MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM One - Thepianosup - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM One - Thepianosup (/temat-film-one-thepianosup)



One - Thepianosup - thepianosup - 30.12.2015

Witam serdecznie!
Chciałbym przedstawić Wam efekt mojej dzisiejszej pracy. Od pewnego czasu brak mi motywacji i ciężko mi stworzyć coś wymagającej większej uwagi. Więc tak, oto utwór:


Zamierzenie było takie, że ma brzmieć podobnie do niektórych utworów współczesnego Zimmera.
Czekam na komentarze :)


RE: One - Thepianosup - eyecontact - 30.12.2015

Bardzo spokojny,te mewy ledwo co słychać powinny być głośniejsze gdybyś wykorzystał podobne sample co w utworze ka-meal polish sea było by świetnie :D


RE: One - Thepianosup - Zirds - 30.12.2015

To jest Drone, a nie samplowane gówno.
Szkoda, że taki krótki.

Drone – gatunek minimalistycznej muzyki, kładący nacisk na długie i powtarzające się dźwięki przypominające burdony, skupiając się na barwie dźwięku i harmonii, zamiast na melodii[1]. Gatunek ten jest podobny do ambientu, jednak zazwyczaj korzysta z większej liczby żywych instrumentów, takich jak skrzypce, gitary czy pianino.


RE: One - Thepianosup - thepianosup - 30.12.2015

Dziękuje Ci Zirds za wyjaśnienie. Jeżeli chodzi o długość utworu to obiecuję poprawę jak tylko nabiorę trochę motywacji, której aktualnie mi brakuje.
P.S Dodam jeszcze, że mewy i morze samplowane nie są, a pochodzą z syntezatora DuneCM.


RE: One - Thepianosup - Zirds - 31.12.2015

Nie śpiesz się. Najlepsze jest robić coś powoli i na spokojnie niż na siłę.


RE: One - Thepianosup - Shabboo Harper - 31.12.2015

Temat jest odpowiednio "esencjonalny" w swym klimacie/przesłaniu, "treści instrumentalnej", jak również w długości. Bartku, jeśli chodzi o moje wrażenie: Twemu "One" niczego więcej nie potrzeba... ^^


RE: One - Thepianosup - Shutara - 31.12.2015

One...more minute please ;) Wincy!
Chętnie usłyszę dłuższą wersję, gdyż to krótkie dzieło jest znakomite w swej prostocie


RE: One - Thepianosup - Zirds - 31.12.2015

To słuchaj częściej :)


RE: One - Thepianosup - Cris - 31.12.2015

fajne klimatyczne granie ;) większa długość tylko by temu zaszkodziła.


RE: One - Thepianosup - aqmoolator - 31.12.2015

A mi się podoba. I to bardzo. Jest w tym klimat i fajna przestrzeń. Reverb współtworzy ten koloryt i jest jakby kolejnym instrumentem. Fajnie to wyszło. I pad mocarny jest:)
I zgadzam się z przedmówcami; nic na siłę! Ten utwór jest kompletny w moim odczuciu i biorę go bez pytań w takiej formie jak jest.


RE: One - Thepianosup - thepianosup - 31.12.2015

Dziękuję Wam wszystkim za te miłe komentarze :)


RE: One - Thepianosup - CaffeineMC - 31.12.2015

zrobiłeś dobre intro do kawałka i słuchacz czeka na więcej, a co do "brak mi motywacji" nie szukaj jej, nie myśl o tym, słuchaj muzyki od abby po behemotha, albo siedź w ciszy godzine, ale z tyłu głowy cały czas musisz mieć "jak rozwinąć ten kawałek", "jak zrobić to przejście", "co dodać, co wywalic" i coś się pojawi - czy będzie dobre to już inna sprawa, ważne, żeby nie siedzieć z nastawieniem "brak mi motywacji" ;]


RE: One - Thepianosup - Ath Leete - 1.01.2016

Daje radę ten klimat!
Tak jak jest, jest dobrze i nic bym nie zmieniał.
Gdybyś czasami kleił album, to myślę że warto byłoby rozważyć wykorzystanie tego utworku jako intro.
Motywacja wróci. :D


RE: One - Thepianosup - L.G. - 3.01.2016

Bardzo relaksujący kawałek, przydałby się trochę dłuższy, no i mógłbyś udostępnić pobieranie :)
Pzdr.


RE: One - Thepianosup - HybridRaven - 3.01.2016

klimacik jest ciekawy :) az sie prosi o dluzsza wersje :)

PS. follow na sc poszedl ;)


RE: One - Thepianosup - Equinox - 3.01.2016

Tak jak pare osób napisało wyżej - krótki :-( A kawałek naprawdę fajny.


RE: One - Thepianosup - chafer - 7.01.2016

Zainspirowałeś mnie. Ostatnie moje utwory to mnóstwo ścieżek, instrumentów, kombinacji... a teraz nabrałem ochoty na zrobienie czegoś prostego, klimatycznego, nastrojowego. Dobra robota.


RE: One - Thepianosup - qnebra - 11.01.2016

Najbardziej tu słyszę melodię z Supermana nowego, do którego muzykę pisał Hans. Podobne brzmienie partii fortepianowych, podobna dynamika melodii i podobne użycie basu. Twój utwór nie potrzebuje wydłużania na siłę, bo możesz łatwo wpaść w pułapkę "tu dodam to, a tam dodam to" i zanudzisz słuchacza na śmierć.