MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) (/temat-uplifting-quillava-efemgie-love-hijacking-of-agata-theme)

Strony: 1 2


Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) - Quillava - 6.11.2015



Taki mały cover utworu Seweryna Krajewskiego z lat '90 "Wielka Miłość" ode mnie :)

Pozdrawiam !


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Shabboo Harper - 7.11.2015

Specyficzny... "cover". Fragment w Break'u (od 2:40-4:50) zmysłowy, "ciepły", czarujący... Seweryn Krajewski ? Hmm, niedościgniony...
Quillava, to sympatyczny, nietuzinkowy "gest" <thumbup> .


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - ViVi - 7.11.2015

Bardzo ciekawy pomysł by użyć tej melodii w uplifcie. Słychać styl Simon'a O'Shine. Jedynie trochę mi to pianinko w break'u nie pasuje, mogłoby być lepiej ułożone. Ale reszta brzmi bardzo dobrze. :)


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Quillava - 7.11.2015

(7.11.2015, 6:48)Shabboo Harper napisał(a): Specyficzny... "cover". Fragment w Break'u (od 2:40-4:50) zmysłowy, "ciepły", czarujący... Seweryn Krajewski ? Hmm, niedościgniony...
Quillava, to sympatyczny, nietuzinkowy "gest" <thumbup> .

Dziękuje za miłe słowa :) Jestem ogromnym fanem oryginału i no za każdym razem jak go słyszałem to łezka w oku się kręciła :P i od dłuuugiego czasu miałem zamiar przełożyć ten kawałek na styl bardziej taki jaki słucham na co dzień :D

Pozdrawiam !
Dzięki Vivi :D Co do podobieństwa do stylu O'Shine to zgadzam się - uwielbiam gościa :) A tak poza tym uwielbiam breakdowny właśnie takie emocjonalne i dźwięk pianina :) I od razu mówię że nie miałem zamiaru kopiowaćjego twórczości tylko po prostu uwielbiam pianinko i tylko w taki sposób miałem wizję dokończenia tego "coveru" :) W niektórych miejscach rzeczywiście miałem problem z tym pianinem np. jakby w końcówce breaku gdzie melodia nieco się zmienia to kombinowałem i kombinowałem strasznie niby chciałem zmienić troche melodie z zarazem strasznie ale to strasznie chciałem jej użyć takiej jak w oryginale z ogromnego szacunku do Niej :D

Pozdrawiam !

Post pod postem <lejca>
Łączę.
T-Sted



RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - L.G. - 8.11.2015

Świetne, dzięki za udostępnienie.
5/5
Pzdr.


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Quillava - 8.11.2015

Dzięki L.G. ! :)

Pozdrawiam :)


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Cris - 10.11.2015

matko boska... ułożenie fortepianu i to jak tam gra i te momentami szalone fałszywe nutki które tam wpadają między siebie. To zabiło cały utwór. Dosłuchałem do momentu gdzie fortepian gra refren piosenki. Ode mnie 0/10


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Quillava - 10.11.2015

co jak co ale do breakdownu użyłem pliku z karaoke :D tzn bazowałem na midi i za dużo nie zmieniłem bo to cover a nie remiks czyli nie chciałem za dużo zmieniać a dodać coś od siebie :D i szczerze nie będę ukrywał teoria to moja słaba strona ale czy pianinko w breakdownie ułożone przez kogoś kto raczej nie wątpliwie zna się na tym może być błędnie ułożone ? :P w każdym bądź razie dzięki za opinię :)
Pozdrawiam ! :D


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Zirds - 11.11.2015

Pianino sam zagrałeś czy wykorzystałeś MIDI albo czy to jest jakiś wycinek z oryginału?

Ogólnie to bardzo ładne! Świetnie rozbudowane, break super, takiego build up'u się spodziewałem i się nie zawiodłem.

Bingo.

5/5


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Quillava - 11.11.2015

Wykorzystałem MIDI do Pianina :) Zresztą troche zabawy z Nim było - jest chyba jedno w necie (albo się mylę) :D Bardzo mi zależało by brzmiało dokładnie tak jak brzmi :D

Dzięki za opinię ! :) Pozdro :)


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Rafau - 12.11.2015

Świetny track. Breakdown moim zdaniem przekombionowany, można było zrezygnować z pewnych dźwięków. Mimo wszystko jest świetny klimat. Brzmienie całości można by poprawić, ale tylko trochę.

