkie nawet i mało awaryjne...

windows 10 - Odradzam... miałem go do produkcji, okazuje się że do teraz NIE naprawili błędu z CPU-Loop'em przy odczytywaniu metadanych z wav pow. 16bit...

Co do procesorów - miałem 3 modele i5... żaden nie był tak wydajny jak i7 - nie chodzi tu o wskazanie konkretnego modelu, ale wchodzi w grę głównie technologia wykonania :)


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Zirds - 14.11.2015

Ja pracuje na W10 i praca ma się bardzo dobrze.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - hudson462 - 14.11.2015

Tak ja kolega w pierwszej odpowiedzi napisał, wszystko zależy do czego dokładnie potrzebujesz komputera. Jeśli do produkcji muzyki tylko i wyłącznie to nie opłaca się wydawać tylu pieniędzy na procesor. Ja mam komputer z 2010/2011 składany do BF3. I5 2500k do tej pory świetnie sobie radzi, jeśli chodzi o produkcję muzyki i codzienne korzystanie z komputera. Do tego jakiś porządny dysk SSD i zwiechy będą się zdarzać naprawdę rzadko. Nie miałem styczności ( dłuższej) z windows 8 i 10, więc nie powiem Ci jak wypadają na tle windows 7, ale do windowsa 7 nie mam się do czego przyczepić. Mam wersję premium edition czy jakoś tak i jestem naprawdę zadowolony. Także jeśli planujesz składać komputer do produkcji muzyki i codziennego używania ( a wnioskuję, że tak skoro porównujesz wydajność z mac, który z tego co wiem w większości nowych gier wypada słabo) to nie ma sensu pakować góry pieniędzy w podzespoły bo lepiej się skupić na software i sprzęcie studyjnym.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Zirds - 14.11.2015

Powiem Ci, że znam artystów, którzy do tej pory komponują i produkują utwory na komputerach typu Amiga, albo na Celeronach z 512 MB RAMu. Więc nie liczy się to na czym robisz tylko to co możesz z tego wyciągnąć.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Milan - 16.11.2015

Czytałem że Mac jest dla tych co nie potrafią zoptymalizować systemu do pracy z muzyką. Na razie zostanę przy Windows 7 skoro Win 10 ma nie poprawione błędy. Choć nie jestem przekonany, bo gdzieś napisali że Win 10 wyciągnął pomocną dłoń dla muzyków.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Knifeman - 16.11.2015

(16.11.2015, 18:26)Milan napisał(a): bo gdzieś napisali że Win 10 wyciągnął pomocną dłoń dla muzyków.

nie wiem czy czytałem dokładnie to samo ale chodziło bardziej o wsparcie technolgii dotykowych (bardziej surface jako konkurencja dla ipada)


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Zirds - 16.11.2015

Jakoś nie zauważyłem błędów w W10.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - mateuszpalucki - 16.11.2015

myśle ze warto zainwestować w i 7, sam posiadam wersje 4790K oraz dysk ssd, ktory jest mega szybki, jeśli ktoś spróbował SSD wie o czym mowie;) dostęp błyskawiczny do systemu, programów


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Milan - 17.11.2015

Jakie są różnice od strony technicznej między win7 i win10 podczas pracy z muzyką ? programy ableton i traktor


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - efg1 - 17.11.2015

"Czytałem że Mac jest dla tych co nie potrafią zoptymalizować systemu do pracy z muzyką." bzdura :) prawda jest ze osx jest muzycznie przyjazniejszy, np mozliwe jest polaczenie multum kart dzwiekowych i uzywanie jej jako jednej w jednej aplikacji. Co w windowsie jest niemozliwe. Masz tez core audio i zadne sterowniki asio nie sa potrzebne. Oczywiscie maki maja tez swoje wady - np bardzo wysokie ceny. Wiele lat pracowalem na FL Studio na windowsie a teraz Logic na macu i musze powiedziec ze w osx jest o wiele wiecej mozliwosci optymalizacji pracy z muzyka :)

