MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] (/temat-trance-wasp-tx-says-acid-squirt-remix-acid-trance)



Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - OProject - 17.01.2016

"I'm back" jakby to powiedział Terminator <guma>
[zs]http://www32.zippyshare.com/v/Z1TZQ013/file.html[/zs]
Po długiej przerwie udało mi się coś (prawie) skończyć (bo zakładam że podpowiecie co można poprawić w miksie czy aranzacji) remix utworu kolegi Waspa, na początku miało być Acid Techno ale wyszło bardziej transowo choć chyba nieco chaotycznie xd
Zastanawiam się czy nie skrócić 2 dropa, poprawić przejście do 3 dropa i czy nie wywalić drugiej 303 z niego :)
Jestem otwarty na sugestie, pozdro ;)
Link do oryginału: http://musicproducers.pl/temat-techno-wasp-t-x-says-acid-techno


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - Zirds - 17.01.2016

Nawet nie słuchałem oryginału do porównania (słuchałem, oceniałem oryginał wcześniej) bo wiem, że brzmi on gorzej niż Twój remix.

WELCOME BACK OldscoolProject!!

5/5


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - Wasp - 18.01.2016

Ciekawa wersja... z oryginału został tylko głos TX :)
303 fajnie świszczy. tempo szybsze niż u mnie.
nie wywalaj drugiego 303 jest ok


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - lovetrance01 - 18.01.2016

Miło w końcu usłyszeć coś od Ciebie.
Man nadzieję, że to nieostateczna wersja bo jest potencjał.
Moim zdaniem stopa jest do wymiany. Brzmi trochę pusto. Brakuje też trochę basu. To największe uwagi. Reszta to już rzecz gustu. Możesz trochę bardziej pobawić się automatyzacją acidu. Na duży plus wszystkie synthy, czyli właśnie acidy. Brzmią naprawdę ładnie i profesjonalnie. Nie musisz żadnego z nich usuwać. Może za to zmiana tonacji gdzieniegdzie? I ciekawym dodatkiem byłby nawet kilkusekundowy przerwynik od tej sieczki w postaci jakiegoś leadowego syntha lub instrumentu.
Utwór rzeczywiście brzmi dość transowo i warto go rozwinąć.
Podobno prawdziwych producentów poznaję się po tym jak kończą:D


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - Adamzzz - 18.01.2016

O widze kolega też postanowił wrócić po długiej przerwie xD
Dobry kwasior, zresztą jak zwykle u ciebie. Trochę mało w tym wszystkim bejsu i kick, tak jak napisał lovetrance01, mógłby mieć trochę więcej mięcha. Wiesz acid raczej nie wymaga jakiś odjazdowych perkusji ale trance już owszem, a ten kawałek zdecydowanie podchodzi mi pod to drugie ;)
Od 0:28 do 0:54 hat w tle nie jest w rytmie
Nie licząc tego trochę monotonnie ale nie wiem czy to właśnie nie lepiej, bo pozwala wpaść w ten cały trans bez narkotyków xD
A poza tym to i tak wszystko ratuje epickie 303 więc o czym my w ogóle mówimy xD
Ode mnie masz 5, słownie pinć, ponieważ fak ju dats łaj xd


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - OProject - 19.01.2016

Dzięki Zirds i reszto za komentarze.
@Wasp
ta melodia, chyba bass i synth grajacy w tle też jest z oryginału no oczywiscie graja inne dzwieki itp. :P
@ lovetrance01 i @Adamzzz
faktycznie ta stopa taka sobie, ale poprostu obrobiłem nieco z 909.
Poprawiłem ją teraz gra 2 półtony niżej i dodałem trochę dist, brzmi lepiej :)
Pogłosiłem nieco bass.
Poprawiłem hatsy żeby grały równo, dzieki Adam ja nie wiem jak ty takie drobne głupoty słyszysz xd
Nie chce mi się bawić w jakieś większe zmiany, pasuje mi tak jak jest a i tak sporo rozwinąłem oryginał i też nie chce więcej dodawać xd
Przyznam że mi się podoba :P
Oto 5 wersja mixu, może będą jeszcze kolejne:
[zs]http://www30.zippyshare.com/v/0dU3uvMi/file.html[/zs]


