MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Brainfreezer - Cud mniemany - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Brainfreezer - Cud mniemany (/temat-film-brainfreezer-cud-mniemany)



Brainfreezer - Cud mniemany - brainfreezer - 11.01.2016

Witam serdecznie! :)

Po dłuższej przerwie wracam z nowymi kompozycjami.
Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami soundtrackiem, który zrealizowałem do spektaklu "Cud mniemany" (wystawianego w Teatrze Polskim w Poznaniu).
Jest to 6 utworów inspirowanych góralszczyzną i folkiem krakowskim. Wszystko to okraszone elektroniką.













Jestem bardzo ciekawy waszych opinii i ocen.

Serdecznie pozdrawiam,
B.


RE: Brainfreezer- Cud mniemany - qnebra - 11.01.2016

Technicznie to nie będę się wypowiadać, wiadomo, pełen profesjonalizm. Pomijając sam fakt, że taka muzyka brzmi dość nietypowo jak na taki klasyk polskiej sceny teatralnej, to całkiem sporą frajdę sprawiają te smaczki, nawiązania i melodie, o ile się nie mylę, z oryginalnej muzyki do opery. Zupełnie jakbyś się najpierw z nią zapoznał i pisał całość na jej podstawie, dopiero potem dodając wszystkie współczesne elementy.


RE: Brainfreezer- Cud mniemany - brainfreezer - 11.01.2016

(11.01.2016, 18:02)qnebra napisał(a): Technicznie to nie będę się wypowiadać, wiadomo, pełen profesjonalizm. Pomijając sam fakt, że taka muzyka brzmi dość nietypowo jak na taki klasyk polskiej sceny teatralnej, to całkiem sporą frajdę sprawiają te smaczki, nawiązania i melodie, o ile się nie mylę, z oryginalnej muzyki do opery. Zupełnie jakbyś się najpierw z nią zapoznał i pisał całość na jej podstawie, dopiero potem dodając wszystkie współczesne elementy.

Szczerze mówiąc słuchałem jedynie fragmentów tej opery. Zawsze staram się jednak tworzyć muzykę od podstaw, no chyba, że to remixy :)
W tym wypadku to 100% autorskie kompozycje. Dużo się natomiast nasłuchałem krakowiaków, bo to wbrew pozorom trudna forma.

Dzięki za miłe słowa! :)


RE: Brainfreezer- Cud mniemany - Cris - 11.01.2016

Krakowiak brzmi na prawdę rasowo! :) co do reszty, nie jestem przekonany do takiego połączenia bo np w main theme 1 jest zwyczajnie pusto, nudno i zwyczajnie. Ale krakowiak jest świetny ;) aż mi się micha cieszyła jak tego słuchałem ;) świetne podejście do tematu krakowiaka w ogóle :) ode mnie za niego masz 4,5.5


RE: Brainfreezer- Cud mniemany - abyssMB - 11.01.2016

Technicznie świetnie - co do tematów Main musza świetnie komponować się ze sztuka i pewnie wtedy inaczej się je odbiera, kawał dobrej roboty jako podkłady muzyczne , ale "Krakowiak" jest absolutnie genialny - to jest utwór samodzielny zaskakujący świetny aranżacyjnie PO prostu GOOD :) 5/5


RE: Brainfreezer- Cud mniemany - Oszir - 13.01.2016

Kompozycje bardzo fajne, odbiegające od standardu.

W dwóch pierwszych czyli "Main 1st" oraz "Main 2and" brakuje mi dołu dla przykładu

W "Main 3rd" jest już w porządku.
"Krakowiak" dobry jest kojarzy mi się z festynem lub dożynkami oraz <piwkozkumplem>
"Main 5th" też jest dobry można by z tego kawałka zrobić niezły dubstep coś w stylu TRUTH - WICKED VIBE BROCCOLI.
"Góral" też ma zajebistą linie melodyczną nadającą się do przeróbek :)

Kawałki spoko zastrzeżenia mam tylko do 2 pierwszych leci 5


RE: Brainfreezer- Cud mniemany - brainfreezer - 15.01.2016

Hej! Dzięki wszystkim za komentarze, miłe słowa i uwagi! :)

(13.01.2016, 12:35)Oszir napisał(a): Kompozycje bardzo fajne, odbiegające od standardu.

