MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Syntezator - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Syntezator (/temat-syntezator--16452)

Strony: 1 2


RE: Syntezator - Zirds - 24.11.2015

Siedzę tu bo lubię:) Przeżyłem już milion for internetowych, które zostały zniszczone przez Facebooka - to jest ostatnie ;)
Dziękuję za Support :)
Może to kwestia lenistwa i braku motywacji... Zaś z drugiej strony masz dużo racji.

Założyłeś temat dla podpuchy szukając nowego sprzętu?


RE: Syntezator - KBK - 24.11.2015

RordanJudess, bardzo nas cieszy, że masz wysoką samoocenę i opowiedziałeś nam o swojej karierze muzycznej, ale jesli myślisz, że hejtując użytkowników forum, którzy niejednostkowo mają chęci i chcą coś osiągnąć zyskasz respekt to się grubo mylisz. Chcesz nam powiedzieć, że ty jesteś artysta a my jesteśmy debilami? Bo tak to zabrzmiało.

Ja mam za sobą kilka ładnych lat spędzonych z instrumentami dętymi drewnianymi i klawiszowymi i być moze (nie twierdzę, że tak jest) spędziłem na obcowaniu z muzyką więcej czasu od ciebie i znam to od innej strony, ale to nie jest temat do chwalenia tylko doradzania. A ty wchodzisz jak za przeproszeniem do obory rzucasz hasło i jak to ty nazwałeś "podkręcasz" temat dla beki.

Uważasz się za profesjonalistę a zakłądając temat nie narzuciłeś nawet kryteriów poszukiwań swojego syntezatora - taki szary użytkownik jak ja zaproponował ci jakbyś zresztą przeczytał, sprzęt dla POCZĄTKUJĄCYCH i średniozaawansowanych muzyków i podtrzymuję swoja opinię na temat Fantoma, że ten sprzęt do takich zastosowań sie nadaje. Nie wspominając o tym, że napisać na czym pracowałeś też nie miałeś ochoty, a łatwiej byłoby doradzić wiedząc, na jakim etapie tworzenia muzyki jesteś.

Powodzenia w dalszej karierze.


RE: Syntezator - Maciek - 24.11.2015

Czy to się dzieje na prawdę? Człowiek zawraca sobie głowę nadchodzącym Black Friday'em a tu ktoś serwuje garść wypowiedzi a'la April's Fool Day. Oj chłopcze, coś mi się zdaje że cierpisz na dość rzadką (a przynajmniej tak mi się zdawało) przypadłość w obecnych czasach, która nazywa się Za Dużo Wolnego Czasu...
A tak na marginesie - o karierach to inny dział ;)


RE: Syntezator - qnebra - 24.11.2015

Myślałem przez cały czas o tobie Rordan, że jesteś użytkownikiem typu "Ich bin a beste musiker producer in das world! Meine music is best and I know it! I have bilion viewers on soundcloud from bots and I rule the world poor onion guys!" posiadającym miliony wtyczek, sprzętów i tego typu rzeczy, mówiący na prawo i na lewo jaki to fantastyczny nie jest, mający na swoim profilu na fejsie dopisek "music producer" i chwalący się tym gdzie tylko się da. Tylko gorzej z właściwą twórczością.

To dlatego była ta głupawka na początku.


RE: Syntezator - Revnotes - 24.11.2015

Zdaję sobie sprawę, że porady użytkowników forum masz za nic, ale ponieważ mimo wszystko, mam prawo do wygłaszania własnych opinii, spróbuję Ci coś doradzić. Zaczerpnij z własnego, bogatego doświadczenia i odpuść sobie to forum. Naprawdę, będzie to z korzyścią dla obu stron. Na pewno istnieją inne, gdzie znajdziesz kolejne osoby rozochocone w przechwałkach oraz wzajemnym siebie obrażaniu. Będzie możliwość pochwalenia się prestiżem pracodawcy, zresztą co tam sobie wymyślisz, to Twoje. Natomiast to miejsce pozostaw osobom, którym tworzenie muzyki sprawia jeszcze przyjemność i w dalszym ciągu chcą rozwijać swoją pasję. Nie angażowałem się w Twoje słowne przepychanki, napisałem Ci to z perspektywy trzeciej osoby, która po prostu przeczytała Twoje dotychczasowe posty. Bez obrazy, na prawdę wierzę, że wszyscy na tym zyskamy.


