MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Stiopa feat. Shabboo Harper - Deepest Sleep (Vocal Edit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP Stiopa feat. Shabboo Harper - Deepest Sleep (Vocal Edit) (/temat-deep-stiopa-feat-shabboo-harper-deepest-sleep-vocal-edit)

Strony: 1 2


Stiopa feat. Shabboo Harper - Deepest Sleep (Vocal Edit) - Shabboo Harper - 27.11.2015

Dziś pozwolę sobie przybliżyć Wam mój kolejny collab. Kompozycja Stiopy oczarowała mnie i... tak stworzyliśmy wspólnie "Deepest Sleep" [vocal edit]; Release w 4Beat Records.

Tytuł: "Deepest Sleep".
Muzyka & produkcja: Stiopa
Tekst & wokale: Shabboo Harper


Proszę...



[Obrazek: 2n6dafk.jpg]



RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Shutara - 27.11.2015

Hipnotyzujące, bardzo mi się podoba.
Jeden mankament (moim zdaniem) - niektóre szepty ssssą zbyt wyeksponowane (np takie wrażenie odniosłem w 0:30, żeby dać przykład o czym mówię).
Niemniej jednak nie mam co się czepiać na siłę, kawał porządnej roboty ze strony obojga, brawo! :)


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - niedzwiedz444 - 28.11.2015

lubię mroczne rzeczy a to jest mroczne :)....psychedelic house można by rzec... chwilami mógłby być odpoczynek od wokalu, ale ogólnie zarąbiste to :) świetna robota


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Rumush - 28.11.2015

Kawałek tworzy, jak już napisali Panowie wyżej, hipnotyczny i psychodeliczny klimat. Motyw, który się pojawia w 4:38 szczególnie mi się spodobał i cały efekt został jeszcze dopieszczony zabawą z bassem pod sam koniec. Utwór płynnie się rozwija, wokal dodaje bardzo fajnego efektu lecz trochę za bardzo syczy. Jeszcze ze strony produkcji jak dla mnie bass nie współgra dobrze ze stopą, tłumi ją.

4/5


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Wizzardius - 28.11.2015

Piękny bassik, bardzo głęboki. Od 2:33 wchodzi pad/cokolwiek to jest. Wprowadza zajebiście dużo chaosu nie podoba mi się. I wokal chwilabym bym dał ciszej, żeby jeszcze bardziej zbudować klimat.

Dla mnie za ciężko klimat, ale za dobry mix i pomysł daje 4.


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Shabboo Harper - 29.11.2015

Gentlemen:

Zathura:

Cytat:"...kawał porządnej roboty ze strony obojga, brawo!"

Krzysiu, serdecznie dziękuję Ci. To ogromnie pocieszający post :).

niedzwiedz444:
Cytat:"... psychodelic house można by rzec... chwilami mógłby być odpoczynek od wokalu"

Aż taaak mroczne? Hmmm... W liryce "skryta" jest dyskretnie pewna treść; "tajemny sen", który tylko tak chciałam wyrazić. Jednakże, szanuję Twoje odczucia... ^^

Cytat:"... ogólnie zarąbiste to Smile świetna robota"

Dziękuję. Cieszę się. Ślę Tobie ciepły uśmiech. :)

Rumush:

Cytat:"Kawałek tworzy... hipnotyczny i psychodeliczny klimat. Motyw, który się pojawia w 4:38 szczególnie mi się spodobał i cały efekt został jeszcze dopieszczony zabawą z bassem pod sam koniec. Utwór płynnie się rozwija, wokal dodaje bardzo fajnego efektu..."

Rumush, dziękuję Ci za szczegółowy komentarz i poświęcenie Twego czasu "Deepest Sleep"... Pozdrawiam (przyjaźnie) ;).

Wizzardius:

Cytat:"Dla mnie za ciężko klimat, ale za dobry mix i pomysł daje 4."

Wizzardiusie, Twoje uwagi przyjmuję. Dziękuję za przychylność... <dziekuje>


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Fly - 29.11.2015

To kompletnie nie mój styl,więc ciężko jest mi powiedzieć cokolwiek o kwestii artystycznej. Krótko mówiąc jest mrocznie ;)

Co do kwestii technicznej:WOW :O Ten bass jest fantastyczny,dbałość o szczegóły powala. Ciężko byłoby cokolwiek poprawić. Bardzo wysoki poziom ;)


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - abyssMB - 30.11.2015

Od siebie mogę tylko pogratulować znakomitego kawałka - fantastyczny klimat. 5/5


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Deonite - 30.11.2015

Powiem, że nieco niekonwencjonalny wałek :D Cóż, nie moje klimaty, gdzie do dip hałsa dostaje się psychodeliczny vocal, no... ale powiem szczerze, że fajnie się to komponuje z ciekawą linią akordową. :) Przyznaję, dość ciekawe.


