MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zajman - Greetings from Poland - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Zajman - Greetings from Poland (/temat-zajman-greetings-from-poland)

Strony: 1 2


Zajman - Greetings from Poland - Zajman - 21.12.2015

Track zrobiony dla kanjian.com , w ramach podziękowania , bo jakoś niedlgo stuknie mi tam 1k followersów

Btw swietna strona , polecam każdemu , bo rynek chiński jeżeli chodzi o elektronike jest niezwykle chłonny , a i strona zrobiona w ten sposób ze mozna tam odkryc kogos nowego

ten 1k followersow to w okolo 3-4 miesiace od zera. Odkrylem strone bo ktos uploadowal mnie na nia wczesniej i się wygoglowałem , tak to bym nawet nie wiedzial ze chiny maja własny soundcloud :)

a to jest track :)

https://soundcloud.com/zwattkat/greetings/s-kdL3K

na porządnych sluchawach jak sie jebnie głośno to brzmi dla mnie bardzo ok

opinie ?

Edit : zredukowałem szumy w tracku , bo okazało sie ze chyba wejscia "in" na interfejsie , gdy nie dezaktywowane szumia same z siebie (F*ck yeah presonus , gg), + poprawiłem przejscie na srodku tracka


Poprawiam player
EDIT: Ehh te prywatne linki :/

RaNi/Works 24122015/12:23



RE: Zajman - Greetings from Poland - Zirds - 24.12.2015

Nie rozumiem Twojego postu. Mógłbyś jeszcze raz napisać po polsku?

Co do utworu to jest potencjał gdyby nie wszystko buczało na lewo i prawo. Stopa dudni jak w studni, clapa nie słychać w ogóle, a męczący lead wrzeszczy jak zarzynana świnia tępym nożem.

Za potencjał 1/5.


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zajman - 24.12.2015

zirds mi rece opadaja jak czytam co piszesz ... ty bytujesz w innej rzeczywistosci czy co ? Sprawdz sobie sprzet raczej i ustawienia karty dzwiekowej , czy nie masz tam jakis efektow wlaczonych dziwacznych , moze jakies dolby surround podbija ci gore, lub inne pasma ?

Bo mi stopa nie dudni , clapa slychac , a lead nie wrzeszczy

sprawdzalem to na innych sprzetach , kilku parach sluchawek , a poprzednie mixy sluchalem nawet w autach z roznej klasy sprzetem audio , i brzmi bardzo ok

wtf ?


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zirds - 24.12.2015

Przepraszam. Stopa nie dudni bo nie ma czym. Ona hałasuje w okolicach dolnego środka. Słucham na monitorach JBL LSR 305 i na słuchawkach Superlux HD662F.

Nie mam nic podłączonego typu DS i innych podobnych rzeczy.

Ze słuchem też mam wszystko w porządku byłem niedawno na badaniach słuchu i stwierdzili, że mam bardzo dobry słuch.

Może dla Ciebie to brzmi bardzo OK, ale jak dla mnie to brzmi brzydko. Muzyka powinna mieć brzmienie chociażby według podstawowych standardów.


RE: Zajman - Greetings from Poland - Faden - 24.12.2015

Utwor brzmi jakbys wlaczyl kasete z Commodore 64 do radia. Nierob sobie wstydu i nigdzie tego niewysylaj, bo to niebrzmi jak muzyka, ale raczej jako "kakofonia dzwiekow" Zadnych ciekawych przejsc i tylko halas w uszach.xD
Komus innemu napisales jak to "nienawidzisz" jego stylu, a sam krecisz japonskie melodyjki z "anime" do ktorych nieidzie tanczyc. No chyba ze lubisz sie krecic w kolko i klaskac w rece...
W sumie gdzie bys tego nieodsluchiwal, to zawsze bedzie brzmialo tak samo chu...o<haha>
Jesli w dalszym ciagu bedziesz sie trzymal tego, ze brzmi to poprawnie, tzn. ze czas przebadac sluch...


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zajman - 24.12.2015

hahah rozsmieszacie mnie do łez , czekajcie chwile ....


idę po popcorn


RE: Zajman - Greetings from Poland - RaNi/Works - 24.12.2015

Niestety... nie wnosząc za dużo do tematu muszę potwierdzić obserwację Zirdsa.... Kick płaski jak naparzanie dłonią o blat (słyszalny klick i ledwo słyszalny [jak i o ogóle nie słyszalny] punch). Niestety pomysłem żeś się nie wybił. Melodia jest taka trochę nijaka (pomijam aspekt techniczny utworu... którego raczej nie ma) Bassline choćbym podbił basiaru w equalizerze, dalej bym go nie słyszał równie tak samo jak samego kicka
Niestety nie wcisnę ani jednej gwiazdki (taki trochę lewak).