RE: Syntezator - BlackGenex - 25.11.2015

W skrocie najlepsza wtyczka do dubstepu to popularny Massive a z nowych to Serum i Cyclop ze sprzetowych sytnezatorow polecam Waldorf Rocekt, Syntezatory od Novation, Minibrute, Mopho, Virus Ti snow - tyle w temacie


RE: Syntezator - RordanJudess - 25.11.2015

Zirds - konto założyłem naprawdę nie wiem czemu.. początkowo miałem tylko trollować (co było widać po pierwszych postach) jednak na to nie mam czasu i postanowiłem zrobić szybką akcję. sprzętu nie szukam :) chociaż... wczoraj zamówiłem przester u fachury, elektronika który jest pasjonatą efektów gitarowych.. jak wiadomo po samym klasycznym przykładzie tb-303 - do syntezatorów takie kostki też się nadają.. no i ze względu na DIY będzie to dużo oryginalniejsza barwa niż big muff czy ds-1. niech się zastanawiają słuchacze, co to za distortion.. ;)

Zirds.. rzuć tym syfem, albo chociaż ogranicz bo widzę, że robisz naprawdę dobrą robotę tutaj, wzorowy user i jako jeden z nielicznych mający NA PRAWDĘ pojęcie na dane tematy w których się wypowiada. zresztą pewnie sam wyczułeś, sprawdzałem Cię na początku, prosząc o uzasadnienie swoich wypowiedzi w tym temacie, dlaczego akurat te syntezatory, czy miałeś je pod palcami itd. ze względu na swoje doświadczenie mógłbym łatwo zweryfikować, czy jest to twoje zdanie czy może po prostu powtarzanie zasłyszanych lub przeczytanych bzdetów.. albo co gorsza obejrzanych na beznadziejnych tutorialo-portalach typu live-act. zdałeś egzamin.

kubik: tak mam wysoką samoocenę :) to nic złego. i owszem, pisałem specjalnie takim językiem, by sprowokować najsłabsze ogniwa (Maciek, qnebra) do bulwersu. sory chłopaki, bierzcie przykład z Zirdsa i kubika jak trzymać nerwy na wodzy i kulturalnie zwracać uwagę na takie jazdy nie dając się samemu w to wciągnąć. wiem, nie jest łatwo gdy przychodzi taki ciul, pieprzy głupoty i zgrywa nie wiadomo kogo (ok, może bez tego zgrywa bo niczego nie ściemniam :) ) , rozumiem was, macie lekcje na przyszłośc, odróbcie ją dobrze.

Revnotes - odpowiedź niezła, choć nieco nietrafiona bo niezależnie od tego czy namawiałbyś mnie do opuszczenia forum czy nie, to sam z własnej woli dzisiaj to zrobię bo nie mam czego tutaj szukać. sam temat o eksperymentach Nigela Stanforda pokazał, jak niewielu tutaj jest w stanie poprowadzić dyskusję na ciekawe muzyczne tematy (http://musicproducers.pl/temat-fizyka-vs-muzyka-nigel-stanford). tam tylko Zirds oraz Kael podjęli rzuconą rękawicę. reszta albo bała się wziać udział w temacie i się ośmieszyć lub udawała że nie widzi tematu - specjalnie wrzucone w dział offtopic, gdzie tematy nie rzucają się mocno w oczy ale tak naprawdę każdy je widzi. wyskakują zresztą w "dzisiejszych postach" a aktywność na forum jest spoko. i udało się, tylko ci najodważniejsi wzięli udział w tym trudnym temacie, chytre co? :)

niestety, ale większość postów tutaj jest naprawdę mało wartościowa. kupa amatorskiej muzyki i tematy typu FL vs Ableton lub mastering wokalu. kurva ile można panowie? ja rozumiem, że nie każdy wie.. każdy kiedyś zaczynał.. ale od czego jest google. dojdzie taki ktoś do jakiegoś tam poziomu i co, będzie szukał tematu jak ustawić la-2a pod dany wokal bo sam nie wykręci.

na koniec pragnę zaznaczyć, że nie wyzwałem Was tutaj od bandy nieudaczników muzycznych, wirtualnych pozerów i pseudo-ekspertów od wszystkiego. szanuję Was, przepraszam za tą wkrętkę ale myślę, że sporo z tego wyniesiecie. pamiętam, jak mój kolega, na nieistniejącym już forum napisał podobną rzecz i nie byłem w stanie go zrozumieć. "jak to forum jest bez sensu". co on gada. miał rację. niestety panowie, ale żeby samemu coś osiągnąć i musi to być NAPRAWDĘ COŚ - nie wydanie w pierwszym lepszym internetowym labelu bo umówmy się - to żaden sukces.. należy liczyć tylko na siebie i strzec swoich patentów. zauważcie, czy liam howlett zarzuca sieć filmami z studia? nie. nie musi. martin garrix wystąpił w future music, gdzie pokazuje jak zrobił animals. chyc na promocję plus dodatkowy szmal od FM. nie mówię, że sprzedawczyk ale takie rzeczy nie są dobre. pokazują wiele innym, którzy zamiast szukać swojego brzmienia zaczynają naśladować. chociaż jak to powiedział Igor Stravinsky - najlepszy kompozytor to taki, który potrafi dobrze kraść.. słowa wielkiego kompozytora i pianisty ale nie do końca się z nim zgadzam. nie dam się podświadomie wkręcić bo igor tak powiedział to tak musi być.

