MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Przedstaw się (https://musicproducers.pl/forum-przedstaw-sie)
+---- Wątek: Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ (/temat-dobry-wieczor-panowie-i-panie-%E2%96%BD)



Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - sss - 10.01.2016

Cześć jestem Sebastian mam 18lat pochodzę z Gdańska.
Produkcją muzyki interesuję się od kilku lat. Od prawię roku uczę się się produkcji. Wcześniej nie wiedziałem jak się za to zabrać, lecz teraz biorę się ostro do roboty.
Drugim moim zainteresowaniem jest dj'ing. Przyszło to wszystko do mnie gdy usłyszałem deadmau5'a i skrillex'a jakoś 4lata temu. Jakiś czas temu mój tata mi opowiedział, że sam był kiedyś dj'em w klubie. (regularnie prowadził imprezy, dzięki temu, że moja Babcia jeździła do niemiec to jako jedyny miał piosenki które nie przechodziły przez cenzurę)
Dlaczego mój ojciec dalej nie gra? Znudziło mu się. Mimo to, jest to moja inspiracja, bo chciałbym osiągnąć trochę więcej niż tata, kto wie może kiedyś na scenie zagramy b2b :)

Wracając do mnie. Dodatkowo interesuję się grafiką 3D i game development'em. Obecnie w wolnych chwilach od nauki staram się ćwiczyć fizycznie.
Mam nadzieję, że się dogadamy ;)

Edit.
W krótce zacznę się uczyć grać na klawiszach, ale kontroler przyjdzie w lutym, bo wszystko zeszło z magazynów. Zamówiłem Nektar IX-61

Z poważaniem Sebastian :*


RE: Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - Shutara - 10.01.2016

Siema ;)
Ciekawa historia i dobry lifestyle <thumbup> Mogę jedynie westchnąć z zazdrością co do przeszłości twojego taty; fajnie mieć kogoś bliskiego, na kim się można inspirować i wkręcać właśnie w to "rzemiosło". Śmiało brataj się z muzyką i stawaj się częścią forumowej społeczności <gorolwito>

_______________________
Powiesz coś więcej o GameDev'ie? :D


RE: Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - sss - 11.01.2016

Z miła chęcią. Game dev jak się wydaje nie jest prosty. Pewnie wielu z was jak i ja myślało sobie, że pobierzesz sobie daw i będziesz klepał Muzykę jak szalony... A tak nie jest. Tutaj jest to samo. Szczerze może i nawet dużo trudniej. Stworzyć grę samemu... wymaga to wiedzy o programowaniu (tutaj to ja leże), grafice 2D/3D, dźwiękach, obsługi programu. Ogólnie dłubałem na takich silnikach jak CryEngine, unity i unreal engine 3 i 4.

Dlatego po jakimś czasie stwierdziłem, że zajmę się stricte designem. Miałem kilka prac, ale nagłych formatach po nie mam żadnych dobrych screenów, tylko te które zrobiłem na konkurs graficzny między szkolny. Więc z braku czasu a chęci wygranej postawiłem na prostotę. (W kategorii 3D tylko 2osoby były nominowane bo reszta kradła hahah, fotki postaram się wrzucić dzisiaj). W lutym jak dobrze pójdzie to z kumplem zrobimy grę. Niestety światła dziennego raczej nie ujrzy, ze względu na nawiązanie do ostatnich wydarzeń (ma to być zwykły endless runner jak jungle run(?) )


Obecnie nawet mam 2 grubsze pomysły, których samemu nie da się zrealizować. Niestety takie pomysły wymagają budżetu idącego w miliony i dobrego teamu. Ten który bardziej mi się podoba miałby być gra z otwartym światem w stylu cyber punk byłbyś łowcą nagród (by się kierowało postacią podobną do boba fett) Dobra, więcej o pomysłach nie piszę bo mnie okradną. ;) Jak djing mi nie wyjdzie to może będę robił muzykę do wiedźmina hahaha.
Polecam posłuchać niektórej muzyki z gier. Wiele z nich ma wręcz wybitne soundtracki. W 2015 muzyką wygrał wiedźmin 3 kto nie słyszał niech posłucha.
Obecnie już ograniczam granie by zająć się muzyką.

Wracając do mojego taty. W czasach PRL większy klub mu proponował robotę, ale został w starym [miał ku temu swój powód, jaki? A to tajemnica,:) ] a szkoda bo tatulek szybko sie uczy, jestem pewien gdyby nie czasy prl i brak większego zainteresowania sie mógłby być kimś wielkim. Pamiętam jak
Zamówiłem swój sprzęt dj'ski.... Miło było widzieć nostalgie w jego oczach. Wspominałem, że wtedy w Polsce grało się na kasetach?


RE: Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - Zirds - 11.01.2016

Jest pewien Dj.. Stary dziadek z dredami, który na imprezach Psytrance gra do tej pory tylko z kaset.

Witam na Forum :)


RE: Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - Shutara - 11.01.2016

Nic tak naprawdę nie jest proste. Co innego napisać Hello World, a "machnąć" tysiące linijek kodu, żeby powstała jakaś grubsza produkcja <hehe>
Samemu miałem kilka lat temu zapał na programowanie ("ja nie zrobię gry?!"), ale słomiany zapał (nie)stety wygasł i nie wrócił do dziś.

Chętnie zobaczę te zdjęcia, które Ci zostały, a co do ścieżek dźwiękowych nie mogę się nie zgodzić. Poganianie Płotki po bezdrożach przy akompaniamencie muzyki z gry jest przezajebiste :)


RE: Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - sss - 11.01.2016

Jak obiecałem wrzucam fotki.
http://imgur.com/a/AQ1U3
killerem była druga fotka gdzie jury myślało, że "frakturę" sam modelowałem, a to zwykła textura (która odpowiada, za taki efekt) wygnereowana w kilka sekund w photoshopie ;) Jak wspominałem miałem mało czasu, jakbym miał go więcej to byłoby ładniej, a tak to prosta geometria. Dziś bym użył innego programu, bo ów plug do photoshopa jest co najwyżej średniej jakości ;)
Pamiętam, że dużo czasu zmarnowałem na naprawę oświetlenia bo przenikało przez ściany O.o


RE: Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - HybridRaven - 11.01.2016

Witam serdecznie i milego pobytu zycze ;)


RE: Dobry wieczór panowie i panie ^▽^ - Revnotes - 11.01.2016

Z pokolenia na pokolenie :) Miłego pobytu na forum.