MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Top 3 - listopad 2015 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Top 3 - listopad 2015 (/temat-top-3-listopad-2015)



Top 3 - listopad 2015 - Shabboo Harper - 3.01.2016

Wpierw tytułem wyjaśnienia: pierwsze Top 3 "Najlepszych Utworów" dotyczy miesiąca listopada ponieważ po dokładnym przyjrzeniu się stwierdziłam, iż jeszcze nie wszystkie utwory z grudnia (spełniające warunki) zostały umieszczone w tymże Dziale; toteż uczciwszym było stworzenie Top 3 z XI. 2015 roku.
W "tajnym głosowaniu" zgodnie ze wcześniejszym "scenariuszem" udział wzięło 10 losowo wybranych User'ów; każdy otrzymał linki do ośmiu utworów, które zostały wprowadzone do Forum w listopadzie zeszłego roku i zyskały najwyższą średnią ocen do
dnia 02.01.2015 r. do godz. 18:00. Jurorzy przyznali odpowiednio punkty (1/2/3) swoim "typom".
Dziękuję Wam za zaangażowanie w projekt i poświęcony czas...

Poniżej dane odnośnie Top 3.

Utwory kandydujące.

Twórca/Tytuł/Średnia ocen/Oddane głosy Forumowiczów:

1. Floating Island "Suspense" 4,86/7
2. Shattered "Industrial Metal" 4,80/5
3. Spotlight "Retrospect" 4,67/6
4. Luke Judge "Made in Heaven" [original-mix] 4,50/8
5. Chafer "The Slaughterhouse" 4,67/6
6. Moha "This World Is Not Conclusion" [live video] 4,50/6
7. Fabgeeb "Dreaming" 4,67/6
8. Stiopa feat. Shabboo Harper "Deepest Sleep" [vocal-edit] 4,62/13

Jurorzy tej edycji Top 3:

Afterthought
Fly
Grisha
In-Tegral
Kael
KBK
Kveon
Luke 303
M.Barczyk
Zathura


Punktacja Jurorów:

Afterthought: 3pkt. Moha "This World Is Not Conclusion"; 2pkt. Shattered "Industrial Metal"; 1pkt. Stiopa feat. Shabboo Harper "Deepest Sleep".
Fly: 3pkt. Moha "This World Is Not Conclusion"; 2pkt. Luke Judge "Made in Heaven"; 1pkt. Spotlight "Retrospect".
Grisha: 3pkt. Spotlight "Retrospect"; 2pkt. Floating Island "Suspense"; 1pkt. Moha "This World Is Not Conclusion".
In-Tegral: 3pkt. Floating Island "Suspense"; 2pkt. Shattered "Industrial Metal"; 1pkt. Fabgeeb "Dreaming".
Kael: 3pkt. Moha "This World Is Not Conclusion"; 2pkt. Floating Island "Suspense"; 1pkt. Chafer "The Slaughterhouse".
KBK: 3pkt. Moha "This World Is Not Conclusion"; 2pkt. Floating Island "Suspense"; 1pkt. Stiopa feat. Shabboo Harper "Deepest Sleep".
Kveon: 3pkt. Stiopa feat. Shabboo Harper "Deepest Sleep"; 2pkt. Shattered "Industrial Metal"; 1pkt. Spotlight "Retrospect".
Luke 303: 3pkt. Floating Island "Suspense"; 2pkt. Stiopa feat. Shabboo Harper "Deepest Sleep"; 1pkt. Fabgeeb "Dreaming".
M.Barczyk: 3pkt. Moha "This World Is Not Conclusion"; 2pkt. Floating Island "Suspense"; 1pkt. Fabgeeb "Dreaming".
Zathura: 3pkt. Moha "This World Is Not Conclusion"; 2pkt. Floating Island "Suspense"; 1pkt. Spotlight "Retrospect".

Wynik głosowania:

1. Floating Island "Suspense" 16 pkt.
2. Shattered "Industrial Metal" 6 pkt.
3. Spotlight "Retrospect" 6 pkt.
4. Luke Judge "Made in Heaven" [original-mix] 2 pkt.
5. Chafer "The Slaughterhouse" 1 pkt.
6. Moha "This World Is Not Conclusion" [live video] 19 pkt.
7. Fabgeeb "Dreaming" 3 pkt.
8. Stiopa feat. Shabboo Harper "Deepest Sleep" [vocal-edit] 7 pkt.


