MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) (/temat-kasper-b-arctic-original-mix-big-room)



Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Kaper - 7.01.2016

Cześć!
Nie było mnie długo ale nie mogłem się już oprzeć xD
Ja wiem, to tylko big rum ale bardziej zależy mi na ocenie techniki aniżeli wytknięcia stylu xD
Trochę nudne i mało się dzieje ale może komuś wpadnie w ucho. Kawałek zacząłem robić na przełomie sierpień/wrzesień i dopiero ukończyłem w grudniu 2015 xD
Utworu nie wydaję, jest on stworzony dla tych co mnie przez rok 2015 wspierali, za co im dziekuję ;)
Free download jak cuś :)



[Obrazek: DXZe4HA.png]



RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Wizzardius - 8.01.2016

Czemu "tylko big room"? Ludzie tak pierd***, że prywitywne i proste, a 90% z nich w rzeczywistości nie umie zrobić dobrego oryginalnego big rooma (bo wydaje im się, że ten gatunek kończy się i zaczyna na Animalsach Garixxa). Tak więc ja się osobiście bardzo sie ciesze i propsuje, że w końcu jest jakiś big room na forum.

Od początku kawałek brzmi bardzo ok, technicznie według mnie jest dobrze. Bassik w dropie wszedł luksusowo. Pomysł o dziwo też nawet spoko, nawet podoba mi się, co nie zmienia faktu, że dzisiejszy big roomy są troche bardziej "zagmatwane". Chodzi mi o coś takiego https://soundcloud.com/bl3rmusic/bl3r-army-original-mix

Ode mnie masz 4 :D


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Zirds - 8.01.2016

Nie przepadam za takimi mainstreamowymi naparzankami, ale trzeba nadrobić zaległości, a wiem, że Ty robisz dooobrą muzykę więc postanowiłem Cię odwiedzić.

Od początku słychać, że miks jest bardzo ładnie z organizowany, jest czysto i przejrzyście. Aranżacyjnie też spoko. Nie jestem obeznany w tych klimatach, ale czy zawsze było w takiej muzyce tyle pogłosu na wszystkim?

Jakiś mały błąd (przeskok, albo coś) w 2:10-2:11 i 2:25 - nie wiem czy to specjalnie, ale brzmi to bardzo mało profesjonalnie.

4/5


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Fly - 9.01.2016

Z tego co pamiętam, w porównaniu do Twoich poprzednich produkcji, ta ma dużo więcej energii, co oczywiście na plus ;)

Technicznie idealnie,melodyjnie i aranżacyjnie bardzo dobrze.

Trochę brakuje ,,tego czegoś",dzięki czemu utwór utkwiłby w głowie na dłużej. Takie 4,5/5 :P


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Shabboo Harper - 10.01.2016

Klasycznie w gatunku; z konkretnym, starannie zaaranżowanym Beat'em; tenże plus liczne wariacje Synth'u świadczą o sile tematu. W moim odczuciu, jeśli chodzi o koncept jest poprawnie; zgodzę się z Fly'em, iż "czegoś jeszcze brakuje" by utwór w pełni "kręcił". Technicznie okey, choć większa panorama i parę posiłkowych "arktycznie chłodnych" fx'ów w tle wykreowałoby jeszcze treściwszy klimat Twego "Arctic". Kacper, nie podoba mi się jedynie Outro; jest krztynę przeciętne. Sorry... <bubu>


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Kaper - 10.01.2016

Wizzardius, no niestety, ludzie nie mający tak na prawdę pojęcia pierdylą 3 po 3 xD Na prawdę przy czymś takim trzeba się nagimnastykować a zwłaszcza, że często leady pochłaniają panoramę ;P Jak wspomniałeś dzisiejsze big rumy są już bardziej "zagmatwane" xD

Zirds, dzięki za miłe słowa na wstępie. Wydaje mi się, że tak bo coś trzeba zrobić żeby nie było zbyt sucho xD Te przeskoki są celowo zrobione - stopa przesunięta :P

Fly, tak, też mi się tak wydaje, spędziłem nad kawałkiem zdecydowanie więcej czasu niż nad tymi, które wydałem i będą wydane, utwór jak pozostałe kolejne, które będą, są też z września 2015 tylko tego skończyłem dopiero w grudniu a tamte w ciągu tygodnia (czyt.będą zdecydowanie słabsze) ^^ Brakuje może mniej rozbudowanej melodii i więcej tła xD

Shabboo Harper, masz rację, brakuje tutaj tych fxów xD co do outro też przyznam Ci rację, teraz dopiero tak na prawdę się skupiłem nad tym xD

Dziękuję wszystkim, za komentarze! Jak dla każdego są one bardzo ważne. Skomentowaliście pod kątem technicznym a nie pod kątem jakiejś pierdoły za co jestem Wam bardzo wdzięczny xD
Dzięki również za poświęcony czas ;) Zawsze można na Was liczyć! xD

P.S. Sorki za ogrom emotek ale jakoś przyzwyczaiłem się do pisania z nimi xD


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Shabboo Harper - 12.01.2016

Kacper, cieszę się, że przychylasz się do moich spostrzeżeń odnośnie Twego utworu. Trzymam kciuki za ciąg dalszy projektu... <thumbup>


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Tomasz Karaban - 12.01.2016

Dla mnie najlepszy dzisiaj kawałek 5/5 Fajowy :D


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - KiLeRrEu - 24.01.2016

Dam tutaj ocenke 3/5 ale to tylko dlatego bo zbrzydły mi się juz kawałki które lecą w prawie każdym klubie i nie ma nic więcej ;)


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Foortic - 24.01.2016

(24.01.2016, 18:31)KiLeRrEu napisał(a): Dam tutaj ocenke 3/5 ale to tylko dlatego bo zbrzydły mi się juz kawałki które lecą w prawie każdym klubie i nie ma nic więcej ;)
Zbrzydły Ci już takie kawałki... To po co tu wszedles, odsłuchujesz i oceniasz? W tytule jest napisane (Big room) więc mogłeś się domyślić że to track taki bardziej klubowy... Skoro osobiście nie lubisz takiej muzyki to nie musisz od razu oceniać w negatywny sposób.. Oceń utwór od strony technicznej jeżeli nie podoba Ci się ogólnie...

Wg mnie utworek fajny... Jest moim zdaniem "lepszym big room'em" od otworów typu Garrixa gdzie leci Kick i pluck na dużym pogłosie...
Miks jest ok... Gra ładnie, tak czysto...
Ogólnie to mogę dać mocne 4,5/5 ;)


RE: Kasper B. - Arctic (Original Mix) (Big Room) - Kaper - 27.01.2016

Shabboo Harper, a ja się cieszę, że zawsze coś napiszesz xD
Tomasz Karaban, wow xD dzieki Mistrzu :D
KiLeRrEu, wow xD dzięki za ocenę stylu a nie miksu i masteru ;) Nie ma to jak subiektywna ocena od pro xD (nexus rządzi xD )
Foortic, dzięki za bardzo miłe słowa i podbudowanie mnie po zmiażdżeniu przez przedmówcę xD Dzięki też za ocenkę ;)