MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Jakob Sun - Rampampam - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Jakob Sun - Rampampam (/temat-house-jakob-sun-rampampam)



Jakob Sun - Rampampam - kubastoklosa - 13.12.2015

Jakob Sun - Rampampam




jak skoncze to na podstawie tego walka zrobie jakis deep house. Pierwszy raz :)

komentujcie prosze i zapraszam


RE: Jakob Sun - Rampampam - kubastoklosa - 13.12.2015

jak ktos chetny do wspolpracy nad walkiem deep house to zapraszam


RE: Jakob Sun - Rampampam - fonque - 13.12.2015

Można coś spróbować razem zrobić.
PS: Masz przekroczony limit wiadomości, nie da się wysłać PW.


RE: Jakob Sun - Rampampam - Shabboo Harper - 13.12.2015

Urokliwy ciąg dalszy vol.1. Jest beztrosko w chwytliwym Beacie; groove sprytnie podkreślony przez "nietrudne" instrumentarium, fx'y cudne. Przewodni motyw pogodny, lekko "unosi się" wśród przyzwoitego Bassline'u i niedokuczliwych Hi Hat'ów. Intuicyjnie? Jest okeeey... <slucham>


RE: Jakob Sun - Rampampam - kubastoklosa - 14.12.2015



kolejna wersja
zmienilem melo, chyba jest dobrze, ale jeszcze wiele przede mną...


RE: Jakob Sun - Rampampam - Shabboo Harper - 15.12.2015

Hmmm... taki "changing" jest "niebezpiecznie" wciągający ^^. Zdecyduj się, który aranż (plus wszelkie podobne twórcze kwestie) spełnia przede wszystkim Twoje oczekiwania i tenże projekt "wynieś na szczyt" Twego talentu. Jakubie, trzymam kciuki za La Grande Finale <thumbup>. U mnie wciąż... <slucham>


RE: Jakob Sun - Rampampam - kubastoklosa - 15.12.2015

chyba bede pracowal nad ta druga aranzacja. I chyba lepiej spasuje pod deep house
Jak myslicie, daloby sie to gdzie wydac ten utwor?


RE: Jakob Sun - Rampampam - fonque - 15.12.2015

Moim zdaniem wydać się zawsze da(patrząc na komercje sporo gorsze tracki), pytanie czy ktoś coś takiego będzie chciał. Prawda jest taka, że te większe wytwórnie prawdopodobnie tego nawet nie odsłuchają (bo mają kilka tyś dem dziennie), a i z tymi mniejszymi będzie problem. Moim zdaniem trzeba iść w drugą stronę. Zyskiwać popularność, a później jak będzie się odpowiednio dobrym to ktoś i tak zauważy, ale to moje prywatne zdanie. A popularność można zyskać poprzez np remixy konkursowe .. :)


RE: Jakob Sun - Rampampam - kubastoklosa - 15.12.2015

A gdzie takie konkursy są bo remix comp chyba zdechł. Taki konkurs ciężko wygrać.


RE: Jakob Sun - Rampampam - kubastoklosa - 17.12.2015



jade dalej, ale czuje metlik w glowie, za duzo mieszam juz. Ktora wersja wg was jest najlepsza, bo na soundcloud mam najwiecej polubien vol 2. Nie wiem na ktorej sie skupic, mi osobiscie ta najnowsza, choc dalej mnie strasznie wku.....a. Ta druga melodia chyba nie pasuje do tej pierwszej. No i ta krociotka melo pod koniec taktu tez do dupy. Nic sensownego nie moge ulozyc

No i zequalizowalem loopa perkusyjnego, ale nie wiem czy dobrze. Ktos mi powiedzial ze to kaszle


RE: Jakob Sun - Rampampam - Shabboo Harper - 17.12.2015

Kuba... "powiem" tak: Background Twego tematu już jest. W moim przekonaniu - świetny (wolę vol. 2). Upiększenie poprzez zróżnicowanie brzmienia, "wkręcenie" wszelkich fx'ów/efektów, wariacji z melodią to kwestia imaginacji, zmysłu, pierwotnej koncepcji, która niejednokrotnie przeistacza się w kolejne (czasem liczne) wersje. Tak jest i w Twoim przypadku. Nie gniewaj się, lecz odnoszę wrażenie, iż primo chcesz zbyt prędko osiągnąć (zamierzony!?) efekt:

Cytat:Nie wiem na ktorej sie skupic, mi osobiscie ta najnowsza, choc dalej mnie strasznie wku.....a. ...Nic sensownego nie moge ulozyc...

Secundo zbyt mocno zawierzasz, tj. "uzależniasz się" od komentarzy innych. To Twój utwór (wizja, emocje, przesłanie) i de facto Twój twórczy wysiłek. Nigdy nie zadowolisz wszystkich...
Cytat:...czuje metlik w glowie, za duzo mieszam juz.

Stwórz "coś" z czym będziesz się identyfikował; "coś" co Tobie się spodoba. Release? To kolejny etap; trudny, złożony.
Jeśli pozwolisz, sugeruję byś odpoczął od Twego "Hot Summer Chocolate" (och! Jest już tytuł ;)). Taka przerwa przysłuży się i Twórcy (świeższe spojrzenie) i w rezultacie projektowi. Uwierz mi, czasem łyk ciepłej "czekolady", w chwili relaksu, bywa "zbawieniem"...


RE: Jakob Sun - Rampampam - kubastoklosa - 17.12.2015

Tylkk wg mnie w vol 2 jest cos nie tak z harmonią. Np pierwsze melo nie pasuje , glowny motyw tez jakby niby w dobrej tonacji, a jakos nie pasuje do calosci. Nie ma harmonii. Meelodie sa oderwane od basu i akordow. Nie wiem.


RE: Jakob Sun - Rampampam - Shabboo Harper - 18.12.2015

Kuba, "wolę" nie znaczy "lubię"... Utwór potrzebuje "szlifu" (mój komentarz wyżej). "Nie wiem" to Twoja odpowiedź i w pewnym stopniu Twoje podejście do tego utworu... Jeśli nie Ty, to kto? <hmm>


RE: Jakob Sun - Rampampam - kubastoklosa - 31.12.2015

Troche sie wyglupiam z ta nuta, taka o to wersja w innej tonacji

https://soundcloud.com/jakub-stoklosa/hot-summer-chocolatte-vol-2