MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence (/temat-electronica-amiga-fan-shabboo-harper-the-truth-of-existence)

Strony: 1 2


Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - L.G. - 23.01.2016

Witam,
do odsłuchu kawałek zrobiony jako collab z Anią.
Pozdrawiam.



[Obrazek: file.html]


Player wygasł, dorzucam mirror od Shabboo


Cytat:Ponieważ Player wygasł; pozwolę sobie "odświeżyć" tenże w powyższym temacie...

PS. L.G., przyjemnie było stworzyć "to coś" z Tobą.

Good luck. :)

Wystawiono 03:22:29, dnia 3.08.2016, przez Knifeman



RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - augenous - 23.01.2016

Shabboo niezły głos (albo niezły FX) ^^ Utwór brzmi intrygująco, ma interesujący aranż; wokal jest ok, ale jak na mój gust za "ostry" (wysokie częstotliwości trochę skosić). Słucha się bardzo miło. Gratulacje, dobry collab :)


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Rumush - 23.01.2016

Kawałek brzmi niesamowicie - rozbrzmiewające syntki, solidny bass. Na początku nie mogłem się przekonać co do tempa (za wolny), ale po chwili poczułem ten vibe. Wokal Shabboo dodaje 'dziwnego' ale fajnego charakteru i głębi.
Motyw idealny na zapętlenie przy śpiącym słońcu. 5/5


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - aqmoolator - 24.01.2016

Bardzo elmuzyczne arpeggio i ładnie, choć klasycznie, transponowane. Osobiście taki dobór brzmień i klimat odbieram bardzo pozytywnie. Świetnie płynie wszystko i nie wiadomo kiedy mija te pięć minut. Bardzo przyjemny numer. Troszki mi melodii brakło, ale ja już tak mam ;) No i mam wrażenie, że przy trzeciej transpozycji bas coś nie teges. Jakby poza tonacją, ale to może jego barwa? hmm raczej nie do końca dobrze gra ...
Super mimo uwag!


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - KBK - 24.01.2016

Kawałek bardzo melancholijny, można się wczuć i czuć, poczuć, jakby te dźwięki otaczały słuchacza. Ładne dolne arpeggio, jakby trance'owe. FX-y również mi się podobają. Kawał dobrej roboty, powodzenia w dalszych pracach.


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Wasp - 24.01.2016

spodziewałem się podkładu zrobionego na amidze :) a wyszło coś ala kraftwerk - razem z wokalem
przyjemnie się tego słucha


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Zirds - 24.01.2016

Surowo brzmiące basy i perkusja wraz z zimnymi syntezatorami przypominają mi niektóre utwory ze studia Aural Planet...
Wokal Shabboo dodaje jeszcze więcej tego zimnego srogiego brzmienia.
Od 2:15 zaczyna się psychodeliczny trance (do znawców trance: Trance nie musi mieć tempa powyżej 130 BPM) w tempie Ott'a, lekko dubowy... z cmentarnym skrzekiem wron.
Jak to opisać w inny sposób...


NewWave w czystej postaci, owinięty psytrance'owym kołnierzykiem, grobowym dubem i siarczyście zimnie brzmiącym głosem Shabboo Harper.

5/5


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - abyssMB - 24.01.2016

Mogę tylko napisać że serduszko i 5 dałem jako pierwszy - rewelacyjny aranż , wspaniały vocal Ani, świetna kompozycja i produkcja L.G. Po prostu ZNAKOMITA PRODUKCJA :).


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - qnebra - 24.01.2016

Muszę się przyznać, że to doprawdy przyjemne i zacne i dobre. Nie będę pisać o sprawach technicznych, tylko od razu ocenę: 4/5


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - OProject - 24.01.2016

Ja bym zaaplikował desseser na wokal, bo na moich superluksach brzmi nieprzyjemnie (na nich normalne kawałki nieraz syczą strasznie xd)
Przyciąć przy 10-16kHz! :P
Oprócz tych miksowych rzeczy to wokal bardzo dobry, klimat fajny ale jak dla mnie troszke mało się dzieje, brakuje mi chyba twoich melodii :P
Ogólnie udana produkcja ale mi czegoś brakuje (poza wysokimi xd)


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Shabboo Harper - 25.01.2016

Augenous:

Cytat:Shabboo niezły głos (albo niezły FX).

Augenousie, dziękuję Ci za serdeczny post. Wszystkie partie wokalu to mój głos. ^^

Cytat:Utwór brzmi intrygująco, ma interesujący aranż... Gratulacje, dobry collab.

Ogromnie się cieszę, iż taki aranż przekonuje Cię.

Rumush:

Cytat:Kawałek brzmi niesamowicie... Wokal Shabboo dodaje 'dziwnego' ale fajnego charakteru i głębi.

Rumush, dziękuję, że poświęciłeś swój czas "The Truth Of Existence". Moją intencją było podkreślenie "vibe'u ", wykreowanego przez L.G., poprzez konkretny ton narracji.

Aqmoolator:

Cytat:Świetnie płynie wszystko i nie wiadomo kiedy mija te pięć minut. Bardzo przyjemny numer.

Aqmoolatorze, "świetnie", że i Ty również tu "zawitałeś". Dziękuję Ci za przychylny komentarz. :)

KBK:

Cytat:Kawałek bardzo melancholijny, można się wczuć i czuć, poczuć, jakby te dźwięki otaczały słuchacza.