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - lovetrance01 - 20.01.2016

Teraz troszkę dałeś do pieca z basslinem. Mocno dudni. Stopa już znacznie lepiej. Nic wiem w jaki gatunek celujesz, ale jeśli to ma być trance, to przydałby się jakieś fx'y i synth/pluck miejscami. Ja tu widzę potencjał na porządny tech :D


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - KBK - 22.01.2016

Bardzo przyjemny "toksyczny" trance'ik :) Miło się słucha co świadczy o tym, że miks musi być na przyzwoitym poziomie. Brzmienia acidowe niczym wyjęte z mojego Rolka :) Skąd je brałeś?
Ogólnie bardzo dobre wrażenie na mnie robi, fajne ten wstęp z tą stopą. Nie słyszałem oryginału, ale ta wersja mi się bardzo podoba. Nawet powtarzający się wokal nie nudzi przy ciągle dynamicznie rozwijającym się aranżu.

5.5! :)


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - OProject - 25.01.2016

Tutaj daję ostateczną wersję, z możliwością pobrania ;)

Dzięki za komentarze i gwiazdki.
@lovetrance01 to bardziej pod trance, robienie fx jakos mi nie idzie :P
Mój kwaśny styl to pomieszanie Chrisa Liberator, Dave the drummer, Pump Panel, Future Breeze, ASYS, Solar Quest i paru innych klasyków acid techno, acid trance, acidcore czy nawet hardstyle'u/trancu :D Podczas kręcenia akurat spodobał mi się Future Breeze - Heulender Wolf i nim trochę się inspirowałem :)
@KBK acid kręcony na Audio Realism Bassline 2


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - Castiel - 25.01.2016

Miks perkusji można byłoby jeszcze dopracować ;P Aranżacja jest ok nie za nudza.

Za kwasik zawsze plus :D wię masz ode mnie taka mocną 4 :)


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - Shabboo Harper - 29.01.2016

W moim odczuciu, trzy faktory decydują o sile Twej finalnej wersji "T-X says": świetny, precyzyjny w stężeniu instrumentów perkusyjnych Beat; tematyczne, intesywnie celne "odcienie" w stylu Acid ; piękna separacja dźwięków. Owszem trochę "huczy-buczy" w swej jednolitości lecz tym "rządzi się" ten gatunek. OProject jest okeeey... <thumbup>


RE: Wasp - TX says (Acid Squirt Remix) [Acid Trance] - Mat.Mor.Raw - 30.01.2016

:) :) :) :) :) Pierwsze wrażenie
Wow, wreszcie jakiś kwaśny kawałek, progressive, perkusja jak z wczesnego house.

:) :) :) :) <mdleje> Kompozycja
Progresywna, minimalistyczna. Proste, któtkie, ale chwytliwe riffy. Od połowy utworu kompozycja zawisa jakby w martwym punkcie. Oprócz delikatnego break'a w zasadzie niewiele się tutaj dzieje. Przydałoby się mocniejsze podkręcenie punktu kulminacyjnego ze skrajnymi ustawieniami filtrów.

:) :) :) :) :) Brzmienie
Bardzo ciepłe, przyjemne brzmienie kwaśnego basu. Fitry są bardzo naturalne i przyjemne dla ucha przy wszystkich skrajnych ustawieniach cutoff. Świetne brzmienie sprawia, że mimmo delikatnego zastoju w kompozycji, utworu nadal dobrze się słucha.

:) :) :) :) <mdleje> Mix
Sekcja rytmiczna jest blisko, selektywnie, raczej w centrum. Talerze i rytmiczny bas rozłożone w panoramie. Wokal i drugi temat syntezatorowy są bardziej przestrzenne, z głębszym delayem i pogłosem. Szczerze mówiąc pierwotna wersja miksu bardziej przypadła mi do gustu. Brzmiała bardziej surowo, konkretniej, bliżej. Ta najnowsza też brzmi dobrze, ale trochę za bardzo rozmyta i wygładzona. Ale to moja subiektywna opinia.

:) :) :) :) :) Podsumowanie
Jeden z tych kawałków na forum, który najbardziej przykuł moją uwagę ostatnio. Dodane do playlisty, chętnie słucham. Kolejny krok do przodu w stosunku do pierwszego dokonania Acid Squirt.