PS:
Cytat:Sprawdz sobie sprzet raczej i ustawienia karty dzwiekowej , czy nie masz tam jakis efektow wlaczonych dziwacznych , moze jakies dolby surround podbija ci gore, lub inne pasma ?

To chyba TY musisz sprawdzić czy to TY nie masz włączonych jakichś ulepszeń XD


PS2:
Faden@
Cytat:Komus innemu napisales jak to "nienawidzisz" jego stylu, a sam krecisz japonskie melodyjki z "anime" do ktorych nieidzie tanczyc.

Oj nie przesadzajmy, japońce mają masę fajnej tanecznej muzyki, kwestia pomyślunku i chęci do szukania ;)


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zirds - 24.12.2015

Nikt nie będzie komentował Twoich produkcji jeżeli będziesz miał takie podejście do krytyki.
Dziękuję.

Można zamknąć temat.


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zajman - 24.12.2015

to co ja mam powiedziec ?to ma byc krytyka ? jezeli serio u was tak ten track gra, a mnie nie trolujecie tutaj (co na poczatku myslalem )

to gdzies cos jest zrypane po drodze , moj sprzet moge wykluczyc , nie wiem o co chodzi , bo w moim tracku jest bassiwo i kick jest bardzo wyrazny , nie wiem , moze soundcloud ma jakies problemy ?

bo jezeli ja nie jestem trollowany tutaj , to znaczy ze gdzies jest problem , skoro ja slysze ten track inaczej a wy kompletnie inaczej

na youtube tez on tak dla was brzmi beznadziejnie ?

https://www.youtube.com/watch?v=HnNHiNG0E-U


RE: Zajman - Greetings from Poland - RaNi/Works - 24.12.2015

Po pierwsze primo: Nie trollujemy bo takie tematy od razu zamykamy
Po drugie primo: Chłopie... noszkurdebele ogarnij że twój kawałek brzmi ŹLE Jak nie BARDZO ŹLE
Tutaj nikt nie próbuje cię wyrolować! To nie MY mamy zły sprzęt tylko TY. Nie ważne jakiej jakości prześlesz ten plik, nie ważne na jakim serwisie... twój utwór ZAWSZE będzie brzmieć naprawdę ŹLE... chyba że weźmiesz się za ostrą naukę


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zirds - 24.12.2015

Też tak brzmi jak na SC. Wina leży w Twoim miksie i w Twoich oszukanych odsłuchach. Kup sobie monitory. Włącz analizator widma i sam usłysz jak to gra, a na analizatorze zobacz, że wali w środku purpurą jak na zlocie biskupów.

Jak możesz twierdzić, że sprzęt można wykluczyć? Chyba, że masz studio w stylu Abbey Road z najlepszymi packami z Dynaudio i z wygłuszeniem za 100 000 dolarów. A za sterami Twojego studia siedzi 5 inżynierów audio... Wtedy możesz wykluczyć sprzęt...


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zajman - 24.12.2015

(24.12.2015, 13:39)Zirds napisał(a): Wina leży w Twoim miksie i w Twoich oszukanych odsłuchach.

mam monitory KRK RP6 i sluchawy Beyerdynamic DT770 pro 250ohm , wszystko podlaczone do presonus audiobox 22vsl , wiec jezeli mam oszukany odsluch wina musi byc gdzie indziej


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zirds - 24.12.2015

Ale to nie pierwszy Twój utwór gdzie masz spieprzony miks:

http://musicproducers.pl/temat-breakbeat-zajman-frosty

KRK mają zakłamany sztucznie podbity dół. Dlatego uważasz, że robiąc bas czy stopę możesz sobie pohulać.
KRK są faworyzowane przez producentów RAPu, ale do innego brzmienia się nie nadają.
Możesz się ich nauczyć słuchać i na nich produkować, ale one same za Ciebie miksu nie zrobią. Tak samo słuchawki.


RE: Zajman - Greetings from Poland - piral - 24.12.2015

Cytat:monitory KRK RP6
świetny wybór!


