MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D (/temat-moje-poczatki-na-pierwszych-stronach-gazet-d)



Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D - KBK - 30.12.2015

Witam ;)

To i ja opowiem jak to się zaczęło...
Mając 10 lat rodzice zapisali mnie na naukę gry na keyboardzie...
Lekcje odbywały się w Ośrodku Kultury, gdzie miała próby dęta orkiestra.
Od dziecka marzyłem o grze na saksofonie - a w tym samym czasie w orkiestrze brakowało saksofonisty :)

Więc zaczęło się.. orkiestra, kilka zespołów... gra na trąbce, saksofonach (barytonowy, tenorowy, sopran), pianino, akordeon... już nawet nie pamiętam na ilu instrumentach grywałem ;)

Niestety - w będąc w klasie maturalnej muzyka odeszła na boczny tor... i teraz, po skończeniu studiów z tytułem mgr inż. mając więcej czasu i stabilną sytuację życiową :D powróciłem do swojej pasji...

Ehh... fajnie to powspominać :) Poniżej pamiętna prasówka ;)

[Obrazek: dfe406a12e4c7072med.jpg]


RE: Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D - NoNamer19 - 14.04.2016

Bardzo fajna opowieśc ;D


RE: Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D - OProject - 14.04.2016

Hehehe KBK to ty tyle lat juz grywasz... xd
Nie napisales nic o produkcji/muzyce elektronicznej, jak to sie zaczeło, gdzie usłyszałeś pierwsze kawalki.... jaki sprzet sobie kupiles itp ;)

Cytat:Bardzo fajna opowieśc
Na maturze też tak napisałeś ostatnie zadanie? Oczko... no chyba ze jeszcze nie pisales sądząc po twoich postach xd


RE: Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D - KBK - 14.04.2016

(14.04.2016, 18:20)OProject napisał(a): Hehehe KBK to ty tyle lat juz grywasz... xd
Nie napisales nic o produkcji/muzyce elektronicznej, jak to sie zaczeło, gdzie usłyszałeś pierwsze kawalki.... jaki sprzet sobie kupiles itp ;)

Co do muzyki elektronicznej.. hmm... od zawsze lubiłem chiloutowe i klubowe klimaty - w szczególności Trance z wczesnych lat 2000.... Juz w podstawówce słuchałem Manieczek, potem zaczęły się wizyty na imprezach i próba odgrywania elektronicznych kawałków na moim Casio CTK-731 :) W Liceum bawiłem się w Techno eJay i troszkę FL Studio oraz prowadziłem forum i radio internetowe TrancePlaneta.pl ;)

Jednak juz na studiach po cichu śledziłem na YT wykonania Coverów i kawałków z gatunku Dance/Trance ludzi grających na stacjach roboczych Roland Fantom i od tego czasu widziałem tylko jeden cel - kupić Rolanda i robić taką muzykę jak oni, oraz być w tym jeszcze lepszym :D
I w październiku 2015 (po namowach na moją żonę) wylądował u mnie Roland Fantom Xa z (jak na moje pierwsze zetknięcie ze sprzętem) potężnym zapasem 800 presetów i 1280 waveformów, pięcioma procesorami efektów i masa innych masakrycznie rozbudowanych rzeczy (łącznie z samym syntezatorem i sekwencerem), które gdyby nie uprzejmość poprzedniego użytkownika Rolanda, który poświęcił mi wiele godzin na pomoc w ogarnianiu tego wszystkiego, za co serdecznie mu z tego miejsca dziękuję, nie ogarnąłbym pewnie do dziś ;)

Teraz zaraziłem się od Was na forum miłością do sprzętów i cały czas myslę nad powiększeniem mojego gear heaven, które składa się z Rolanda, odsłuchów AKG K240 MKII, miksera Behringer Q802, gitary akustycznej i harmonijki ustnej :D


Ot cała historyja :D


RE: Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D - Shutara - 14.04.2016

Plot twist: KBK robił zdjęcie xD
A tak na poważnie - miło czytać, jak ktoś już za tak zwanego "szczyla" wdrożył się do muzyki, szczególnie że tego właśnie chciał. ;)


RE: Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D - tks21 - 24.04.2016

Widzę, że miałeś "przeszłość" muzyczną od młodych lat i grając na tych wszystkich instrumentach musiałeś się dużo nauczyć aż Ci ciutkę szczerze zazdroszczę :P( w zdrowym punkcie widzenia). Opowieść bardzo ciekawa ukazująca Twoją drogę do marzeń :) Pozdro KBK!


RE: Moje początki - na pierwszych stronach gazet :D - Alex fat - 8.08.2016

Saksofon moje niespelnione marzenie , to podstawy juz masz , wiec do ataku :) pozdrawiam