MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Libra Makowski - Vital Energy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Libra Makowski - Vital Energy (/temat-chill-out-libra-makowski-vital-energy)



Libra Makowski - Vital Energy - libra_makowski - 19.12.2015

To już szósty kawałek planowany do wydania na albumie Emotional Healer. Życzę miłego odsłuchu! ^^




RE: Libra Makowski - Vital Energy - Abigail Noises - 19.12.2015

Fajny spokojny kawałek. Melodia także mi się podoba, ciekawe te bongosy panoramowane, które są ''blisko słuchacza'' - ładnie to wszystko pływa i buja lekko w transowych klimatach. Niestety ale całkowicie mi się nie podoba break, jest jakby z innej bajki a co najważniejsze wybił mnie kompletnie kontemplacji muzycznej. Myślałem także, że w drugiej części rozwiniesz melo a tu tylko powtórka breaka jako tło - trochę za prosto. 3/5


RE: Libra Makowski - Vital Energy - chafer - 21.12.2015

Do 1:36 mi się podoba - bardzo ładny wstęp, nowe instrumenty wchodzą bardzo naturalnie, bardzo przyjemnie. Potem zrobiło się za ciężko - bas zasłania całą resztę, a jednostajne "cymbałki" i hihaty zabierają utworowi przestrzeń. Bongosy faktycznie grają bardzo ładnie - wyeksponowałbym je (od 1:36 są przysłonięte i brzmią chwilami bardziej jak trzaski, a nie jak bębny).
Brakuje mi też od 1:36 czegoś grającego na wyższych częstotliwościach - czegoś powiewnego ;)

2:24 - sorry, ale bez sensu :) Zgadzam się z AdamWax.

Mam wrażenie, że wystarczyłoby potraktować to, co jest teraz jako "tło" i dodać plucker/lead grający z przodu i od razu byłoby przyjemniej. Nawet w pewnej chwili włączyłem sobie DAW i zacząłem grać do Twojego utworu :)


RE: Libra Makowski - Vital Energy - Shabboo Harper - 23.12.2015

Muszę zgodzić się z przedmówcami odnośnie fragmentu od 2:24; tenże nieoczekiwany, w takim "kolorycie" Break po prostu zbyt różni się od wykreowanego przez Ciebie nastroju. W moim odczuciu Twój "Vital Energy" jest jednolitym, nieszczególnie złożonym w swej melodii czy też selekcji efektów tematem, z Outro niespecjalnym... Sebastianie, subtelniejsze pady lub jakiś fragmentaryczny wokal w tle (personifikujący witalność) wzbogaciłyby tę, w sumie obiecującą, kompozycję. :)


RE: Libra Makowski - Vital Energy - Zirds - 23.12.2015

Ciekawe, spokojne, lekko dubowe. Denerwują mnie jednak, wytrącają z równowagi te lekkie kongasy, bębenki, które zakłócają ten płynący spokojnie utwór.
Zgodzę się z Adamem Waxem, że ten break jest jak wyrwany z innej bajki i wklejony do tej.

2/5


RE: Libra Makowski - Vital Energy - KBK - 24.12.2015

Spokojny utworek, trochę denerwują mnie te hi-hat-y bo zakrywają trochę wewnętrzną ideę linii melodycznej... break moim zdaniem niepotrzebny, wystarczyłoby jakieś krótkie przejście.


RE: Libra Makowski - Vital Energy - Ann Hope - 11.01.2016

Wszystko ładnie ze sobą synchronizuje, wprowadza w spokojny nastrój :) Do pewnego momentu... Od ok 2:27 ? niepotrzebna wstawka, przekombinowane. Ale całość pomysłowa :)


RE: Libra Makowski - Vital Energy - libra_makowski - 14.01.2016

Dziękuję wszystkim serdecznie za przekazane opinie. Jest już nowa wersja. Break całkowicie przebudowany.


RE: Libra Makowski - Vital Energy - Recoil83 - 14.01.2016

Bardzo mi się podoba ten klimat, ciekawa aranżacja w stylu Martina Gore, daję 4.