4/5, falołuje


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Quillava - 12.11.2015

Dzięki Rafauu :D co do breakdownu starałem się wypełnić go jak najbardziej dźwiękami :D i no racja troszku się nabawiłem tam :P Szczerze mówiąc to ten projekt rozpocząłem dosłownie 1 stycznia w nocy :) i po prostu pecet mi siadał :D i no szczerze szczerze to już byłem strasznie zmęczony pracą nad jednym projektem przez tyle czasu :P Ale myślę że zrobiłem co w mojej mocy - z czasem więcej doświadczenia wpadnie to i tracki będą "mam nadzieję" lepsze :D

Pozdrawiam !


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - lovetrance01 - 15.11.2015

Jak koledzy, jestem pod wrażeniem Twojej wersji. Moje pierwsze skojarzenie to Simon O'Shine. Kilka rzeczy dałoby się poprawić, ale od początku słychać, że masz duże umiejętności. Mógłbyś zrobić jakiś Club Mix, czyli troszkę krótszą wersję. Wielkie dzięki za download.
4.5/5


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Quillava - 16.11.2015

Już limit pobrań osiągnięty ale że nie mam pro to na 100 pobraniach się kończy więc jak cośto wstawie niedługo drugi upload zastepczy z opcją pobrania :)

Dzięki za opinię :D Co do długości to przede wszystkim break wydłuża utwór ale żal było mi czegokolwiek ucinać - coś jak z pełnym odtwarzaczem mp3 (trzeba coś usunąć by wstawić coś nowego ale każdego utworu żal mi usuwać bo może być dzień kiedy akurat będę chciał posłuchać tego a tu buum :) )

Co do skojarzenia z O'Shine to pewnie przez pianinko i to że zrobiłem ten utwór w ten sposób że w breakdownie całość spada do chyba 90 BPM i przez cały break wciąż rośnie az do 110 bodajże i na Crashu szybko wskakuje na 138 :D Lubię bardzo ten zabieg :)
Obstawiam że gdyby pianinko zmienić na solo grającą wiolonczele to przypominało by w dużym stopniu Blueman'a :D

Pozdrawiam !


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - lovetrance01 - 16.11.2015

Manipulacja bpm to typowy zabieg dla elektroniki. Gdybyś chciał wydać taki utwór, nie jestem pewny czy mógłbyś coś takiego zrobić. Sam jestem ciekaw jak to jest. W każdym razie brzmi to wszystko bardzo dobrze.


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Quillava - 16.11.2015

Simon O'Shine z Sergey'em wydali taki utwór tylko tytułu nie pamiętam, chyba Wostok :D tam też jest manipulacja a jest wydane :) a czemu nie można takich utworów wydawać ?

Jeszcze raz dzięki :)


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - lovetrance01 - 17.11.2015

Zawsze wydawało mi się, że taki kawałek musi mieć stałe tempo. Zmiana tempa wiadomo jaki może nieść problem dla DJa w trakcie seta :D Coś mi się pewnie ubzdurało :P


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) [FREE DOWNLOAD] - Quillava - 17.11.2015

niby ta tym tempem racja ale sam nawet na własne "bezpieczeństwo" pod koniec utworu wrócił bym do teempa z początku żeby móc zmiksować utwór z następnym bez zbednych kombinacji :D


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) - Quillava - 17.12.2015

Mam nadzieję, że ostrzeżenia nie dostanę, gdyż nie mogę już edytoować postów, a myślę, że wypadałoby umieścić tą informację tutaj :)

Ostatni upload uzyskal już limit pobrań, tak więc wstawilem drugi link z utworem gdzie nadal można go sobie ciachnąć :)

To takie info gdyby może ktoś chciał sobie zagarnąć tracka na hard'a :)

LINK :

https://soundcloud.com/quillava/love-hijacking-of-agata-theme-free-download-2


RE: Quillava & EFEMGIE - Love (Hijacking of Agata Theme) - KBK - 17.12.2015

Bardzo ciekawie zaaranżowany utwór, przyjemnie się słucha. Nic dodać nic ująć :) gratulacje :)