RE: Zajman - Greetings from Poland - In-Tegral - 24.12.2015

Hej Ho Let's Go! Początek mmmm... zapowiada się ciekawie... Motyw się rozkręca- myślę sobie - "ooo będzie moc" ale wchodzi melodia i jednak moje odczucia powoli się zatracają... ale nie nie nie, nie poddam się mimo tego, że im więcej dźwięków zaczyna grać tym bardziej to brzmi jak ludzie na targowisku albo przy otwarciu biedronki. Never Give Up! Czekam na kick i bassiwo ! Track się rozpędza coraz bliżej drop i... JEB ! Nie, zaraz. Co jest,, gdzie jest ten bass? Co to za stopa. What? Hello? Coś mnie ominęło? Huston mamy problem, dół "rozlany" niczym woda na moim biurku. Niektóre dźwięki wpakowałeś tu na siłę i pasują tu one jak rybie ręcznik, tylko psują jakość mixu. Dla mnie melodia nie ma w sobie nic, jest wygenerowana strasznie. A teraz, człowieku szanuj osoby, które poświęcają swój czas i komentują Twój utwór i chcą Ci pomóc, dwa - nie oszukuj sam siebie i przyjmij to na klatę, problem leży tylko i wyłącznie w Twoich umiejętnościach, zjebałeś mix i nie ma co drążyć tematu. Nie płacz, że nie masz pozytywnego feedbacku tylko zaciśnij zęby i pracuj jeszcze bardziej nad swoimi pracami. Pozdro.


RE: Zajman - Greetings from Poland - qnebra - 24.12.2015

Chciałem napisać, że geniusz i nowa klasyka muzyki tanecznej, lecz nie mogę. Chciałem napisać że buja lepiej niż wozem na polskiej drodze, lecz nie mogę. Chciałem napisać, że to brzmi fantastycznie, lecz nie mogę.

Ogólnie mówiąc, dół się kompletnie zlewał i utwór nie miał w sobie żadnej tanecznej energii, a z tego co wiem to electro house nie jest gatunkiem muzycznym stricte do kontemplacji.


RE: Zajman - Greetings from Poland - Wizzardius - 24.12.2015

Według mnie również początek sie zapowiada fajnie. Ale dalej niestety całkowity brak mocy. Ja tu wgl dołu nie czuje. Stopa jakby całkowicie odfiltrowana. Ale to melo według mnie bardzo fajne, ma coś w sobie. Od 1:51 troche mi się BAZAR KSHMR'a przypomina, również dobra opcja, ale za mało dopracowana. Tak więc wszystko niby spoko, ale miks lezy i kwiczy. Bardzo dobrą techniką jest korzystanie z tracków referencyjnych. Załaduj sobie do sesji masteringowej swój track i jakiś referencyjny (czyli jakiś profesjonalny, którego brzmienie Ci się podoba). Następne posłuchaj na zmiane swojego i referencyjnego. Zwróc uwage na obraz stereo (panorame), na to, czy Twój track w porównaniu do referencyjengo jest jaśniejszy/ciemniejszy/lżejszy/cięższy itp itd. I wtedy zrozumiesz o czym piszą koledzy wyżej ;d


PS Panowie przestańcie tutaj gadać od rzeczy. Jesteśmy na forum o produkcji muzyki, więc zamiast brechtać i pisać coś typu @qnebra XD (mimo, że Twój post mnie nawet rozbawił :D), zapodajmy konstruktywną krytykę/opinie... A czy autor utworu ją chociaż spróbuje zrozumieć i przyswoić to już NIE NASZA SPRAWA :)


RE: Zajman - Greetings from Poland - Alex fat - 25.12.2015

Swieta sa idz na pasterke , zapomnij o utwoze i wroc do niego za dni pare , najgorsze jest to jak popadniesz w auto sugestjie , to potobie , na sile bedziesz sobie wmawial ze jest ok , a tak niebedzie , i tak niejest . Jesli chodzi o twoje spostrzezenia w innych tematach , to chyba musisz troche pozyc , dlaczego twojej muzyki jest malo w klubach ? , bo jest slaba ? , nie , bo ludzie szukaja czegos , gdzie sluchasz i taanczysz i zapomninasz gdzie jestes " to sie nazywa trans ".. :) pozdrawiam "


RE: Zajman - Greetings from Poland - thepianosup - 26.12.2015

(21.12.2015, 22:14)Zajman napisał(a): na porządnych sluchawach jak sie jebnie głośno to brzmi dla mnie bardzo ok
<haha>

Ale co by nie mówić. Według mnie nie jest aż tak źle jak Zirds napisał, poza tym, że nie ma prawie w ogóle basów to nie jest źle. Wydaje mi się, że nie znasz zbyt dobrze swojego odsłuchu, albo masz w nim mocno podbite basy. Ty je zapewne słyszysz, ja nie.


RE: Zajman - Greetings from Poland - Zajman - 27.12.2015

pewnie znowu zostane wysmiany , ale dla dokonczenia tematu , tak to wygląda po przemysleniu waszych opinii :
https://www.youtube.com/watch?v=JCn4lavgFtc