MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Tometrik - Lost & Found (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Tometrik - Lost & Found (Original Mix) (/temat-house-tometrik-lost-found-original-mix)



Tometrik - Lost & Found (Original Mix) - Tometrik - 19.12.2015



Słuchać, oceniać - wrzucam tracka w całości. Jeśli się podoba dawać follow obok play jako motywację do poświęcania czasu na produkcję:) Pozdrawiam


RE: Tometrik - Lost & Found (Original Mix) - Fly - 20.12.2015

Te supersawowe pady co wchodzą w 2min są...okropne! Proszę, wyrzuć je,bo reszta utworu jest poprawna,aczkolwiek monotonna. Przydałby się jakiś break ze zmianą melodi :D


RE: Tometrik - Lost & Found (Original Mix) - Revnotes - 20.12.2015

Nie wiem, czy wcześniej już ktoś Ci to doradził, ale chyba warto powtórzyć. Odpocznij dzień lub dwa po ukończeniu projektu, daj głowie odpocząć i przesłuchaj z pewnym dystansem do siebie. Nie ma siły, abyś nie wychwycił fałszujących melodii. Motyw jest spoko, ale tutaj jest tego po prostu za dużo, prawdopodobnie chciałeś wzbogacić teksturę jako całość i niestety nie trafiłeś z tonacją. Dla mnie jest to na tyle uciążliwe, że automatycznie już tak jakoś pominąłem jakość samego miksu.


RE: Tometrik - Lost & Found (Original Mix) - Zajman - 22.12.2015

Revnotes dobrze powiedział , niestety ale twoja kompozycja fałszuje , poczytaj sobie o skalach , zobacz jakie są i wybierz skalę , która jest najbliższa utworowi ktory robisz lub stylowi , lub poprostu widzimisie , ale komponuj melodie , akordy , tak naprawde wszystko co ma nuty w określonej , jednej skali , przynajmniej na początku

To się naprawde sprawdza i jest np moją podstawą do komponowania utworów , zresztą wątpię , żeby ktoś tej zasady nie stosował

Najbardziej zaawansowani producenci nawet perkusję robią tak , zeby była w skali użytej w utworze .....


RE: Tometrik - Lost & Found (Original Mix) - Shabboo Harper - 24.12.2015

Ojejjjj, "wytrzymałam" do 1:45; potem już tylko moja cierpliwość zmusiła mnie by "zdzierżyć" Twój kawałek do końca. Koncept jest i owszem; "w tej chwili" chaotyczny, donośny, skromnie zróżnicowany. Jest też fałsz jak słusznie zauważył Revnotes. Tometrik, poświęć "Lost&Found" więcej uwagi i "czujności"; w takowej postaci utwór jest... veeery "lost" in its melody. :(


RE: Tometrik - Lost & Found (Original Mix) - thepianosup - 26.12.2015

To teraz ja napiszę coś od siebie. Nie wiem co przedmówcy mają na myśli mówiąc, że melodia fałszuje. Jeżeli chodzi o dźwięki które nie są w tonacji to niestety się mylą, gdyż całość trzyma się tonacji g-moll, a pod koniec frazy septyma wielka rozwiązuje się ładnie do prymy toniki. Pomimo tego, że wszystko trzyma się podstawowych skali molowych to mogę się jedynie domyślać, że nie odpowiada wam funkcja lub któryś z interwałów użytych przez Tometrika, które mimo wszystko nie można nazywać fałszem, gdyż nim nie są. Bardzo proszę o odpowiedź od Revnotes o co dokładnie chodzi.

P.S To jest Webern. Obiecuję Ci Revnotes, że po dwóch godzinkach słuchania takiej muzyki już nic nie będzie tobie przeszkadzało :P
https://www.youtube.com/watch?v=sXE8ha8-Xx4


Pozdrawiam!

Przepraszam, że wstawiłem to dwa razy. Nie mam pojęcia jak.

Zduplikowany post. Jeden z nich usuwam.
T-Sted



RE: Tometrik - Lost & Found (Original Mix) - Tometrik - 26.12.2015

Widzę, że dyskusja jest na temat mojego kawałka, więc jest dobrze:) Widzę, że Fly i thepianosup twierdzą, że melodia jest ok, a reszta odwrotnie. Dodatkowo Tibesti Official, czyli Sebastian z tego forum dał mi like na soundcloudzie.
Dorzucę ja swoje trzy grosze w końcu to moja „piosenka”. Wiem co to są tonacje ponieważ chodziłem do szkoły muzycznej 2 lata heh. To raz, a dwa - ja nie słyszę, że kawałek jest „veeery "lost" in its melody” to na pewno nie. Dziwna opinia. Dzięki Bartosz thepianosup za rzeczową argumentację, widzę po soundcloudzie, że grasz, więc wiesz co mówisz. Ciekawe co reszta na to. Jest dyskusja i o to chodzi bo i tak wrzuciłem full za darmo i nie zamierzałem absolutnie tego wydawać:)
Faktycznie lead z 2:00 może ze 2 dB za głośno, ale to wiem.
Pozdrawiam.