MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Zirds - Hylophobia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Zirds - Hylophobia (/temat-other-zirds-hylophobia)



Zirds - Hylophobia - Zirds - 25.01.2016

Kolejny utwór z działu wstrętów, strachów, fobii...

Tym razem strach przed lasem (płonącym...)

Zirds


Hylophobia

[Obrazek: 10ac8b697b41eb14.jpg]




RE: Zirds - Hylophobia - KBK - 25.01.2016

Wyobraziłem sobie taki płonący las.... dla mnie te squery przypominają dźwięki padających drzew... te stłumione hat-y dźwięki ognia.... i strzelającego drewna... od połowy utworu ładnie wprowadzone gary... Przypomina mi od tego momentu muzykę ze spider-mana na Pegasusie :D Szacun za dobranie barw, widać, że nie są to pierwsze lepsze waveformy, tylko złożone ładnie obrobione brzmienia. Klimat jest przedni, każdy najmniejszy szczegół pod kątem brzmień został dopracowany, zastanawiam się jak robiłeś te pojedyncze wysokie dźwięki przypominające uderzenie trójkąta :)

Zostawiam 5/5, do samego końca mi się podobało, zresztą widać,że technika i doświadczenie robi swoje.


RE: Zirds - Hylophobia - GY4 - 25.01.2016

Dziala na wyobraznie:)Wprawil w nastroj...jakis taki specyficzny rzeczywiscie.Ladne zamieszanie robi w glowie hehe:)W tym temacie o to chodzi.A sposow w jaki bawisz sie dzwiekami,jest mocno oryginalny.Gratuluje


RE: Zirds - Hylophobia - Abigail Noises - 25.01.2016

Ciekawy industrialny minimal z moogowym tłem. Te ''space pady'' bardzo dobre ale za cicho w stosunku do tła i do miarowego ''pykania''. Wiem, że nie lubisz kompresji ale powtórzę coś co już kiedyś pisałem, że przydałaby się – utwór zyskałby wiele. Co do melodii to jest ascetyczna, czuć lekki niepokój, szczególnie pod koniec jak wchodzą ''połamańce''. Jednocześnie jest też tutaj dość dużo takich nietypowych wkrętów, że zaliczałoby się to chyba do experimentalu. Daje 4/5


RE: Zirds - Hylophobia - Zirds - 25.01.2016

Używałem Ekspandera (dynamiki) - widocznie za mało, ale też nie chciałem przesadzać bo akustycznie nie jestem gotowy i póki co nie będę w moim małym miejscu produkcyjnym.

Tutaj nie ma nic z Mooga. Wszystko "ukręcone" na Yamaha CS-80 (oczywiście w wersji programowej ze stajni Arturia) plus perkusja Yamaha MR 10 (programowa wersja Spark od Arturii) oraz darmowy plugin (zestaw pluginów) Illformed: Glitch 1.3, Crusher, Stretch, TapeStop


RE: Zirds - Hylophobia - augenous - 25.01.2016

Stworzyłeś nietypowy utwór, który nie rzuca się na rytm i melodię, tylko na klimat i pojedyncze dźwięki. 4/5 ^^


RE: Zirds - Hylophobia - Burning Car - 26.01.2016

Fajne brzmienia garów.Troszkę dziwny kawałek - ciężko go do czegokolwiek porównać i przypisać. Własnie za tą dziwności i nietypowość należny się 5-teczka.


RE: Zirds - Hylophobia - Wasp - 26.01.2016

Brzmi oryginalnie
najciekawiej brzmi mas
potem trochę za bardzo słychać używanie dblue gltihca


RE: Zirds - Hylophobia - migdau - 26.01.2016

Zahacza o fajne klimaty - płyta drukqs, Aphexa i trochę nowoczesnych glitch'ów. Podkręcił bym perkę bo jest bez mocniejszych uderzeń, a w tak minimalistycznej otoczce były by to miłe. Ale co człowiek to pomysł, i to w muzyce jest najlepsze ! pzdr


RE: Zirds - Hylophobia - Rumush - 26.01.2016

Udało Ci się pięknie przeciągnąć główną melodią od początku do końca nie nudząc przy tym ani trochę. Wejście perkusji jak już zostało zauważone wcześniej jest mistrzowskie, a dodany glitch nadaje jej charakteru jakim się jaram.
Pięknie i minimalistycznie. Stworzyłeś świetny klimat. 5/5


RE: Zirds - Hylophobia - Foortic - 26.01.2016

Totalnie nie moje klimaty aleee... Kozacko. Brzmienia, fx'y, perkusja... Wszystko bardzo dobrze do siebie dopasowane...
Utwór zaskakuje, od samego początku do ostatniego dźwięku zaciekawia... Daje do myślenia...
Cóż więcej dodać... Technicznie jest naprawdę na wysokim poziomie... Widać że masz już doświadczenie i dobre wyczucie swojego sprzętu...
5/5


RE: Zirds - Hylophobia - L.G. - 28.01.2016

No to żeś panie zaszalał, dla mnie bomba.
Udostępnij dw. jak możesz.
Łap 5
Pzdr.

Ps. Nie bój się płonącego lasu strażacy są w drodze xD


RE: Zirds - Hylophobia - patorecydywa - 28.01.2016

Bardzo porządne, oryginalne warstwy. Fajnie zbudowany wstęp. Dla mnie szkoda, że stopniowanie crushera (zwłaszcza w tych najwoniejszych przebiegach) nie jest jakoś rytmicznie powiązane. Fajny numer


RE: Zirds - Hylophobia - Knifeman - 29.01.2016

Nawet mi się podoba. Przejścia wreszcie dobre, części tracka płyną między sobą. Bogato jak na Ciebie :E Lekkie psy. Perkusja mi się nie podoba. Można by bardziej polecieć z efektami przestrzennymi bo jest sporo miejsca a trak by nabrał głębi, a tak to tli się tylko kupka liści która by można spokojnie przydeptać.

4/5


RE: Zirds - Hylophobia - Shabboo Harper - 4.02.2016

Godny "ciąg dalszy" "Hydrophobii" z "wachlarzu" leków/trwóg... Jest psychodelicznie; industrialnie; wstrzemięźliwie. Takowy eksperyment kojarzy mi się z Tangerine Dream; a szczególnie z nieprzeciętnym przedsięwzięciem "Rubycon"... :)
PS. Zirds, the next is...? <bubu>