[Obrazek: 2570nbr.jpg]

Linki do Top 3



RE: Top 3 listopada 2015 - Zirds - 3.01.2016

Powinnaś uwzględnić autorów Forumowych w nazwie. Phattcut to Moha, ale Moha jako User nie istnieje ;)


RE: Top 3 listopada 2015 - Mat.Mor.Raw - 3.01.2016

Super, bardzo dobra struktura posta, przejrzyście, rzetelnie, elegancko. Trzymam kciuki za następny miesiąc.
Pomysł: Może warto podać linki do tych trzech najlepszych utworów, żeby łatwo je odnaleźć i posłuchać i polubić.


RE: Top 3 listopada 2015 - John Horizon - 3.01.2016

o jak fajnie że mój komercyjny utworek się w nominowanych :D


RE: Top 3 listopada 2015 - Shabboo Harper - 4.01.2016

Cytat:Super, bardzo dobra struktura posta, przejrzyście, rzetelnie, elegancko. Trzymam kciuki za następny miesiąc.

Mateusz, dziękuję... Dyskusja, z tego co widzę, w dziale TOP w toku. Czas pokaże czy będzie Top 3 grudnia według mojego projektu czy nie... Nie będę tworzyć "kontry". Nie o to mi chodzi. Obiecałam próbne Top 3 i tak też uczyniłam przy wsparciu niezależnego Jury.


RE: Top 3 listopada 2015 - chafer - 5.01.2016

Dobry pomysł, dobre wykonanie, przejrzyste zasady. :) Jedno pytanie: czy jurorzy dostali linki bezpośrednio do utworów czy do tematów na forum?

Ps Mam aż 1 punkt! :))


RE: Top 3 listopada 2015 - Revnotes - 5.01.2016

Ja natomiast chętnie odwróciłbym Twój pomysł do góry nogami ;)

1. W pierwszej fazie to Ci Twoi wybrańcy mieliby za zadanie wyselekcjonować najlepsze ich zdaniem utwory. Ważne, żeby nicki wybrańców nie zostały ujawnione publicznie na forum oraz byłabyś przekonana o wysokich umiejętnościach oraz wiedzy tych użytkowników. Niestety dla uczciwości - zakaz głosowania na swoje tracki, ale również na Twoje, ponieważ Ty wszystkim zarządzasz.

Myślę, że mogłoby to wykluczyć próby podlizywania się, przekupstwa czy gróźb. Ponadto uważam, że oceny widoczne w wątkach z utworami są po prostu nierzetelne, często przypadkowe i przesadzone.

2. Ogólna ankieta dla forumowej gawiedzi, zawierająca wyłonione wcześniej utwory. Głosować można od powiedzmy 30 postów, żeby wybić z głowy multi-konta.

Ja tak bym to widział, jako optymalne rozwiązanie. Poza tym wielki szacun za zaangażowanie, poświęcony czas i chęć robienia czegoś również dla innych. Doceniam :)

BTW: Mój pomysł i tak nie będzie się cieszył uznaniem, jak znam życie. Taki trochę ślepy perfekcjonista ze mnie, ale już się z tym pogodziłem i żyję, więc życzę Ci powodzenia i wielu kolejnych notowań TOP 3.


RE: Top 3 listopada 2015 - In-Tegral - 5.01.2016

(5.01.2016, 18:26)Revnotes napisał(a): Ja natomiast chętnie odwróciłbym Twój pomysł do góry nogami ;)

1. W pierwszej fazie to Ci Twoi wybrańcy mieliby za zadanie wyselekcjonować najlepsze ich zdaniem utwory. Ważne, żeby nicki wybrańców nie zostały ujawnione publicznie na forum oraz byłabyś przekonana o wysokich umiejętnościach oraz wiedzy tych użytkowników. Niestety dla uczciwości - zakaz głosowania na swoje tracki, ale również na Twoje, ponieważ tych wszystkim zarządzasz.

Myślę, że mogłoby to wykluczyć próby podlizywania się, przekupstwa czy gróźb. Ponadto uważam, że oceny widoczne w wątkach z utworami są po prostu nierzetelne, często przypadkowe i przesadzone.

2. Ogólna ankieta dla forumowej gawiedzi, zawierająca wyłonione wcześniej utwory. Głosować można od powiedzmy 30 postów, żeby wybić z głowy multi-konta.

Ja tak bym to widział, jako optymalne rozwiązanie. Poza tym wielki szacun za zaangażowanie, poświęcony czas i chęci robienia czegoś również dla innych. Doceniam :)

BTW: Mój pomysł i tak nie będzie się cieszył uznaniem, jak znam życie. Taki trochę ślepy perfekcjonista ze mnie, ale już się z tym pogodziłem i żyję, więc życzę Ci powodzenia i wielu kolejnych notowań TOP 3.


Na pewno jest to lepsze niż pomysł Kaya.


