MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING DEMO - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING DEMO (/temat-uplifting-demo)



DEMO - Quillava - 17.12.2015

Witam.

Właśnie pracuje nad pewną produkcją i doszedlem do miejsca którym jest.. DROP :) (Czy jak to się tam nazywa.. :D)

Wszelkie sugestie mile widziane.



Uważam że przy takim rozwiązaniu mógłbym uciąć jedną "frazę" czy jak to nazwać - O!, jedno zapętlenie melodii :D Bo rozwija się zbyt długo i wydaje mi się ,że zanim nadejdzie jakakolwiek zmiana ,w tym przypadku dojście Ride'sów to jest to trochę zbyt dlugie.

Druga sprawa to bit sam w sobie wydaje mi się być okej, bas raczej też jak i pady, chóry.. Ale mam dylemat z leadami.

Nie wiem czy główna melodia tzn lead ma to "coś" czy nie jest jakaś takaś.., no sami wiecie :)
I też barwa czy nie jest zbyt krzykliwa :)
Melodia w stylu arpa raczej z góry odpada, bo nie pasuje po prostu zbytnio do całości i no to chyba tyle :)

Pozdrawiam :)


RE: DEMO - KBK - 17.12.2015

W jaki sposób została zrobiona melodia? Jakieś gotowe sample?

Jest to zapętlona praktycznie w kółko fraza.
Mówiąc zejście masz na myśli to po 2:00 ?
Ten PAN od 2:30 mi się zbytnio nie podoba

Powinieneś zrobić refren o outro z wykorzystaniem tych fraz, między nie wstawić bridge i nabrałoby to smaku :)


RE: DEMO - Rafau - 17.12.2015

Kick fajny. Bassline trochę rozmyty. Domixowałbym leady i pady. Melodię można trochę inaczej poprowadzić, żeby była bardziej patetyczna. Loopy trochę też rozmyte. Urozmaiciłbyś tą melodię jakoś, bo ciągle to samo. Piano trochę bardziej wyeksponuj, bo się chowa.

Całość prezentuje się przyzwoicie bardzo. Melodia ma to coś, zapada w pamięci.

Gratuluję pomysłu.


RE: DEMO - Quillava - 17.12.2015

Dziękuje za opinie ! :D

KBK, melodia została ułożona pod resztę utworu i jest zrobiona przeze mnie przy użyciu Sylentha, Massive'a i Zebry.
No jest to zapętlona "szesnastka" :) ogólnie w muzyce Trance chyba często melodia jest zapętlona przez trwanie dropu (bynajmniej w uplifcie, ale może jednak są utwory gdzie wygląda to inaczej) :) Może nie ,że zejście ale w 0:56 dopiero wchodzą Rides'y, potem w 1:23 bardziej zmodyfikowane pianino i wchodzą w tle chóry,w 1:52 wchodzą smyczki i mniej rozbudowane pianinko ale o oktawę wyżej tym razem. Czyli jakieś zmiany są po każdej frazie. A właśnie na początku lecą dwie frazy gdzie nic nie dochodzi i nie wiem czy nie są zbyt "wydłużone" :) Od 0:56 co fraze coś dochodzi. A od ):00 do 0:06 są dwie frazy bez zmian - czyli można by chyba jedną wyrzucić żeby tą pętla tak się nie "pętliła" tyle :D
Mówiąc "Ten PAN od 2:30 mi się zbytnio nie podoba" chodzi Ci o to że coś z panningiem nie teges czy wiolonczelka jest zbędna ?
Co do Intro i Outro to wiadomo - zrobi się :) a gdzie tam bridge'a wstawić ? :D Ustaliłem to tak, że na początku śmigają leady potem dochodzi pianinko z początku breakdown'u a potem jest zastopowanie w postaci części smyczków z breaku i wywalenie leadów i tuż po tym zaczyna się outro :)


Rafau, bassline jeszcze możliwe że dostanie jakieś layerki z wysokim bassem więc to jeszcze może ulec zmianie :) Mam wrażenie że musiałbym jeszcze nad tymi leadami posiedzieć, wmiksować je inaczej trochę bo rozmywają wszystko co jest w tle "poza kickiem" :)

Z tym, że ciągle to samo to Ja wiem właśnie dlatego wstawiłem to tutaj by poszukać jakiejś porady i zobaczyć co o tym myślicie :D Ogólnie rzecz biorąc to lead jest chyba dla mnie największym wrogiem w tym utworze :P Często słyszałem myk z ustawieniem leadów jak pady tylko że arpowane, ale szczerze chyba jakoś dziwnie brzmią gdy grają w taki a nie inny sposób :) no i cały czas kombinuje jakby te leady tu wstawić by brzmiały bardziej upliftingowo iiii nie chodzi tu o styl Akessona, Aly & Fila czy coś a'la Photographer, Allen Watts etc bo to ma być bardziej emotional czyli te leady muszą mieć jakąś swoją specyfike....

No po prostu jestem w dupie... :v