MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID Wasp - Valley Of Death (Jungle) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID Wasp - Valley Of Death (Jungle) (/temat-liquid-wasp-valley-of-death-jungle)



Wasp - Valley Of Death (Jungle) - Wasp - 9.11.2015

Najnowsza produkcja




RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - Mat.Mor.Raw - 9.11.2015

Miło zobaczyć stare dobre jungle na naszym forum. Świetny kawałek do słuchania. Lubię ten rodzaj kompozycji, gdzie połamana perkusja łączy się z przestrzennymi, ciepłymi padami i wokalami. Jest raz bardziej perkusyjnie, a raz bardziej przestrzennie. Breakbeat raz gra oszczędnie, a innym razem gęsto nasuwa fakturą talerzy z loopa amen break.
Właśnie, loopa... Myślę, że już na tyle dużo powstało traków bazujących na tej pętli, więc tym bardziej od producenta z takim stażem jak ty oczekiwałbym więcej kombinowania z pojedynczymi dźwiękami na własną rękę. Ale też z drugiej strony doceniam fakt, że przywołujesz coś odświeżającego w porównaniu z tym, co serwuje współczesny drum and bass w postaci tekturowych, przekompresowanych przeszkadzajek.
Jeśli chodzi o uwagi, wydaje mi się, że główna pętla gra trochę zbyt monotonnie w całym utworze oraz bywa, że jest za głośno w porównaniu do reszty aranżacji.

Moja ocena 4/5.


RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - Shabboo Harper - 10.11.2015

Pad poważny, "dumny" i wokal o etnicznej barwie to zdecydowane plusy tego tematu ^^. "Aż tak" nerwowy Drum nie przekonuje mnie, wręcz dekoncentruje; Bass w swej spokojnej głębi łagodzi to odczucie. Fragment od 2:28 very okey...


RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - Zajman - 11.11.2015

siema , nie ma co sie oszukiwac , swietny kawalek ! , jedyne co mnie razi jako ze sam tworze to ten sztampowy , bezbarwny sinusoidalny bass , tak mi brakowalo zeby on mial jakas teksturke , troche wariacji zeby w nim bylo , nawet mikro wariacji , ale odczuwalnych , ale wg mnie takie odczucia ma sie tylko kiedy ma sie bezposredni kontakt z artysta i nie jest to np daft punk , bo gdyby ten kawalek wydal np daft punk to by sie ludzie nad nim spuszczali na lewo i prawi , mimo ze bylby dokladnie to ten utwor ktory wlasnie przesluchalem


RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - Abigail Noises - 11.11.2015

Ja nie trawię za bardzo ''amen breaka'' - bokiem mi wychodzi jak go słucham. Gdyby nie ta do bólu wykorzystana i przeceniona pętla to podobałoby mi się. Z technicznego punktu to amen zbyt wybija się w stosunku do reszty, gra non stop – brakuje tu jakiegokolwiek przełamania do tego bas koliduje z kickiem. 3/5


RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - digital-es - 12.11.2015

Bardzo fajny klimat! Słucha się dobrze i miło do niego wraca! Mix mi się podoba, robi rewelacyjną całość. Jak pisał Adam stopa ginie w subie. Fajny wokal, numer pasował by do Wiedźmina ;)


RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - Rumush - 13.11.2015

Magiczne wejście talerzy i wokalu tworzy super atmosferę. Aż brakuje przeciągnięcia tego motywu zmienionego później w jakiś glitch. Pad daje fajny klimat, pomyślałbym o delikatnym automation jakieś modulatora.

Lecz muszę się poważniej przyczepić do break'a i bassu. Jak wyżej, sub pochłania stopę, a break jest monotonny.

Klimat 5/5
Brzmienie 3/5
Ogólnie 4/5


RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - Tibesti - 17.11.2015

Swietny traczek. Delikatnie bym poprawil mastera zeby soczysciej wszystko brzmialo . Ale uwielbiam takie klimaty violiny i te perki :D GJ


RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - saumon - 24.11.2015

IMO świetne, nie zgodzę się że trzeba kombinować z amenbrejkiem na siłę, pasuje i nie przeszkadza, a jakbyć zaczął przy nim majstrować to potem to trzeba ciągnąć (choć dla "glitchowca" nie powienien to być problem ;) ) i zrobiłaby się z tego zupełnie inna historia. Ode mnie tylko jedna uwaga ... trochę krótkawo, czuję niedosyt :) piątka


RE: Wasp - Valley Of Death (Jungle) - soundsystem - 24.11.2015

klimat momentami wkręcający , jakbym film oglądał , thriller czy jakieś kino akcji , też wydaje mi się że dobrze jest bez kombinowania perkusją cała reszta i klimat nadrabia i można się wsłuchać w motywy , w tym tracku jest coś takiego że nie trzeba się wsłuchać żeby nie nudziło , kick ginie tak jak już powiedziano .