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Shabboo Harper - 2.12.2015

Fly:
Cytat:"...dbałość o szczegóły powala. Ciężko byłoby cokolwiek poprawić. Bardzo wysoki poziom."

Fly, dziękuję Ci za tak sympatyczny komentarz... :)

abyssMB:

Cytat:"Od siebie mogę tylko pogratulować znakomitego kawałka - fantastyczny klimat."

Marcinie ^^, świetnie, że i Ty tu zagościłeś. Dziękuję Ci za wsparcie... <dziekuje>

Deonite:

Cytat:"...nieco niekonwencjonalny wałek... gdzie do dip hałsa dostaje się psychodeliczny vocal... fajnie się to komponuje z ciekawą linią akordową."

Deonite, cieszę się, iż "Deepest Sleep" przekonało Cię w swej kompozycji, aranżu czy też treści. "Psychodeliczny vocal"? Hmmm... podoba mi się to określenie ;). Dziękuję Ci za przychylny komentarz.


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - meatBall - 2.12.2015

siema,

pisałem już koledze, odnośnie Original Mix'a, że jest kozacki :] a teraz, po "tjuningu", tak to słyszę... P
zacznę od tej bardziej surowej części, mianowicie, tak jak wspominał Wizzy, w okolicach 2:30 i jeszcze ok. 4:40 przez te pady, tworzy się takie małe zamieszanie, które, według mnie, przez swoją głośność niepotrzebnie zakłóca zajebiaszczy klimat... druga rzecz, to wokal, miejscami mógłby być odrobinę ciszej, no i to tyle marudzenia :D
dzięki Pani natomiast, utwór wiele zyskał, te szepty są momentami naprawdę świetne, zrobiło się dużo ciekawiej, pomimo, iż w oryginale wcale nie było nudno :D połączenie eleganckie, lvl expert :D

pozdro :]


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - patorecydywa - 3.12.2015

Bardzo rozbudowany utwór, z ciekawością się go słucha. Podoba mi się barwa leada w 4:30 i fakt że nim grasz, a nie dodajesz jako ornament (chociaż jest ciut za głośny). W ogóle poziomy, suwaki, bym troszkę poprzestawiał, ale wszystko ciekawe muzycznie i wokalnie


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Alex fat - 3.12.2015

Anno Stefciu , niebijcie , zwlaszcza Aniu, dlamnie utwor jest tak specyficzny swoja orginalnoscia , ze ten wokal jest dlamnie niezauwazalny w tym utworze , przepraszam. Naprawde , poprostu , temu utworowi samemu w sobie moim skromnym zdaniem nic niepotrzeba , mozna by co nieco poprawic jesli chodzi o studjo , ale to sa szczegoly. To taka moja skromna szczera i prawdziwa opinia. ;) pozdrawiam


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Shabboo Harper - 4.12.2015

meatBall:

Cytat:"... dzięki Pani natomiast, utwór wiele zyskał, te szepty są momentami naprawdę świetne, zrobiło się dużo ciekawiej, pomimo, iż w oryginale wcale nie było nudno Cieszy połączenie eleganckie, lvl expert...."

Gregory, serdecznie dziękuję Ci za tak "wnikliwą" technicznie wypowiedź.
"Pani"? Och, czemuż tak poważnie? Jestem Anna lub też... Ania ;).

Tobie również... "pozdro" ^^.

patorecydywa:

Cytat:"Bardzo rozbudowany utwór, z ciekawością się go słucha... wszystko ciekawe muzycznie i wokalnie."

Patorecydywa, od Ciebie post to wyróżnienie. Dziękuję za życzliwy komentarz... :)

Alex fat:

Cytat:"...utwor jest tak specyficzny swoja orginalnoscia , ze ten wokal jest dla mnie niezauwazalny w tym utworze , przepraszam..."

