MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Afterthought - Seaside - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Afterthought - Seaside (/temat-progressive-afterthought-seaside)



Afterthought - Seaside - Afterthought - 27.12.2015

Co sądzicie o tym? Chciałbym w końcu coś wydać ale nie wiem czy się nada. Enjoy :)




RE: Afterthought - Seaside - Nachos - 27.12.2015

Nie mój poziom... szacun, kawał dobrej muzy. Tupałem nóżką przez całą długość tracka. Jeśli miałbym się czepiać: nie podoba mi się ten build up z 0:47 konkretnie ten bass idący sobie w góre, coś tam nie gra.
Mam też wrażenie że przy breaku za dużo dołu, słuchawy przy głośniejszym odsłuchu nie dały rady i zaczęły pierdzieć lol. Masz 5 tak czy siak :P


RE: Afterthought - Seaside - Shutara - 27.12.2015

Fajnie zbudowana i lekka melodia od samego początku. Jedyne co mnie trochę boli, to zbyt suchy kick/cokolwiek ciągnący się do wejścia basu. Później już to uczucie głuchego bicia miesza się z całością i zanika :P Na minus też nieco za głośny bas w 1:03-04 (przynajmniej dla mnie buczy nieco za bardzo).
Ale wracając do pozytywów - kawałek nakazujący głowie kiwać się do rytmu ;) Nie za dużo nawalone synthów, a wypełnienie piosenki w sam raz.
Solidna czwórka. Myślę że to spokojnie nadaje się na jakiś release ;)


RE: Afterthought - Seaside - thepianosup - 27.12.2015

Rewelacja!
Jedyne co mi się nie podoba to kick w 0:54 idący do góry i po chwili zanikający, jakby do czegoś szedł, ale jednak się rozmyślił u uciekł :P , ale to już kwestia gustu.
Drop podoba mi się niesamowicie. Melodia i harmonia są świetne. Mimo tego, że muzyka klubowa nie jest muzyką ilustracyjną to nasuwa mi się wiele obrazów takich jak np. ten [Obrazek: a1eadb7d00223b464e150973]
Słychać pełen profesjonalizm :)
Daje 5/5


RE: Afterthought - Seaside - Zirds - 27.12.2015

Świetny płynący Bas plus bardzo ładnie dobrane plucki (z ładną barwą) plus świetna melodia. Nie ma się do czego przyczepić. Wszystko na 5. Bardzo mi się podoba to coś w tle pod pluckami...

5/5


RE: Afterthought - Seaside - Michael bromber9 - 28.12.2015

Bardzo dobrze przemyślany kawałek:) Bass może faktycznie delikatnie za głośno ale nie jest to jakiś wielbłąd choć warto to skorygować jeśli myślisz o wydaniu ... barwa przypomina mi tą z tracka Naden - Phantom Memories :) Przyjemnie się tego słucha kawałek wkręca z każdym kolejnym przejściem:) Także na spokojnie możesz sobie poszukać labelu... Gratuluję produkcji


RE: Afterthought - Seaside - Afterthought - 28.12.2015

Dzieki za opinie. Milo uslyszec, ze to co robie wpada w ucho :) porobie kilka poprawek i podesle go do paru wytworni. Polecacie cos konkretnego ? :)


RE: Afterthought - Seaside - Michael bromber9 - 29.12.2015

(28.12.2015, 22:23)Afterthought napisał(a): porobie kilka poprawek i podesle go do paru wytworni.


taka mała rada:) z doświadczenia wiem ze jeśli podeślesz kawałek do np 10 labeli o profilu Prog house-owym w jednym mailu to zapomnij o wydaniu :) prawie każdy A&R widząc to od razu z góry daruje sobie nawet odsłuch Twojego kawałka:) zresztą bywa tak ze dany A&R pracuje nie tylko w jednym labelu no i wtedy dostaniesz wiadomość : "super fajny kawałek ale podesłałeś go do wszystkich wiec skąd możemy wiedzieć ze ktoś go nam nie podkradnie.. zrobimy robotę na próżno" Dlatego naprawdę nie warto się spieszyć... Jak już sobie znajdziesz ze 3 labele w których chcesz wydać (bo dany kawałek pasuje stylowo do labelu) to radze dobrze czytać info które umieszcza dana wytwórnia(jaki to ma być plik gdzie go wrzucić itp) gdy kawałek sie spodoba wiadomość dostaniesz bardzo szybko max tydzień jeśli nie no to np w ogóle nie dostaniesz odp:) wtedy wysyłaj do następnego :)
NASTĘPNA KWESTIA - może warto chwile się wstrzymać zrobić 2 kawałek i mieć EP??? często bywa że dany Label pyta o kolejny kawałek. No chyba że znajdą się remix-erzy:) Wtedy kawałek pójdzie jako singel plus remix-y.
pozdro