filtrujcie i słuchajcie swojego rozumu.

zaznaczam też, że nie jestem Zirdsem - ktoś może go posądzić bo lizałem mu tutaj dupkie bardzo. ale słusznie. więc się nie liczy #no_homo :)

Zirds, widziałem, grywasz live-acty więc jest dobrze. twoja AIRA? :) szkoda, że nie analogowa co nie?.. roland coś bardzo w tę cyfrę idzie a szkoda.

za jakiś czas na pewno się spotkamy gdzieś w muzyczym światku, a wtedy Ci przypomnę kim jestem a Ty pewnie przyznasz mi rację. " miałeś rację, poświęciłem więcej czasu muzyce i osiągnąłem to i to, podpisałem kontrakt z tą wytwórnią, no wieeesz, gdzie jest ten i ten no i widzisz.. idzie to jakoś wszystko do przodu, za tydzien wpada do mnie ten przefu*k _____ i robimy EP, praktycznie nie wychodzę ze studia."

tego życzę każdemu z Was. być może ktoś nadal myśli, że to wszystko to jeden wielki trolling - nie mam zamiaru Was przekonywać, nie wrzucę zdjęcia z głównej sceny jednego z największych europejskch festivalów, swojego studia lub efektów mojej muzycznej pracy. jeśli do kogoś trafiły moje słowa - wyniesie z tego korzyści. jeśli do kogoś nie trafiły, będzie dalej stał w miejscu lub ktoś inny kiedyś go zainspiruje do ruszenia z miejsca.

keep calm
f**k forum
make music

edit. BlackGenex - nie uzasadniłeś wyboru ale po samych propozycjach widać, że wiesz o co chodzi. propsy za Mopho, kiedyś go dodam do kolekcji, prze-synth.. w końcu nie kto inny jak Big Daddy David Smith :) Novation robi teraz świetną robotę, mininova to prawdziwy killer a tani - kupujta ludzie. Snow TI do wszystkiego, mam. minibrute... spoko jest, mam microbrute'a, ale minibrute se jest naprawdę kuszący.. waldorf prócz swoich starych synthów i bardzo udanego blofelda jakoś specjalnie mnie nie jara.. rzuciłeś garstkę konkretnych synthów, pasujących pod opis moich oczekiwań brzmieniowych z pierwszego posta. gratuluję, z wirtualnych szczególnie serum się nadaje ;) no i Massive.. oczywista oczywistość. pozdro chopie!


RE: Syntezator - BlackGenex - 25.11.2015

Widze ze autor tematu posiada muzyczna wiedze, moze by sie zaciekawil moimi tematami, ciekawy avatar i nazwa znanej osoby w swiadku muzycznym - pozdrawiam


RE: Syntezator - Zirds - 25.11.2015

Jordan Rudess.. Szczerze nie wiem kto to jest, po sprawdzeniu na Wikipedii mam takie prawo - po prostu nie moje klimaty ;)
Co do reszty odpowiedzi to napiszę później.


RE: Syntezator - RaNi/Works - 25.11.2015

Uwaga panowie! Chyba mamy tutaj sound designera z prawdziwego zdarzenia! Może jednak grzecznie poczytamy jego posty i czegoś się nauczymy? XDDD

Cytat:...wiem, nie jest łatwo gdy przychodzi taki ciul, pieprzy głupoty i zgrywa nie wiadomo kogo (ok, może bez tego zgrywa bo niczego nie ściemniam Smile ) , rozumiem was, macie lekcje na przyszłośc, odróbcie ją dobrze...

Wpierw ty powinieneś odrobić lekcję... PRZECZYTAĆ REGULAMIN! :(
Jeżeli czytałeś powinieneś wiedzieć że offtop jest karny, A tutaj widzę że jest dość głęboki ;)

Cytat:odpowiedź niezła, choć nieco nietrafiona bo niezależnie od tego czy namawiałbyś mnie do opuszczenia forum czy nie, to sam z własnej woli dzisiaj to zrobię bo nie mam czego tutaj szukać.

To po co właściwie się rejestrowałeś? I pisałeś te wszystkie posty skoro:
Cytat:... początkowo miałem tylko trollować (co było widać po pierwszych postach)...