Różnica między windows 7 a 10 jest taka, ze na 10 moga jeszcze nie ktore wtyczki miec problemy z kompatybilnoscia, ale pewnie juz ten problem albo zniknal albo niedlugo zniknie. Osobiscie nie przepadam za 10 jako ze ten system bardzo duzo chce o nas wiedziec i podgladac :) 7 byla bardzo udana i osobiscie ku niej bym sie sklanial. Ale jesli chodzi o uzytkowanie muzycznych programow to pewnie roznicy juz nie ma.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Maciek - 17.11.2015

(16.11.2015, 18:26)Milan napisał(a): Czytałem że Mac jest dla tych co nie potrafią zoptymalizować systemu do pracy z muzyką
Autor tych słów miał pewnie tyle wspólnego z Apple, co ja z Linuxem.
Na Macu wszystko działa bezbłednie i nie ma mowy o jakichkolwiek dziwacznych błędach a'la windows. Na win 8 nie było możliwe pracować z serato, gdzie na macu o niższych parametrach nie zauważyłem żadnych opóźnień. Podobnie z synchronizacją Virusa TI
Praca na win a macu to dwie różne rzeczy jeśli chodzi o wygodę


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Milan - 17.11.2015

(17.11.2015, 14:41)Maciek napisał(a):
(16.11.2015, 18:26)Milan napisał(a): Czytałem że Mac jest dla tych co nie potrafią zoptymalizować systemu do pracy z muzyką
Autor tych słów miał pewnie tyle wspólnego z Apple, co ja z Linuxem.

Dokładnie tak

Nawet nie wiem jaką wersję Mac kupić , Znalazłem coś takiego
http://www.x-kom.pl/p/255109-systemowe-apple-parallels-desktop-11-mac-box.html
http://www.apple.com/pl/shop/product/MC573PL/A/mac-os-x-106-snow-leopard

Znacie sie na tym jaki Mac do PC ?


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - ProCkers - 17.11.2015

Mac do PC??????? :D

OSX działa tylko* z komputerami Apple :) Chcesz OSX to musisz kupić Maca :)


*chyba, że chcesz składać Hackintosha(komputer o konkretnie dobranych podzespołach, na których można uruchomić OSX), co z tego co wiem nie jest zbyt prostą sprawą i nigdy nie osiągniesz tej samej wydajności co na oryginalnym Macu :) :)


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Zirds - 17.11.2015

Mac to mac... To tak jakbyś próbował zainstalować iOS ( też Apple) na telefonie który ma androida.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Maciek - 17.11.2015

Jest to teoretycznie możliwe - widziałem u jednego chłopa, który przerabiał konsole - ale jak to działa to nie wiem.


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Zirds - 17.11.2015

Możliwe, że miał zainstalowane MIUI ;)


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Maciek - 18.11.2015

Pojęcia nie mam, to było z 7 lat temu i ja nawet bym na to uwagi nie zwrócił tylko mój kumpel zauważył ;)
Ze mnie to mizerny informatyk - za czasów Pentium 166 16MB Ramu i dysków 2.1 GB orientowałem się niemalże we wszystkim ;)


RE: Jaki komp do muzyki w 2016r ? - Zirds - 18.11.2015

(18.11.2015, 8:07)Maciek napisał(a): Pojęcia nie mam, to było z 7 lat temu i ja nawet bym na to uwagi nie zwrócił tylko mój kumpel zauważył ;)
Ze mnie to mizerny informatyk - za czasów Pentium 166 16MB Ramu i dysków 2.1 GB orientowałem się niemalże we wszystkim ;)

Ja też....


Ale wracając do tematu:

Najważniejsze jaki będziesz miał budżet na powiedzmy Styczeń 2016.Lepiej przyoszczędzić i kupić jednostkę PC, a nie laptop ponieważ technologia tak gna do przodu, że za rok dwa będziesz musiał zmieniać laptop, a tak do PC to dokupisz potrzebne podzespoły.
Najlepszym rozwiązaniem będzie obserwowanie strony www.purepc.pl gdzie masz na każdy miesiąc w różnych przedziałach cenowych zestawy komputerowe, które składają ludzie pod siebie lub pod oprogramowanie :)