RE: Afterthought - Seaside - Afterthought - 29.12.2015

Prawde mowiac to nie mam zamiaru uderzac od razu na topowe wytwornie bo do tego mi jeszcze daleko. Chodzi mi o jakas niszowa ale z dobra renoma. Nigdzie mi sie nie spieszy. Przemysle to co napisales i pewnie pojde za rada ;)


RE: Afterthought - Seaside - Shabboo Harper - 31.12.2015

Przystępnie, "grzecznie", przestrzennie, tak jak lubię ^^. Kick "mięsisty" choć jednolity; motyw przewodni w sympatycznym tonie unosi się wśród niezbyt złożonego instrumentalnie tła. Jest świetnie melodyjnie, lecz (niestety) nie odkrywczo. Adamie, good luck... <thumbup>


RE: Afterthought - Seaside - meatBall - 10.01.2016

zajebiaszczy progressive :D a sam początek taki niepozorny... basidło w break'u pięknie robi robotę, masakra :] 1:15 - wincyj :P czyściutko, klarownie, wszystko na swoim miejscu, dla mnie bomba :] ten dźwięk od 2:33, nie wiem co to jest :D elegancko się wpasowuję, najzwyczajniej, profesjonalna robota :] gratuluję, 5 i dziękówa za poprzedni wpis.

pozdro :]


RE: Afterthought - Seaside - Patrick - 12.01.2016

Dla mnie kawałek po prostu mega, najbardziej spodobał mi się ten ryk basu w breakdownie który nadaje klimatu i wciąga słuchacza dalej, melodia wpada w ucho, ogólnie wszystko razem ze sobą współpracuje więc nawet nie ma się do czego przyczepić:) , oby tak dalej i będzie git :P pzdr.

tak przy okazji zapytam ten efekt ryku zrobiłeś za pomocą automatyzacji pitchbendu czy to jakaś inna magia jest :D?


RE: Afterthought - Seaside - Afterthought - 12.01.2016

Dzięki wszystkim za motywujace komentarze :)

(12.01.2016, 20:15)Patrick napisał(a): Dla mnie kawałek po prostu mega, najbardziej spodobał mi się ten ryk basu w breakdownie który nadaje klimatu i wciąga słuchacza dalej, melodia wpada w ucho, ogólnie wszystko razem ze sobą współpracuje więc nawet nie ma się do czego przyczepić:) , oby tak dalej i będzie git :P pzdr.

tak przy okazji zapytam ten efekt ryku zrobiłeś za pomocą automatyzacji pitchbendu czy to jakaś inna magia jest :D?

A propos tego "ryku": Harmor, zdetunowany saw, low-pass filter poszedl w gore i w dol. tyle :)


RE: Afterthought - Seaside - Afterthought - 17.01.2016

Nie moge już edytować postu więc udostępniam wersję z poprawkami i możliwoscią pobrania. Enjoy :)




RE: Afterthought - Seaside - Dymek - 17.01.2016

Zajebisty kawałek:) zajrzałem z ciekawości odpaliłem a tu bomba:D udostępniłeś go? Zrezygnowałeś z wydania?


RE: Afterthought - Seaside - Afterthought - 18.01.2016

Jest tyle producentów w tych czasach, że bez konkretnego sztosu nie wystawie nawet grzywki ponad ten cały tłum. Wystarcza mi moje skromne grono odbiorców :)


RE: Afterthought - Seaside - Gregorry - 2.05.2016

Pełna profeska, można tego słuchać i słuchać. Głównie dzięki temu kawałkowi zarejestrowałem tutaj konto :D.