MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Spóźnione przywitanie - trochę o mnie. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: Spóźnione przywitanie - trochę o mnie. (/temat-spoznione-przywitanie-troche-o-mnie)



Spóźnione przywitanie - trochę o mnie. - Wasp - 6.11.2015

Od jakiegoś czasu udzielam się na forum a zauważyłem że nie napisałem powitalnego tematu.
Grałem sobie kiedyś na casio ale on nie miał sequencera tylko automatyczne akompaniamenty - to nie było rozwijające. potem kupiłem yamahę psr-400 na której sequencerze zaczynałem robić pierwsze kawałki nagrywając dźwięki z klawiatury na żywo.. Wzorowałem się wtedy głownie na Robercie Milesie. Jakiś czas później kupiłem Yamahę QS-300 z 16'sto ściekowym sequencerem.. tam nagrywałem kawałki metodą step-by-step, w tamtym okresie inspirowałem się głównie photek'iem i muzyką house. do tego doszła amiga z protrackerem - samplowałem moje kasety z muzyką gabber, prodigy i photeka.
w 2000 r kupiłem pc i przesiadałem się na ModPlugTraceka.. ta wersja nie obsługiwała vst...wtedy nawet nie wiedziałem co to vst. Robiłem kawałki do szuflady, wymyśliłem sobie pseudonim "Marvel". W 2002 mój brat pokazał mi Demo Fl Studio (2 lub 3) nie miało możliwości odczytu projektu więc robiłem melodie w fl, eksportowałem je do wav i dodawałem je do projektu w trackerze. w 2003 miałem już full wersję FL i neta. Wymyśliłem sobie inny pseudonim o którym wolę zapomnieć. Robiłem pod nim taka muzykę jak teraz i bity hip-hop'owe dla mojego MC. robiłem kawałki i wystawiałem je na forum. aż w 2006 Zmienił pseudo na Eternal Sunset którego trzymam się do dziś. w 2008 zebrałem kawałki na mój pierwszy album "Digital ostinatu structures" wydany w czeskim netlabelu a potem poleciało już z górki. wydano wiele moich albumów i epek w japońskim netlableu i 2 albumy w angielskim labelu. Wychowałem się na pegazsie i od zawsze podobała mi się muza z tej konsoli wiec zacząłem robić muzykę w stylu pegazusa pod pseudo 8-BITchin'tendo "BITchin" to w angielskim slangu zajebiste" ... muzykę ala pegazus też zebrałem w całe albumy i zostały one wydane w netlabelu "noise channel" . i to chyba tyle jak na razie.


RE: Spóźnione przywitanie - trochę o mnie. - Revnotes - 6.11.2015

Podejrzewam, że przez tak długi okres czasu, na pewno na strugałeś mnóstwo tracków. Czy jesteś w stanie podać tą liczbę? Oczywiście jeżeli to żadna tajemnica. Bardzo lubię czytać tego rodzaju biografie, mam namyśli wspomnienia producentów, którzy przeszli bardzo długą drogę, mierzyli się z tematem korzystając z różnych rozwiązań technologicznych. Wszystko następowało tak łagodnie, naturalnie, krok po kroku. Natomiast w moim przypadku, nagle zacząłem interesować się muzyką elektroniczną, która wcześniej w żaden sposób mnie nie przekonywała i po jakiejś chwili zacząłem tworzyć. Choćbym chciał, to nie mam o czym pisać.


RE: Spóźnione przywitanie - trochę o mnie. - Mat.Mor.Raw - 6.11.2015

Gabber, The Prodigy, Robert Miles, Protracker... mam podobną ścieżkę "kariery". Z resztą jak się miało dostęp do twórzczości demosceny lat 90'ych to właściwie taki klimat głownie obowiązywał i na takich inspiracjach / samplach budowało się swoje umiejętności i pierwsze kawałki . Co prawda Protrackera sam nie używałem bo działem od początku na PC DOS i Scream Tracker, ale znałem wiele modułów zrobionych w Protrackerze, a też mój znajomy amigowiec w tym działał. Przesiadka na Windows 95 w moim przypadku również zaowocowała wejściem w świat ModPlugTrackera, którego używam do dziś (od kilku lat jest to wersja openSource pod nazwą "OpenMPT").
Spóźnione, ale szczere, witamy na forum :E
Mam nadzieję, że więcej starych trackerowców się jeszcze ujawni.


RE: Spóźnione przywitanie - trochę o mnie. - Wasp - 6.11.2015

Revnotes:
Zrobiłem 21 albumów/epek jako Eternal sunset
na SC mam 279 kawałków, niektóre pochodzą z tych albumów
i 72 kawałki w stylu chiptunes
u mnie jak wena chwyci to lecę z kawałkiem że hey :)


RE: Spóźnione przywitanie - trochę o mnie. - Soundmaniaq - 5.01.2016

Wasp pamiętasz jak na fruityart (chyba 2002 rok) trzeba było wysłać plik flp adminom żeby dostać się z novice do skilled? :D


RE: Spóźnione przywitanie - trochę o mnie. - aqmoolator - 5.01.2016

(5.01.2016, 22:58)Soundmaniaq napisał(a): Wasp pamiętasz jak na fruityart (chyba 2002 rok) trzeba było wysłać plik flp adminom żeby dostać się z novice do skilled? :D

Ja pamiętam :) Atom i Comx rządzili a my dzieliliśmy się wszystkim; co kto w sieci wygrzebał. To były czasy :) Mam jeszcze trochę kawałków od ludzi z tamtego czasu.