MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. MAYFIRE - ID_8 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. MAYFIRE - ID_8 (/temat-progressive-mayfire-id-8)



MAYFIRE - ID_8 - nullname - 23.11.2015

witam pany!



Zapraszam do ocenki mojego nowego dzieła, który wyjątkowo zrobiłem w bardzo krótkim czasie ~5 godzin O_o
Właściwie jeszcze nie skończyłem, ale zarys jest :)

Tworząc ten utwór kierowałem się głównie NIE powielaniem wszystkich innych wykonawców. Co chyba mi się udało, ale tego się nie dowiem :> Taka odskocznia od brudnych EDMów.

Miłego odsłuchu tej pustki :>


RE: MAYFIRE - ID_8 - Kveon - 24.11.2015

Witaj!
Proponuję podbić troszkę góry kickowi. Do 15 sekundy troszkę zmuliło. Potem robi się ciekawie, ten pluck z "reversem(?)". Potem jest ten wysoki pluck lub pianino, jest za bardzo rozmyte, Mi bynajmniej nie pasuje. Ten snare jest za szybko pitchowany, przez co build up nie porywa.
To tyle uwag amatora.
Pozdrawiam :)


RE: MAYFIRE - ID_8 - Shabboo Harper - 25.11.2015

Jak zawsze nie mój świat dźwięków... Jednakże, Twoje numery i fakt ponownego projektu lub jak "rzeczesz"... "zarysu" jest godny uwagi, choćby ze względu na (potencjalną ^^ ) jakość produkcji czy też nic więcej li tylko chęć "skosztowania" Twego, kolejnego (gatunkowo) "smakowitego" utworu.
PS. Mayfire, Kick rzeczywiście potrzebuje "dopieszczenia" (Compressor, Saturator, Sine Kick Effect), zaś Build Up solidnego "kopa", lecz nie tak przesterowanego w postaci Synth'u...


RE: MAYFIRE - ID_8 - Wizzardius - 27.11.2015

Intro kozaczek. Jest inne, bardzo ciekawe i przyciągające słuchacza. Druga fraza intra podjeżdza mi troche Tiesto, ale jest bardzo ok.
Dalej melodyjka jak i dźwięki również zajebiste, wszystko się rozwija równomierne. Od 1:00 szał. Choć ten bassik zjeżdzający troche bym dopicował, albo ogólnie bass w brejku zmienił. I dalej drop który niestety nie jest tak dobry jak reszta. Technicznie ok, ale nie ma w nim nic odkrywczego.
Mogłeś rozwinąć perkusyjny motyw z intra i zrobić jakąś rakiete.


RE: MAYFIRE - ID_8 - Lubie To - 27.11.2015

Bardzo super intro :O, delikatne, nadaje charakter całemu utworowi i jest najbardziej odznaczającą rzeczą . Drop średni :)


RE: MAYFIRE - ID_8 - nullname - 27.11.2015

najwidoczniej będę musiał zastosować radę czarodzieja i zrobić drop 'szybszy'... Zmienić melodie, sidechain i dźwięki. No i może coś wyjdzie ciekawego :)


RE: MAYFIRE - ID_8 - Wizzardius - 27.11.2015

Po prostu przejadły się już dropy, gdzies jest jakiś ciągnący się melodyjny drop + bass na podobnym melo. Ja bym bardziej poszedł w coś świeżego. Jakieś "dzikie" dźwięki, dropy oparte na samej perce. A u Cb intro może być właśne fundamentem pod coś takiego.

Do tego próbuj kombinować z prawdziwymi instrumentami. Nie samymi syntezatorami człowiek żyje. Ja osobiście ostatnio często słysze różne instrumenty(które nawet nie wiem jak się nazywają), może troche zapomniane, właśnie dzikie, ale w nowoczesnej formie, wzbogaconej o warstwy właśnie np syntezatora.

Tzn tak jak wspomniałem wykonanie Twojego utworu BARDZO mi się podoba, ale troche więcej pomysłu, czegoś nowego i kreatywnego.


RE: MAYFIRE - ID_8 - nullname - 28.11.2015

Mój poprzedni utwór(remix), który gdzieś jeszcze wisi na dole działu house jest prawie całkowicie wykonany z instrumentów i 'dzikich, zmyślnych dźwięków', tylko technicznie go trochę zajechałem.

Po tych próbach zacząłem po prostu robić nowy utwór, ale trochę bardziej oszczędnie. Zapewne końcowy efekt będzie całkowicie bardziej urozmaicony, ale na chwilę obecna to brakuje mi pomysłu :)