MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] (/temat-hip-hop-funky-fella-proving-improving-90-bpm)



Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - funkyfella - 6.12.2015

Siemanko, kolejne biciwo do sprawdzenie i jesli macie Soundclouda mozecie głosować, ponieważ biorę udział w battlu. Poprzedniu udało zdobyć się 2 miejsce, teraz ide po Numba One !

Bawiłem się z samplami i całkiem przypadkiem w paczkach brzmień znalazłem fragnemt jakiegoś arabskiego spiewu, stąd wycięty vok, który odmienił oblicze tego instrumentala :D

Battle: http://www.battleflips.com/battles/16
jestem 6sty, głosuje się logując ( powiązanie z SC) i klikając "KING"

DZIĘKI z góry za wszystkie głosy ! Peace and 1Love

Funky Fella - Proving Improving [90 BPM]



RE: Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - melodruman - 6.12.2015

Siema ,no dzisiaj wyjątkowo Ci to wyszło...[(haha ;)], kozacki bit ,najlepiej mi pasuje 0:48 -1:10 i te werble plaskie chwile przed tym ,tego typu ułożenia ,potem brzmi to tak jakby nie wiem..komputerowo,elektronicznie,przytlumione jakby w pralce ;d no ale to tylko moje subiektywne odczucie...kwestia co kto lubi.Ja generalnie nie lubie "komputerowych" sampli,takich elektronicznych efektów jakby ..nie wiem jak to nazwać,w każdym razie nie ma co,dobra rzecz.


RE: Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - funkyfella - 6.12.2015

Rozmiem ocb melodruman. Elektroniczne FXy, no musze przyznać , że tu troche poeksperymentowałem. WIecej pogrzebałem w paczkach i wygrzebałem kilka takich FXów. Hmm co do beczki to może reverb. Bo mam pada X/Y i "grałem" na nim automatyzację reverbu i delaya również. Wiec to może od tego, natmiast to tylko w kilku momentach, np przy końcówce początkowej pętli . Dzieki za opinie !


RE: Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - Maciek - 6.12.2015

Kolejny kozacki bit z standardowo już nietuzinkowym aranżem. Mi tam wszystko tutaj odpowiada, ciut eksperymentów nigdy nie zaszkodzi - wszyscy podświadomie odpowiedzialni jesteśmy za nurt Eksperymentalnego hip-hopu ;)
Numer powinien byc wzorowym przykładem dla młodych użytkowników forum - tak się lamie standardy.


RE: Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - Shabboo Harper - 9.12.2015

Hmmm... w moim odczuciu jest "tak sobie" jeśli chodzi o Beat wyrażony głównie w postaci tak surowego werbla. Ten mnie "nie kręci" ^^ (tak jak poprzednie). Wszystkie smaczki fx'y /dźwięki w tle "rozkoszne" (0:14; 0:25; 0;36 itp.itd), wspaniale upiększają Twój temat; podobnie jak niektóre defiguracje melodii. Wokal? No comment... FunkyFella, (no matter what) STILL Peace and... :D


RE: Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - Rumush - 11.12.2015

Stworzyłeś super klimat. Jest ciekawie, cięcia ciągle się zmieniają i idealnie przechodzą jedno w drugie. Bębny jak zawsze pięknie się łączą z bassem i tworzą spójną całość.

Co tu więcej powiedzieć? Daję 5/5, daję 'Props' i mówię, że też się wziąłem za ten battle i wyszło mi industrialowe porycie.


RE: Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - funkyfella - 11.12.2015

(6.12.2015, 17:02)Maciek napisał(a): Numer powinien byc wzorowym przykładem dla młodych użytkowników forum - tak się lamie standardy.

hehe gruubo poleciałeś , niewiem co odpowiedzieć , dzieki, ciesze sie bardzo bardzo ze tak siadło !!

(9.12.2015, 3:40)Shabboo Harper napisał(a): Hmmm... w moim odczuciu jest "tak sobie" jeśli chodzi o Beat wyrażony głównie w postaci tak surowego werbla. Ten mnie "nie kręci" ^^ (tak jak poprzednie). Wszystkie smaczki fx'y /dźwięki w tle "rozkoszne" (0:14; 0:25; 0;36 itp.itd), wspaniale upiększają Twój temat; podobnie jak niektóre defiguracje melodii. Wokal? No comment... FunkyFella, (no matter what) STILL Peace and... :D

konstruktywna krytyka :) nawet jakbys napisała ze wszystko zle to i tak z przyjemnością się to czyta :) chwała Ci za to Shabboo

(11.12.2015, 8:37)Rumush napisał(a): Stworzyłeś super klimat. Jest ciekawie, cięcia ciągle się zmieniają i idealnie przechodzą jedno w drugie. Bębny jak zawsze pięknie się łączą z bassem i tworzą spójną całość.

Co tu więcej powiedzieć? Daję 5/5, daję 'Props' i mówię, że też się wziąłem za ten battle i wyszło mi industrialowe porycie.

dziękować i cieszę się bardzo, że dołaczyłeś do battla :) im więcej zawodników tym ciekawiej się robi, tym bardziej, że sprawdziłęm twoj stuff i trzymasz poziom a nawet wyznaczasz własne standardy :) ja bym nigdy czegoś takiego jak Ty nie zmonotwał z tego sampla :)

Co do bitu, starałem sięwłąsnie urozmaicić meliodie, żeby nie przynudzało jak w bitach na kilka zwrotek gdzie, jest pewna powtarzalność loopów


RE: Funky Fella - Proving Improving [90 BPM] - funkyfella - 29.01.2016

Aaaaa, haha. Opowiem wam jak wyszło koniec koncem jesli chodzi o battle.
w pierwszym zająłęm 2 miejsce, to pisałem pod "Lazy Sunday".

Niestety tutaj już sięnie udało, a to dlatego , że...

organizatorzy stwierdzili, że mam za dużo głosów i
"nie mogą dać mi wygrać" w tej sytuacji :)

Niezle nie ? :D

Wymieniłem kilka treściwych e-korespondencji z jednym z organizatorów
(tym samym z ziomem, który mnie zaprosił do tego).

Ja stwierdziłem, że skoro tak to niech mnie wypierdzielą i spokój.
Gość stwierdził , że nie nie nie cośwymyślą.
I wymyślili.

Mianowicie z pukntacji 1 głos (nieuczestnika) = 1 pkt
zrobili 0,25 pkt, czyli pomniejszyli czterokrotnie punktacje za głosy "nieuczestników"
abym czasem nie wygrał.

Chyba im wszedłem i zburzyłem system... Śmieszkowo troche nie ?