RE: Top 3 listopada 2015 - Shabboo Harper - 5.01.2016

Chafer:

Cytat:"Dobry pomysł, dobre wykonanie, przejrzyste zasady".

Sławku, dziękuję Ci... :)

Cytat:Czy jurorzy dostali linki bezpośrednio do utworów czy do tematów na forum?

Jurorzy otrzymali linki do tematów na Forum. Dokładnie takie jak poniżej obrazka Top 3.

Cytat:Mam aż 1 punkt!

Też cieszy... W końcu i tak jesteś wśród wyróżnionych listopada 2015 r. Gratuluję.

Revnotes:

Adamie, odnoszę się konkretnie do Top 3 listopada zeszłego roku; z uwzględnieniem również założeń całości projektu.

Cytat:"W pierwszej fazie to Ci Twoi wybrańcy mieliby za zadanie wyselekcjonować najlepsze ich zdaniem utwory."

"Ci Twoi"? Czy sugerujesz, iż jestem w jakimś "tajemnym stowarzyszeniu"; wiążą mnie jakieś specjalne relacje z User'ami? Proszę, zważ, iż na Forum goszczę od kwietnia zeszłego roku i w mych poczynaniach zawsze kieruję się taktem, szczerością, zaś moja postawa jest arcyneutralna. Z nikim nie "spiskuję". Jurorów wybrałam losowo (pośród wszystkich User'ów). "Wybrańcy", jak rzeczesz "mieliby selekcjonować najlepsze utwory". A po cóż? W przeciągu jednego miesiąca, każdy Forumowicz ma przywilej/prawo ocenić utwór, odnieść się pisząc komentarz czy też przydzielając "gwiazdki". Po tym okresie otrzymujemy ranking (według średniej ocen), z którego wyróżnionych jest 8 produkcji (od najwyższej oceny średniej do ósmej w kolejności licząc w dół).

Cytat:"Ważne, żeby nicki wybrańców nie zostały ujawnione publicznie na forum..."

Według mego projektu nie są ujawniane i... w trakcie głosowania nie były. "Po" - tak; włącznie z Ich punktacją. To kwestia przejrzystości, uczciwości.

Cytat:"...oraz byłabyś przekonana o wysokich umiejętnościach oraz wiedzy tych użytkowników."

Primo: nie przypisuję sobie prawa do takowej weryfikacji; secundo: prócz wiedzy, umiejętności (a 'propos jakiego typu? Techniczne czy też gry na jakimś instrumencie itp. itd.) są też emocje, intuicja, prosta swoboda "delektowania" się muzyką bez wszelkich definicji czy też "regulacji"...
Założenie jest jedno, podstawowe: to Top 3 uhonorowane z "Najlepszych Utworów" typowanych przez wszystkich User'ów MusicProducers, wśród których są "fachowcy", jak również mniej doświadczeni Twórcy.

Cytat:Niestety dla uczciwości - zakaz głosowania na swoje tracki, ale również na Twoje, ponieważ tych wszystkim zarządzasz.

Żaden z Jurorów miesiąca listopada nie był nominowany do Top 3. To oczywiste... Dzięki właśnie takiej koncepcji, każdy z Forumowiczów może stać się Jurorem. Pozwolę sobie jeszcze zauważyć, iż "Deepest Sleep" to produkcja wspólna Stiopy i moja. Nie widzę sensu "krzywdzenia" Stefana i pozbawienia Go obecności wśród kandydatów do Top 3. Zakaz udziału moich produkcji w głosowaniu? Hmm, czemu? Jeśli mój utwór potencjalnie, uczciwie spodoba się i zyska przychylności User'ów winien, według Ciebie, być pozbawiony szansy na Top 3. To coś a'la "napiętnowanie". Zauważ, iż nie byłam w Jury. Pełnię funkcję li tylko "opiekuna projektu". Bez "namiętnego" zaangażowania.

Cytat:Myślę, że mogłoby to wykluczyć próby podlizywania się, przekupstwa czy gróźb.

Adam, to zdecydowanie zbyt ostre stwierdzenie i pokrętne podejrzenie mnie o nieuczciwość...
Projekt jest moją inicjatywą, czuwałam nad właściwym przebiegiem tego przedsięwzięcia i tenże wątek ściśle odnosi się do Top 3 listopada. To była poważna "próba"; chęć przybliżenia Wszystkim takiego konceptu.

Proszę, wszystkich Jurorów o wypowiedzenie się w tymże temacie: Czy "podlizywałam im się", "przekupywałam" lub "groziłam"?

Revnotes, piszesz:

"...uważam, że oceny widoczne w wątkach z utworami są po prostu nierzetelne, często przypadkowe i przesadzone."