W dwóch pierwszych czyli "Main 1st" oraz "Main 2and" brakuje mi dołu dla przykładu

W "Main 3rd" jest już w porządku.
"Krakowiak" dobry jest kojarzy mi się z festynem lub dożynkami oraz <piwkozkumplem>
"Main 5th" też jest dobry można by z tego kawałka zrobić niezły dubstep coś w stylu TRUTH - WICKED VIBE BROCCOLI.
"Góral" też ma zajebistą linie melodyczną nadającą się do przeróbek :)

Kawałki spoko zastrzeżenia mam tylko do 2 pierwszych leci 5

Jeśli chodzi o dół w Main 1 i 2, to starałem się jak najbardziej odchudzić, bo mam skłonność do przesady, ale może faktycznie mało tam tego ;)

Dzięki bardzo!!! :)


RE: Brainfreezer- Cud mniemany - Shabboo Harper - 15.01.2016

1. Mocna partia smyczków i sekcji dętej. Szykownie, minimalistycznie "w objęciach" wysmakowanej "ciemniejszej" harmonii. "Techno smaczki" intrygujące. ^^
2. Klimat zaskakujący; subtelne, klasyczne Intro przechodzi w ponure odcienie Trap'u (nużący Synth), wśród których jedynie piano brzmiąc trochę folkowo jest "poważne".
3. Rytmicznie, uroczo, bajkowo... Taki "Electro Janosik". Efektowny temat, z dobrą "głębią". Podoba mi się. <slucham2>
4. "Krakowiak"; "prekursorski", wspaniały. Chór świetny, z wyjątkiem partii 1:16-1:46 (wokale są "niezdecydowane" w swej radości). <takjest>
5. Swojskie, naturalnie spontaniczne. Wokale potraktowałabym konkretnym efektem tak by były dźwięczniejsze.
6. "Górol". Ej... ;)

Cytat:W tym wypadku to 100% autorskie kompozycje.

Brainfreezer, szczerze gratuluję Ci niepowtarzalnego przedsięwzięcia... :)


RE: Brainfreezer - Cud mniemany - brainfreezer - 1.02.2016

(15.01.2016, 22:17)Shabboo Harper napisał(a): 1. Mocna partia smyczków i sekcji dętej. Szykownie, minimalistycznie "w objęciach" wysmakowanej "ciemniejszej" harmonii. "Techno smaczki" intrygujące. ^^
2. Klimat zaskakujący; subtelne, klasyczne Intro przechodzi w ponure odcienie Trap'u (nużący Synth), wśród których jedynie piano brzmiąc trochę folkowo jest "poważne".
3. Rytmicznie, uroczo, bajkowo... Taki "Electro Janosik". Efektowny temat, z dobrą "głębią". Podoba mi się. <slucham2>
4. "Krakowiak"; "prekursorski", wspaniały. Chór świetny, z wyjątkiem partii 1:16-1:46 (wokale są "niezdecydowane" w swej radości). <takjest>
5. Swojskie, naturalnie spontaniczne. Wokale potraktowałabym konkretnym efektem tak by były dźwięczniejsze.
6. "Górol". Ej... ;)

Cytat:W tym wypadku to 100% autorskie kompozycje.

Brainfreezer, szczerze gratuluję Ci niepowtarzalnego przedsięwzięcia... :)

Dzięki wielkie!!! :) Starałem się ;)
Takie komentarze motywują do dalszej pracy, także nisko się kłaniam i dziękuję :)

P.S. Dziękuję też za "najlepsze utwory" ;)