MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie (/temat-fl-studio-fl-studio-automatyzacja-predkosci-arpegiatora-w-nexusie)



FL Studio: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - hudson462 - 15.12.2015

Cześć. Czy da się jakość zrobić automatyzację prędkości arpegiatora w nexusie? Niestety w tym syntezatorze owy parametr reguluje się nie za pomocą pokrętła, tylko wybiera się go z listy co uniemożliwia skorzystanie z opcji "create automation clip for last tweaked".


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - Zirds - 15.12.2015

Napisz do Supportu. A jak masz pirata to nikt Ci nie pomoże.


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - hudson462 - 15.12.2015

Boże Drogi. Co ty się taki opryskliwy zrobiłeś? Jeśli tylko kiedyś dam radę się utrzymać z produkcji muzyki to, spokojna twoja głowa- będę kupował każdy plug-in, który będzie mi potrzebny. Narazie dopiero zaczynam, więc nie chcę wydawać kilkuset dolarów na wtyczki, które są bardzo pomocne zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych producentów, ale ich cena poważnie ingerowałaby w moją sytuację finansową.
To wie ktoś czy w ogóle da się zrobić opisaną operację w nexusie?


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - Zirds - 15.12.2015

Są wtyczki darmowe na których można zrobić bardzo dobre utwory. Nexus to nie wtyczka a rompler. Jedyne co możesz z nim zrobić to pozmieniać podstawowe parametry. Więc nie nauczysz się na nim zbyt wiele.


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - sowa - 15.12.2015

Najwidoczniej nikt nie wie. Polecam poszukać manuala do Nexusa może tam będzie jakaś wzmianka jak robić automatyzacje do różnych parametrów.


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - Zirds - 15.12.2015




RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - hudson462 - 15.12.2015

Widziałem podobne filmy, problem w tym, że tam nie ma chyba takiego parametru jak arpegiator speed. A ta opcja "link to controler" wie ktoś jak działa? Może ten parametr trzeba najpierw połączyć z nowym knobem żeby zrobić automatyzacje. Jednak nie, bo po zmianie arpegiator speed funkcja link to controller i create automation clip są niedostępne.


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - piral - 15.12.2015

Pokombinowałbym z Patcherem i linkowaniem parametrów pod knob w Patcherze. Pewnie próbowałeś zmienić prędkość parametru i sprawdzić czy w macros>last tweaked (jakoś tak, nie mam włączonego FLa) pokazuje się parametr od arpregiatora. W FLu jest taki problem, że parametrów wybieranych z listy (zgaduje ze tak jest w nexusie z tym arpregiem) nie można automatyzować. Jeszcze sprawdź całą listę dostępnych parametrów w browserze (current project>generators>nexus). Swoją drogą trafiłeś na złe forum, bo tu raczej nikt poważny nexusa nie uzywa. ;)


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - hudson462 - 15.12.2015

Dzięki za odpowiedz. BTW. to co, aż taki syf ten Nexus?


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - Zirds - 15.12.2015

Jakby wszyscy używali Nexusa to by wszystko tak samo brzmiało. Nexus to zbiór gotowych sampli, dźwięków, które można w lekki stopniu zmieniać - ADSR, LFO, Arp, Filtr. To nie jest syntezator.

To jest syntezator http://www.audiopluginsforfree.com/synth1/
SYNTH1 i to darmowy, a przy tym potężna maszyna do kręcenia świetnych dźwięków. Polecam.


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - hudson462 - 15.12.2015

Nic nowego mi nie napisałeś, ale mimo wszystko dzięki za troskę :P To, że Nexus to zbiór gotowych presetów z mocno ograniczonymi możliwościami ich modyfikacji wiedziałem już wcześniej, ale utożsamiałem go z syntezatorem. Teraz będę wiedział, że nim nie jest. Swoje presety staram się robić w sylenth 1, a bardzo rzadko korzystam też z Massive'a. Oczywiście oba bez licencji. Nexusa używam głownie dlatego, że jest prostym sposobem na dobre pianino. Skoro mało osób tutaj używa Nexusa to gdzie uderzyć? Przyślijcie mi PW.


RE: Automatyzacja prędkości arpegiatora w Nexusie - Zirds - 15.12.2015

Na forum użytkowniów Nexusa.