MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Chyba się wypaliłem Pomocy :( - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Chyba się wypaliłem Pomocy :( (/temat-chyba-sie-wypalilem-pomocy)



Chyba się wypaliłem Pomocy :( - WhillD - 3.01.2016

Witam
Ostatnia nuta jaką stworzyłem ma już 4 miechy od tamtej pory mam problem ze stworzeniem
czegokolwiek
problem tkwi w tym że jak tylko coś zacznie to po kilku próbach wywalam to do kosza
zawsze miałem kłopot z słuchaniem analitycznym bo kojarzy mi się to z kopiowaniem tego kogo słucham
Pozdrawiam i czekam na opinie i ewentualne rady
Daniel
Ps znam teorię i praktykę na temat skal masteringu mixingu
rodzajów syntezy i stosowania ich w praktyce


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - Zirds - 3.01.2016

Nie porównuj się do nikogo, rób tak jak robiłeś na początku. Nie wymagaj zbyt wiele od siebie. Wejdź na poziom Basic i zacznij od początku...


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - aqmoolator - 3.01.2016

Najważniejsze, to chyba nie robić nic na siłę. Jeśli mi nie idzie, nie czuję tego, to zwyczajnie robię sobie przerwę. Od muzyki dosłownie - nie słucham jej nawet :) Ale za to - tak mam - ciągle sobie coś nucę w głowie. Potem zwykle wrzucam swoje ulubione kawałki z lat 80 i relaksuję się. Przerwa dobrze robi. A czasem mam tak, że poświęcam te chwile odpoczynku od "tworzenia" na testowanie wirtualnych instrumentów. Włączam jakiś i odsłuchuję barwy. Kombinuję z nimi i słucham jakie mogą wyjść kiedy się tym czy tamtym pokręci. Zwykle kończy się to jakimś nowym pomysłem, bo akurat coś mi się spodobało w danym brzmieniu i zacząłem nim podgrywać i czasem ot, tak - samo z siebie wyjdzie.
A jak i to nie pomaga to łapię jakąś książkę...


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - WhillD - 3.01.2016

ale ta przerwa trwa już u mnie bite 4 miech może inaczej nie przerwa lecz próby
w między czasie robię sety i skupiam się na sounddisignie
mam wrażenie że mam problemy ze strukturą


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - Zirds - 3.01.2016

U mnie trwała półtora roku. Do tej pory rzadko słucham muzyki.. Nawet tej którą lubię.

Nie wypaliłeś się, a tylko za dużo od siebie wymagasz.


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - KBK - 3.01.2016

Ja próbowałem robić na siłę - i guzik z tego. Lepiej zrobić sobie przerwę i czekać na ten "impuls', ja np. zawsze w telefonie mam apke pianinka i jak w pracy np. urodzi mi sie coś w głowie to nagrywam to i później wykorzystuję. Muzyka musi przyjść sama, dużo słuchaj i to różnych stylów, na pewno znajdziesz inspirację.


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - In-Tegral - 3.01.2016

Myślę, że za mało przebywasz w podziemiach xD (Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi)a tak poważnie, pisz codziennie coś nawet jakąś prostą melodie a zobaczysz, że w końcu coś zatrybi.


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - qnebra - 3.01.2016

Myślałem, że sam mam poważny problem, bo od półtora miesiąca nie wchodzi mi żadna melodia do głowy. Aż szlag trafia z tego powodu.


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - KBK - 3.01.2016

Mysle, ze powaznym bledem poczatkujacych producentow jest tez fakt, ze zamykaja sie tylko w sluchaniu stylu, ktory im sie podoba. A to jest blad, czesto uslyszany uklad akordow w np. Muzyce klasycznej mozna wykorzystac w housie czy innym stylu. To nie jest kopiowanie, wiele utworow znanych producentow ma powtarzalny ciag akordow w np. 6 taktow ale melodia jest zupelnie inna. Moze warto sie nad tym zastanowic? Nie chodzi mi o kopiowanie calosci tylko jakis fragment


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - eyecontact - 3.01.2016

Ja co prawda mam styczność z produkowaniem muzyki jeśli można to tak nazwać a właściwie nauką produkcji ale przechodząc do tematu jeśli robisz coś cały czas i z czasem uważasz że coś co robisz nie ma sensu lub nie robisz postępów to najlepiej zrobić sobie od tego przerwę i z czasem wrócić to bardzo pomaga a nawet wyjdziesz na tym na +


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - Zirds - 3.01.2016

Poza tym miałeś już taki temat, który sam także założyłeś... http://musicproducers.pl/temat-tworcza-rozterka


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - Soundmaniaq - 3.01.2016

film który ci pomoże spojrzeć na problem z innej strony
https://www.youtube.com/watch?v=d9ryPC8bxqE

najgorsze jest to że się dołujesz z braku weny, wyczekujesz, analizujesz

...masz wenę dłubiesz, nie masz? nie dłubiesz...

drugi post tylko to potwierdza, nakręcasz sam siebie i wpadasz w błędne koło.

Pamiętaj, że każdą melodie którą stworzysz już 2 mln lat temu mógł wypierdzieć jakiś jaskiniowiec przy popołudniowej drzemce <hehe> a więc tobie pozostaje tylko remiks...


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - Maciek - 4.01.2016

Ja często odpalam sobie jakiś syntezator i po prostu bawię się - czasem olśni i powstaje zalążek do nowego numeru. Tworzę kit perkusyjny i z nowo powstałych dźwięków czasem ciekawa linia wyjdzie. Przeglądam brzmienia w modułach i edytuję je - czasem coś fajnego się trafi. Sporo fajnych rzeczy powstaje zupełnie przypadkowo


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - waspi - 5.01.2016

jak na moje po prostu zjadła cie rutyna, ale jeżeli masz talent i powinieneś tworzyć to sam kiedyś do tego wrócisz i nie będziesz wiedział skąd nagły zastrzyk chęci się pojawi


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - KBK - 5.01.2016

Moja rada - więcej słuchać, mniej grać. Naprawdę to daje dużo...


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - Recoil83 - 9.01.2016

Kolega ma chyba syndrom wypalenia, najważniejsze to nie osiadać na laurach, też ostatnio tworzę coś co 2 miesiące, a najlepsze pomysły przychodzą nocą, to muszę od razu zapisać, albo do rana zapomnę.
Tak że, przyjąć na klatę krytykę i głowa do góry, to minie.


RE: Chyba się wypaliłem Pomocy :( - Wasp - 9.01.2016

słuchaj jak najwięcej cudzej muzyki. to najlepsze co można zaproponować