MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nie proporcjonalność głośności na monitorach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Nie proporcjonalność głośności na monitorach (/temat-nie-proporcjonalnosc-glosnosci-na-monitorach)



Nie proporcjonalność głośności na monitorach - waspi - 4.02.2016

problem to jest taki że jeżeli tylko co tylko rozgłoszę na interfejsie monitory to zawsze gra tylko jeden monitor dopiero jak rozkręcam bardziej to nie wiadomo skąd zaczyna odzywać się drugi i nie wiem czy jego głośność nie jest nieco mniejsza od tego drugiego.co ciekawe w interfejsie przełączyłem kable z prawego na lewy i tak dalej i zaczął prawy grać a lewy się nie odzywał aż do pewnego momentu w podgłaszaniu interfejsu. dla mnie to jest bardzo dzwine i chciałbym prosić o pomoc fachowców w tym temacie z góry dzięki za pomoc

możliwe że każdy tak ma a jeśli nie to może coś jest nie tak z interfejsem ?

moje monitory to

yamaha hs8 a interfejs scarlet 2i2


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - In-Tegral - 4.02.2016

moje monitory też tak mają, jak grają bardzo cicho to gra tylko jeden.


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - sss - 4.02.2016

Mam podobny problem u siebie na głośnikach, tylko cały sub wysiada (i jestem na 100% pewien, że są rozwalone). Zacznijmy od podstaw. Sprawdzałeś kable? Ja osobiście stawiam na problem z interfejsem.


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - waspi - 4.02.2016

kamień z serca mi spadł, a jakie masz ?jak ktoś jeszcze to czyta to też niech napiszę to dla mnie ważne zeby upewnić się że to normalne zjawisko

sss czyli uważasz że nie powinno być tak że drugi monitor tak jak by zaczyna się ''odzywać'' dopiero gdy rozkręcimy minimalnie wyżej. bo tak jak ustawiam że jeden słychać to jest bardzo cichutko ale faktem jest jednoznacznym że gra tylko jeden


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - sss - 4.02.2016

Zawsze jak widziałem głośniki to zawsze grały razem. W sumie jaka tu logika, że aby głośnik grał normalnie trzeba go podkręcić by grał tak samo jak drugi. Dla mnie jako człowieka co ma kwalifikacje E12 (krótko mówiąc serwis komputerów i peryferii) jest to usterka. Jak podłączam głośniki przez interface/playery dj to tak nie mam. :)


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - In-Tegral - 4.02.2016

Nie wiem ja myślę, że to norma


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - waspi - 4.02.2016

to w sumie jest możliwe że to uszkodzenie wejścia w interfejsie bo te prawe wejście ma to do soebie że jeżeli coś tam podłączam to nie wydaje dżwieku i w tym samym czasie nie zmieniając głośności podłączam pod lewy kanał i sprawdzam i tam słychać co prawda bardzo cicho ale jednak dźwięk się wydobywa


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - Knifeman - 4.02.2016

(4.02.2016, 21:53)In-Tegral napisał(a): jak grają bardzo cicho to gra tylko jeden.

u mnie to samo. Zasilający działa jeszcze sekundę dłużej po wyłączeniu. Oba graja równo.


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - Zirds - 4.02.2016

Lewe wyjście z interfejsu jest zawsze mocniejsze ponieważ ma ono również wzmocnienie dla kanału monofonicznego. Tak jest praktycznie w każdym sprzęcie, w którym są dwa wyjścia L/R.

Też na minimalnym ściszeniu Scarlett 2i2 ten lewy monitor gra mi głośniej.


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - waspi - 5.02.2016

Okej rozwialiscie nieco moje obawy jednak chciałbym spytać czy jesteście w stanie sprawdzić czy jest taki minimalny próg s którym lewy będzie wam grał a prawy nie ?


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - Zirds - 5.02.2016

A po co? By monitory dobrze odzwierciedlały brzmienie to muszą grać głośno (pokrętło w Scarlett musi być pomiędzy godziną 10, a 11). Nie będziesz miał dobrego dźwięku słuchając ma minimalnych ustawieniach głosu.


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - In-Tegral - 5.02.2016

Ja slucham okolo godziny 10 zawsze i jest git. Waspi nie panikuj, wszystko jest jak powinno.


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - waspi - 6.02.2016

no właśnie ja się tym przejmuje bo chyba nikt z was nie ma tak ze w mniejszym zakresie jeden gra a drugi nie. nie wiem czy przypadkiem i w bardziej podgłoszonym poziomie nie jest tak że jeden zawsze zagra głośniej i mocniej


RE: Nie proporcjonalność głośności na monitorach - paki1-14 - 19.02.2016

mam identycznie na bardzo niskiej głośności gra tylko lewy monitor powoli zwiększając poziom głośności "dochodzi" prawy, poziomy równoważą przy ustawieniu pozycji potencjometru pomiędzy godziną 8 a 9.