MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Creative Aurvana - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Creative Aurvana (/temat-creative-aurvana)



Creative Aurvana - Tibesti - 17.11.2015

Witam pany. Zastanawiam sie czy ktos slyszal lub moze nawet zakupil te oto sluchawki. Czy sa to headphones godne polecenia i czy daja rade za te pieniadze czy jednak lepiej poczekac i dolozyc do czegos bardziej sytego i miec spokoj. Duzo pozytywnych opini na internecie i za te pieniadze czyli ~ 200 zl sa podobno bezkonkurencyjne.
Czekam na jakies opinie 5 !


RE: Creative Aurvana - Zirds - 17.11.2015

Ja Ci mogę polecić w tej cenie Superlux Hd 662F, Hd 681 (chyba ten numer). Superluxy to wierne podróbki AKG.


RE: Creative Aurvana - Signe - 17.11.2015

Zależy ile możesz dozbierać kasy. Ja po kilku latach (z przerwami) dłubania w muzyce i przygód ze sprzętem jestem zdania że kupować coś raz a dobrze i jeśli nie mam ciśnienia z kasą to kupuje coś dobrego i sprawdzonego. Jeśli byłbyś skłonny trochę poczekać z kasą to możesz trafić nawet w dobrej cenie DT990 pro a wystarczą ci na kupę lat do potrzeb domowego musicmakingu. Jeśli jednak masz ciśnienie na to żeby kupić odsłuch nieinwazyjny dla innych domowników to może i te superluxy będą dobre... Jeśli masz ograniczenia w postaci sprzeciwu członków rodziny lub studiujesz i masz współlokatora to słuchawki jak najbardziej. Od siebie dodam jedynie tyle że jeśli chcesz zadbać o swój słuch i komfort (!!!) odsłuchu to weź sobie obligatoryjnie słuchawki otwarte lub półotwarte, z padami welurowymi a nie jakąś chińską skają po której odparza się skóra wokół ucha. Jest to bardzo ważne bo jeśli tego nie ogarniesz nie będzie przyjemności z odsłuchu a tym samym ograniczy cię to w tworzeniu... Nad muzyką spędza się długie godziny przecież...
Żeby nie było offu to od siebie oczywiście polecę DT990 Pro i 880Pro... :) no ale chyba nie twój budżet te ostatnie.


RE: Creative Aurvana - Revnotes - 18.11.2015

Mój brat, który z muzyka wiele wspólnego nie ma, jakieś 2-3 lata temu posiadał te słuchawki. Generalnie zwróć uwagę, że to jest sprzęt konsumencki, a Ciebie chyba interesuje producencki? Jeżeli upierasz się przy słuchaniu, na pewno nie pożałujesz, chociażby w przypadku muzyki akustycznej. Całkiem nieźle przedstawiają scenę/przestrzeń. Z drugiej strony jestem właścicielem Beyerdynamic DT880 Pro, więc na mnie tytułowe słuchawki już takiego wrażenia nie robią.


RE: Creative Aurvana - ak47soundsystem - 18.11.2015

Zależy do czego. Do pracy "po cichu" pewnie te creativy i każde jedne się nadadzą, tylko trzeba po prostu wiedzieć że będą coś zafałszowały i mniej więcej co. A najlepiej, to sobie postanowić że się w nich w ogóle nie tyka miksu (poziomy, dynamika, Eq). Inaczej kupa roboty dojdzie bo się w słuchawkach napierniczy, a potem to na monitorach wychodzi i trzeba poprawiać.

Ja mam Audiotechniki z jakąś straszną brzytwą na wysokich i w nich od 1kHz wzwyż po prostu nic nie ustawiam, bo zawsze popsuję, choćbym nie wiem jak się pilnował i wiedział, co one mają za głośno. Z kolei wiem, że basy mają równe i je sobie ustawiam.

Zastanawiałem się czy kupić poprawne (równe) słuchawki do miksu, ale to pewnie z tysiunc plnów trzeba by wydać na nie, więc się nie rzucam. Jadę tym, co mam. Ale ja mam akurat warunki, żeby pracować nocą na monitorach (cicho).


RE: Creative Aurvana - K - 18.11.2015

E.

Do dwustu śmiem wątpić by można było znaleźć coś lepszego.
Co więcej, Aurvana są raczej bezkonkurencyjne również i w pobliskich przedziałach cenowych.

Jeżeli chcemy kupić coś za maks. 200 to nie ma się co zastanawiać i na pewno będzie to bardzo dobrze wydany hajs.


RE: Creative Aurvana - Tibesti - 20.11.2015

Ciesze sie bo kupilem je tydzien temu i daja rade ale moje poprzednie za 30 zl ktore naprawde byly zajebiste minty moze ktos mial to graly cieplutko . Te creativy jakies takie sa szare te wysokie tony .... . Wygrzewam je ogolnie ale mysle ze duzo sie nie zmieni ;). Pozdrawiam


RE: Creative Aurvana - K - 24.11.2015

A kartę dźwiękową to się ma?

Nie licząc zintegrowanej. :D


RE: Creative Aurvana - Tibesti - 8.12.2015

Nie mam , biedny jestem . Mam creativa soundlbastera jakiegos na szafie bo do skrzynki kupilem ale od 4 lat pracuje tlyko na laptopieeee ;((((((((