Cytat:...reszta albo bała się wziać udział w temacie i się ośmieszyć lub udawała że nie widzi tematu...
Co jest?... to jakiś obowiązek? Mam wszędzie pisać nawet gdy jestem "wszechwiedzącym"??
Co jeśli oni mogą tam napisać tylko im się po prostu nie chce? Każdy kto chce sobie prowadzić dyskusje to może nawet z JEDNĄ osobą. Nie potrzeba w cholere ludzi by prowadzić taki wywód na wysokim poziomie.

Cytat:niestety, ale większość postów tutaj jest naprawdę mało wartościowa. kupa amatorskiej muzyki i tematy typu FL vs Ableton lub mastering wokalu. kurva ile można panowie?
HAH! Ciekawe jakie są twoje utwory XD pewnie sam te tutki czytasz :D :D


Cytat:...nie mówię, że sprzedawczyk ale takie rzeczy nie są dobre. pokazują wiele innym, którzy zamiast szukać swojego brzmienia zaczynają naśladować...
Zrobiło się smutno, i powiem ci tyle że stąd jest większość ten miernej muzyki na forum...
To wszystko PRÓBY stworzenia czegoś choć ciut oryginalniejszego :)

Cytat:za jakiś czas na pewno się spotkamy gdzieś w muzyczym światku, a wtedy Ci przypomnę kim jestem a Ty pewnie przyznasz mi rację. " miałeś rację, poświęciłem więcej czasu muzyce i osiągnąłem to i to, podpisałem kontrakt z tą wytwórnią, no wieeesz, gdzie jest ten i ten no i widzisz.. idzie to jakoś wszystko do przodu, za tydzien wpada do mnie ten przefu*k _____ i robimy EP, praktycznie nie wychodzę ze studia."
Na pewno się spotkacie. Serce mi mówi że BĘDZIECIE idealną parą Heart Heart Heart

Cytat:tego życzę każdemu z Was. być może ktoś nadal myśli, że to wszystko to jeden wielki trolling - nie mam zamiaru Was przekonywać, nie wrzucę zdjęcia z głównej sceny jednego z największych europejskch festivalów, swojego studia lub efektów mojej muzycznej pracy. jeśli do kogoś trafiły moje słowa - wyniesie z tego korzyści. jeśli do kogoś nie trafiły, będzie dalej stał w miejscu lub ktoś inny kiedyś go zainspiruje do ruszenia z miejsca.
EEE NO CO JEST? Teraz nie chcesz się pochwalić? No to po co to wszystko? Po co pisałeś aż 10 postów które większość jest marnym trollingiem? Po co ty żeś się tu rejestrował? Jaki jest sens życia? Czy bóg istnieje? A czy potrafisz miks? A masz klucz do Napletona? XD
Rozczarowałem się teraz. Twoją muzyką też bym się pewnie rozczarował...


Cytat:keep calm
f**k forum
make music
Ten twój kolega chyba troszkę nierozkminia do czego służą fora.
To prawda: Masa u nas muzyki bardzo niedopracowanej i w większości amatorskiej, ale co z tego?
Tutaj wszyscy się uczą! Jak znajdziesz mi forum gdzie są tylko sławne osobistości to podeślij linka!... Oh megalomanie.... za trudne zadanie co? XD

//KONIEC OFFTOPU, ROZMAWIAJCIE NA TEMAT, KAŻDA NASTĘPNA PRÓBA BĘDZIE NAGRADZANA WARNEM.
RaNi/Works
25.11.2015/6:00



RE: Syntezator - Zirds - 25.11.2015

Ravel... Ale szczerze... Gościu się wytłumaczył ze swoich błędów i wbrew pozorom dał Wam/Nam radę z czym się naprawdę zgadzam, mimo jego podejścia do tego forum.
Ale Ty Ravel jesteś moderatorem i zrobiłeś z siebie za przeproszeniem totalne Guwno pisząc i wyśmiewając tego użytkownika forum. Twój post niczego nie wniósł do tematu, a tylko obraził innych. To nie jest złamanie regulaminu, a netykiety. Obrażanie ludzi, którzy mają przepotężnie duże doświadczenie w branży świadczy o Twojej głupocie, ignorancji i braku szacunku.

Jeżeli piszesz Offtop w temacie nie służącym do tego to powinieneś sam się ukarać bo w pierwszych wersach Twojego postu sam napisałeś, że wg Regulaminu - offtop jest karalny.
Jesteś moderatorem, masz dawać przykład i pilnować porządku na Forum, a nie zniżać się do poziomu trolla, albo i niżej. Mam nadzieję, że nie usuniesz tego tekstu. Pokaż światu jak się ośmieszyłeś...


RE: Syntezator - Maciek - 25.11.2015

Myślę, że nie zaszkodziło by zamknąć ten temat skoro i tak już jego autor napisał jaki był cel dyskusji. Każdy kolejny post po jego kluczowej wypowiedzi można zatem uznać za offtopic.