Krystianie, dziękuję Ci. Melancholia to "siła" ukryta w nutach ; nostalgia wyrażona w liryce to smutna refleksja odnośnie rzeczywistości; chęci odkrycia "prawdy istnienia"... ^^

WaspXT:

Cytat:...razem z wokalem przyjemnie się tego słucha.

Wasp, cieszę się, że podoba się Tobie. ;)

Zirds:

Cytat:Od 2:15 zaczyna się psychodeliczny trance (...) z cmentarnym skrzekiem wron.

Jacku, wychwyciłeś to. ;)

Cytat:NewWave w czystej postaci, owinięty psytrance'owym kołnierzykiem, grobowym dubem i siarczyście zimnie brzmiącym głosem Shabboo Harper.

Dziękuję Ci za tak odkrywczo-szczegółowy komentarz...

Abyss MB:

Cytat:...serduszko i 5 dałem jako pierwszy - rewelacyjny aranż , wspaniały vocal Ani, świetna kompozycja i produkcja L.G.

Marcinie, pięknie Ci <dziekuje> z ciepłym uśmiechem.

Qnebra:

Cytat:Muszę się przyznać, że to doprawdy przyjemne i zacne i dobre.

Qnebra, dziękuję.

Oproject:

Cytat:Ja bym zaaplikował desseser na wokal...

Oproject, de-esser już jest [-7,50]. Niektóre sybilanty, są celowo tak ułożone by mój wokal właściwie interferował z fx'ami. Naturalnie, jestem świadoma, iż nie każdemu to się podoba... Jeśli chodzi o przedział [10-16 kHz] "tam" "nie doświadczysz" syczenia ;); analizator wyraźnie pokazuje, iż "górki" to 4000 Hz i 8000 Hz.

Cytat:Oprócz tych miksowych rzeczy to wokal bardzo dobry, klimat fajny ale jak dla mnie troszke mało się dzieje... Ogólnie udana produkcja..

Cieszę się, szczerze Ci dziękuję.


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - L.G. - 25.01.2016

Dziękuję wszystkim za odsłuch, ocenę i dobre słowo.
Wielkie podziękowania należą się również Ani za pomoc w stworzeniu kawałka.
Pozdrawiam.


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Shabboo Harper - 26.01.2016

L. <kumple>


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Burning Car - 26.01.2016

Świetny bas i cała reszta. LG - jesteś w formie - tak trzymaj.
Wokal może syczy leciutko i pewnie przydałby się odrobinę większy de-esser ale i tak nie psuje to efektu. Oczywiście 5-tka.
Ania sorrki ale tekstu nie rozumiem, ale i tak wokal jest bardzo ładny i doskonale dopełnia klimat kawałka. A może kiedyś jakiś tekst po Polsku?


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - doublesi123 - 26.01.2016

aha uwielbiam takie emocjonalne burze,ten kawałek przedstawia swój artyzm jest jakby we własnej rzeczywistości,nie jestem ekspertem od psych trance fabrycznego tempa i tak dalej ale ten kawałek zasługuje na szerokie zainteresowanie.gratuluje gorąco nie nagannego pomysłu oby tak dalej


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Shabboo Harper - 27.01.2016

Burning Car:

Cytat: "Ania sorrki ale tekstu nie rozumiem".

Ojej... merytorycznie, lingwistycznie czy fonetycznie? ^^

Cytat:"... wokal jest bardzo ładny i doskonale dopełnia klimat kawałka."

Pięknie Ci dziękuję...

Cytat:"A może kiedyś jakiś tekst po Polsku?"

Po polsku już było w moim "Lady". ;)

doublesi123:

Cytat:"aha uwielbiam takie emocjonalne burze,ten kawałek przedstawia swój artyzm jest jakby we własnej rzeczywistości..."

Doublesi123, to szczególne wyróżnienie otrzymać tak ujmujący w swej treści komentarz.

Cytat: "...gratuluje gorąco nie nagannego pomysłu oby tak dalej."

Serdecznie Tobie dziękuję. :)


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - AirTight - 28.01.2016

Kawałek naprawdę wkręca:) klimatyczne... trochę czuje się tak jak bym słuchał jakiegoś starszego kawałka J.M. Jarre :P cóż słuchając i słuchając tego apra jedyne na co czekam to na kolejną dawkę uniesień związanych z Vocalem :) niezwykle przyjemny klimatyczny a za razem wręcz sexowny co w połączeniu z tym klimatem raczej nie trafiona opinia :P Pozdrawiam i czekam na więcej może w czymś Housowym


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Kveon - 30.01.2016

Czasami mam wrażenie, że jest za dużo reverbu na Twoim głosie Aniu, przez co jest taki syk (?) A może to celowy zabieg :)
Jest klimatycznie, aranż jest całkiem ciekawy.
Bass solidny, ciekawie brzmi.
Całkiem udany collab, pozdrawiam :)


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - Kaper - 31.01.2016

Ciekawy kawałek, bardzo interesujący i dosyć nietypowy. Na prawdę bardzo rzadko takie coś słyszę xd trochę w moim odczuciu za dużo jest góry i można by jeszcze posiedzieć nad miksem natomiast kawałek i tak jest interesujący. Aranżacja jest przemyślana co słychać w utworze.
Shabboo, wokal jest Twoją wizytówką i nawet jeśli nie widziałbym tytułu to bym się domyślił, że to Ty xD
Gratuluję collabu :)


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - The Truth Of Existence - L.G. - 1.02.2016

@Kveon, @Kaper Dzięki za odsłuch i komentarze.