Czy Ty rzeczywiście tak uważasz? Czy zdajesz sobie sprawę jak "nie fair" brzmisz tak generalizując ten temat? Nie tylko obrażasz (część) User'ów; lecz przede wszystkim traktujesz siebie... "szczególnie". "Ślepy perfekcjonista"... powiadasz?

Cytat:"Ogólna ankieta dla forumowej gawiedzi, zawierająca wyłonione wcześniej utwory. Głosować można od powiedzmy 30 postów[...] Ja tak bym to widział, jako optymalne rozwiązanie."

Hmm...? I myślisz, iż taki koncept gwarantuje, cytuję: "mogłoby to wykluczyć próby podlizywania się, przekupstwa czy gróźb". Frapujące...

W moim projekcie Jurorzy nie wiedzieli o sobie; głosowanie było tajne; utwory były wypadkową upodobań wszystkich Forumowiczów z działu "Najlepsze Utwory" (jedyny "demokratyczny" wyznacznik) z konkretnej godz. i dnia, tak by uniknąć
"podejrzanych ruchów" w tymże Dziale. Metodyka jest prosta: co miesiąc zmienia się skład 10 osob. Jury ("niebiescy" i "szarzy").

Cytat:"...wielki szacun za zaangażowanie, poświęcony czas i chęci robienia czegoś również dla innych. Doceniam.
"

Dziękuję.

Cytat:"...życzę Ci powodzenia i wielu kolejnych notowań TOP 3."

Czas pokaże jak będzie...


RE: Top 3 listopada 2015 - KBK - 5.01.2016

Nie popadajmy w skrajność Panowie..
Moim zdaniem dziewczyna zaangażowała się w Top 3, zebrała przypadkowych ludzi i na pewno nie kierowała się relacjami osobistymi (sam jestem tego przykładem). Zrobiła kawał dobrej roboty i poświęciłą mnóstwo czasu na to, więc doceńmy jej zaangażowanie.
Zrozumiałe jest, że nie wszystkim te zasady mogły się podobać, ale jakoś nie było widać, aby ktoś miał konkretne pomysły na zorganizowanie i rozstrzygnięcie takiego konkursu.
Co do zakazu umieszczaina jej utworów na liście do głosowania - jakoś nie odczuwam po wynikach konkursu, aby oddanie głosów na utwór Shaboo miało związek z jej opieką nad głosowaniem...


RE: Top 3 listopada 2015 - Revnotes - 6.01.2016

Aniu, ja nie odnosiłem się do osób, które Ty wybrałaś. Nie mam nikomu nic do zarzucenia, kompletnie nie o to chodziło. Natomiast zwyczajnie zasugerowałem, jak można by poprawić sam mechanizm, który zaproponowałaś. To wciąż tylko zabawa, więc do niczego nie zmuszam, mogę tylko podpowiadać, a sama zdecydujesz czy będziesz chciała z mojej rady skorzystać.

Tak, uważam że część ocen, które pojawiły się w wątkach z muzyką nie jest do końca rzetelna. Uważam również, że osoby, które wystawiły takie oceny nie ponoszą winy, ponieważ po prostu brakuje im doświadczenia. W związku z tym, pomoc doświadczonych w wyłonieniu najlepszych tracków, z których wszyscy mogliby wskazać te trzy, które najbardziej chwyciły ich za serducho, moim zdaniem byłaby nieoceniona. Nie traktuję tego jako narzucanie komuś swojego gustu, bo konkurs ma wyłonić najlepsze utwory, nie najpopularniejsze, to nie radio czy tv. Oczywiście każdy ma prawo odbierać to po swojemu, ja widzę to w taki sposób.


RE: Top 3 - listopad 2015 - Shabboo Harper - 7.01.2016

KBK: Ogromnie cenię sobie Twój komentarz... Dziękuję Ci. ^^

Revnotes: Adamie, cieszę się, iż skorygowałeś swą odpowiedź odnośnie "nierzetelności" czy też "przypadkowości" komentarzy User'ów. Tak, zgodzę się z Tobą "część" takowa jest. Część...
To tyle w tym temacie ode mnie, choć odnoszę wrażenie, iż w jakiejś mierze mój koncept przekonuje Cię. Dziękuję Ci za chęć wsparcia mnie. :)
Projekt "Top3" zawieszony.


RE: Top 3 - listopad 2015 - Revnotes - 7.01.2016

Przekonuje mnie każda sensowna inicjatywa, jak najbardziej Twoja również. Natomiast zauważyłem możliwość "udoskonalenia" całego mechanizmu, stąd mój post. Byłbym hipokrytą, gdybym krytykował wszystkich, nie proponując nic od siebie.