Hey Alex, nie musisz przepraszać; cenię Twoją szczerość i dobrze o tym wiesz... ;)
Jednakże, pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, iż wokal jest "niezauważalny";
po prostu w Twoim odczuciu jest niepotrzebny w tym utworze i... już.
Wszystkiego dobrego... :)


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Abigail Noises - 10.12.2015

Aż żal nie skomentować – tylko tutaj można dostać +5 reputacji :) Dla mnie jest dobrze, pełna profeska, melodia wpada w ucho, break świetny, a druga część poezja. Ja bym inaczej trochę ustawił wokal filtrami. Gratuluje produkcji 5/5


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - ShifteD - 12.12.2015

po wyjściu z breakdowna miazga, świetne te pady, najbardziej podoba mi się motyw, gdzie już nie gra te arpeggio, co za dużo to nie zdrowo :)


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Shabboo Harper - 14.12.2015

AdamWax:
Cytat:"...pełna profeska, melodia wpada w ucho, break świetny, a druga część poezja."

Adamie, dziękuję Ci za przychylny komentarz... ^^

ShifteD:

Cytat:"po wyjściu z breakdowna miazga, świetne te pady..."

Danielu, dziękuję za Twój czas poświęcony "Deepest Sleep"... :)
Przewodnim padem, w tej części utworu, jest Koto; pięknie "dotknięte" przez Stiopę...


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Stiopa - 15.12.2015

Dzięki wielkie za tak dobre uwagi, odsłuch i komentarze. Jeśli ktoś śledzi moje produkcje, wie, że lubię wyeksponować wokal. W tym przypadku nie było inaczej. Dodam, że na prośbę Shabboo i tak ściszyłem.

Po drugie uwielbiam pady i wierzcie, że zabrałem ich i tak o połowę. Zawsze u mnie jest zamieszanie. Było i tak tym razem.
Cieszę się i tak, że utwór zyskał Waszą przychylność.
Dziękuję również Ani, dzięki jej inicjatywie, ten utwór, a raczej ta wersja w ogóle powstała.
Pokazałem jednocześnie, że jej hipnotyczny szept nie tylko odnajduje się w mrocznych i ciężkich elektronikach

:)


Pozdrawiam


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Quantum Spark - 15.12.2015

Napiszę tak, technicznie perfekcyjnie zmajstrowane.

Ale wokal dla mnie jest totalnie z innej bajki.
Ma vibe który niepotrzebnie dodaje kawałkowi mroku.
I to mroku w dość nieprzyjemnym odcieniu.
Wokal w żaden sposób nie kojarzy mi się z Housem.
Ogólnie cały traczek nie jest za Housowy.
House to muzyka taneczna jakoś nie za bardzo mnie to kołysze.
Pewnie ze względu na za mało podkreślony beat.
Arp który dodatkowo go rozmywa.
Dla mnie to bardzo udana,
elektonika pomieszana z chilloutem z dodatkiem dość tanecznej perki ale bez skupiania się na niej
jak to ma miejsce w czysto tanecznych numerach.
Świetny ten przewodni string w drugiej części, może czasem trochę za duży łapie dysonans z padem tła
ale można to strawić.
Dałbym 7 może nawet 8 na 10.
5 stopniowa skala ma dal mnie za mała rozpiętość ;).


RE: Stiopa feat. Shabboo Harper - "Deepest Sleep" [vocal edit] - Shabboo Harper - 16.12.2015

ZUS:
Cenię tak szczegółowy komentarz...

Cytat:"...wokal... ma vibe który niepotrzebnie dodaje kawałkowi mroku."

Jest sporo odcieni mroku. Utwór już w swym Sound Designie, podobnie jak mój wokal cechuje specyficzny ton/barwa. Niektóre fragmenty "Deepest Sleep" są celowo tak wyrażone by podkreślić głębię i intensywność świadomego snu (Lucid Dream) kochanków...

Cytat:"...cały traczek nie jest za Housowy".

Deep House, Psytrance, Techno... czy to rzeczywiście jest tak istotne? 4Beats Rec., a ostatnio Deep House Amigo przyjeli utwór w kategorii właśnie Deep House.

Cytat:"Dla mnie to bardzo udana, elektonika pomieszana z chilloutem z dodatkiem dość tanecznej perki..."

A Ty akurat tak traktujesz ten temat... ;)

Cytat:"Dałbym 7 może nawet 8 na 10.5 stopniowa skala ma dal mnie za mała rozpiętość."

W imieniu Stiopy i swoim dziękuję Ci. ^^