MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Mich - Sea of Envy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Mich - Sea of Envy (/temat-dubstep-mich-sea-of-envy)



Mich - Sea of Envy - Mich - 26.12.2015

Witam. Po 6 miesiącach wreszcie coś poważnego skończyłem. Spodziewałem się, że ten utwór będzie gotowy we wrześniu, ale potem nadszedł okres braku weny, motywacji wraz z problemami z wydajnością mojego komputera... :(
W każdym razie przedstawiam wam utwór z gatunku Melodic Dubstep pt. "Sea of Envy". Mimo, że w tym dziale wielkie pustki, które i tak są zdominowane przez mroczne, ciężkie klimaty, to gorąco zachęcam do opinii i oceny^^




RE: Mich - Sea of Envy - soundsystem - 27.12.2015

Dobre !
Nuty fajne , sound design porządny , fajnie się tego słucha . Synth odstaje od reszty (co nie jest minusem) np 4:25 za każdym razem gdy się pojawia ale jest za głośny , kick i snare wydaje mi się że grają za cicho :) 5/5 :)


RE: Mich - Sea of Envy - Zirds - 27.12.2015

Ładnie się to zaczyna. Brzmienie też bardzo ładne, szkoda tylko, że w tym utworze w ogóle nie ma basu..
Serio - nie słyszę/nie czuję Basu!
Werbel także jest mało "tłusty" i mało wyrazisty. Miejscami Wobble wybijają się ponad normę co powoduje lekki przester.
3/5


RE: Mich - Sea of Envy - Shutara - 27.12.2015

Nie wytykając już wcześniej wyłapanych mankamentów (z którymi niestety się zgodzę :P), to utwór jak najbardziej poprawny i miły w odsłuchu. <thumbsup>


RE: Mich - Sea of Envy - Shabboo Harper - 31.12.2015

Ambiwalentne mam odczucia. Tak; ponieważ temat jest w zgodzie z gatunkiem, z interesującym Sound Design'em, z zacnymi fragmentami (0:55). Jest harmonijnie, "bogato" w melodii; efekty również "niczego sobie"... Nie; i tu właśnie mam zagwozdkę. Michale, czegoś mi brakuje w tym utworze. Bassu? Niekoniecznie. Raczej dźwięku skojarzonego z tytułem. Niewykluczone, iż Synth (1:23) w swym "kolorze" odzwierciedla tenże "stan", lecz powtórzony w dalszej części jest już nużący i kreuje wrażenie monotonii. Outro? Jeśli piano jest Twoje, to gratuluję... ;)


RE: Mich - Sea of Envy - Nore - 2.02.2016

człowieku czemu ja o Tobie wcześniej nie słyszałem? :D
robisz naprawdę dobre kawałki ale musze się zgodzic z kolega wyżej ze nie czuć tutaj wogole basu!
Gdyby ten bas byl to piosenka byłaby naprawdę świetna!


RE: Mich - Sea of Envy - GoblinBob - 9.02.2016

Noice =3!
Zawartość melodyczna bardzo mi się podoba :). Co do basu, nie raziło mnie to aż tak bardzo ;). Jedyne co mi się nie podobało to mało wariacji w basie, oraz za głośny i nie wpasowujący sięw całość wobble bass.

3/5 - duże plusy za melodię ;).


RE: Mich - Sea of Envy - ak47soundsystem - 9.02.2016

Sentimental dubstep
Ta słodka gitarka na 1:05 powinna być zastąpiona ...
o właśnie tym co zaraz potem wchodzi!
Sound design ok. Ass wipery (ok 1:51) trochę odstają odklejają się od miksu.
Potem arp na jakimś dulcimerze za cichy trochę, troszku ginie w sawach.
Ale dobrze idzie dalej, zmienia się, pulsuje, żyje, przycicha, oddycha, je!
Teraz jestem na 2:40, dobry drop i arp potem patyczkowy fajny, dobra zmyłka,
Oj, znowu ta gitarka - ona odstaje powinna być czymś cyfrowym zastąpiona, commodorem jakimś albo w distorta puszczona
Ten refren na sawach zajebisty, ale niemięsny - lowend waść stracił

Więc, tak jak inni pisali - wszystko ok. Aranż sound design, strakczer, tenszon ok, ale mix - co to za szkodniki co ci ten bas tak zżerają? Może ci odsłuch/pomieszczenie podbija i wszystko zdejmujesz odruchowo. Na czym robisz? Na słuchawkach? Może ci jakoś pomóc ten bas wydobyć? Ja mam dobre monitory i też w abletonie robię...
Kawałek naprawdę niezły!