MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Augenous - Feo Power! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Augenous - Feo Power! (/temat-augenous-feo-power)



Augenous - Feo Power! - augenous - 6.02.2016

Witajcie złotka! Kilka dni temu siadłem sobie do DAWa i tak oto po dwóch dniach powstał ten utwór. Nazwa jest losowo wyklikana na klawiaturze - tylko poprawiona ^^ Dlaczego ten utwór jest inny od twoich pozostałych? Ano dlatego, że ma tempo 170. O reszcie przekonacie się sami. Zapraszam do odsłuchu :D



RE: Augenous - Feo Power! - doublesi123 - 6.02.2016

Fajny aranż dosyć czysty,ale napewno nie jest to electro i house ;P;P;P pzdr


RE: Augenous - Feo Power! - Arytmica - 6.02.2016

może i 170bpm, ale ustawienie werbla robi z tego 85 :)
i nie wiem skąd to mowa o electro? Never mind.
Co mogę powiedzieć. Sam dobór dźwięków fajny. Fajny jakby zrobić z nich break, ale chyba nie cały kawałek,
bo słuchane przez 4 min non-stop trochę męczą, nawet jeśli melodie zmieniają się dynamicznie. Więcej urozmaiceń, energii która jest niestety tylko w tytule :D

cheers!


RE: Augenous - Feo Power! - augenous - 7.02.2016

(6.02.2016, 23:31)Arytmica napisał(a): może i 170bpm, ale ustawienie werbla robi z tego 85 :)
i nie wiem skąd to mowa o electro? Never mind.
Co mogę powiedzieć. Sam dobór dźwięków fajny. Fajny jakby zrobić z nich break, ale chyba nie cały kawałek,
bo słuchane przez 4 min non-stop trochę męczą, nawet jeśli melodie zmieniają się dynamicznie. Więcej urozmaiceń, energii która jest niestety tylko w tytule :D

cheers!
No racja, trochę zamula ta melodia. Hmmm następnym razem będzie inaczej ;)


RE: Augenous - Feo Power! - Zirds - 8.02.2016

Wszystko szufladkujcie. #książkatelefoniczna_electro_disco_complextro_chilloutcore!~

Kawałek jakiś inny. Nie przejmuj się. Cisną bo jest to utwór, którego nie da się zaklasyfikować. Czemu nie może być w dziale House? Bo nikt "sławny" go nie zaklasyfikował do takiego gatunku podobnego brzmienia ;)

Utwór całkiem rozbudowany, ale melodia lekko nużąca wraz z barwą, która ciągle jest ta sama i się nie zmienia. Tło w porządku, zróżnicowane. Perkusja czysta i przestrzenna tak jak wstawki w postaci synthów i różnych basów.

Solidne 4/5


RE: Augenous - Feo Power! - Shabboo Harper - 9.02.2016

Tytuł przypadkowy? Hmm... <hmm> Toż to Tyś jest "Złotko" (Au); "Feo..." czy też FeO - tlenek żelaza i już jest "współistnienie chemiczne". ;)
Utwór w swej dźwięcznej, jednorodnej treści brzmi "słodko". Aranż spójny; Lead niedrażniący i choć "wolniejszy", stonowany to barwą zbliżony do tego z "Don't Worry". Jest pogodnie, spokojnie. <takjest>


RE: Augenous - Feo Power! - AirTight - 9.02.2016

Cóż no nie można sie przyczepić do mixu... natomiast nie było to raczej trudne skoro nie ma tam zbyt wiele brzmień :) cały czas to Glassowe brzmienie które się bardzo szybko nudzi co do melodi troche amatorsko jak dla mnie.. napewno stać Cie na wiecej :)


RE: Augenous - Feo Power! - augenous - 13.02.2016

(9.02.2016, 23:48)AirTight napisał(a): Cóż no nie można sie przyczepić do mixu... natomiast nie było to raczej trudne skoro nie ma tam zbyt wiele brzmień :) cały czas to Glassowe brzmienie które się bardzo szybko nudzi co do melodi troche amatorsko jak dla mnie.. napewno stać Cie na wiecej :)
Wydaje się amatorskie. Jak zrobiłem rozbudowaną melodię, to zaraz ktoś rzucił, że nie rytmiczne :( posłuchaj mojego Don't Worry - tam masz to o co Ci chodzi. Szukam siebie, nic więcej ^^


RE: Augenous - Feo Power! - Kveon - 13.02.2016

Ten hihat gra nieludzko i troszkę za głośno (Na początku).
Melo proste ale fajnę. Na tym wysokim plucku przydałoby się więcej delayu moim zdaniem.
Przydałoby się jakieś urozmaicenie, zamienienie tego plucka na jakiś inny.
Masz 3/5
Pozdrawiam :)


RE: Augenous - Feo Power! - Foortic - 18.02.2016

Miks jest nawet nawet ale mam parę małych zastrzeżeń...
Kick wcale nie ma mocy... Nie wiem skąd go wziąłeś ale brzmi jakby większość fundamentalnych częstotliwości miał odfiltrowane.... Daj mu delikatnie niskich i będzie miód malina...
Werbel gra za cicho w momentach gdy jest "kumulacja" dźwięków, nie przebija się.
Hihat na początku zbyt głośno.

W kwestii aranżacji to jest tak trochę mieszanie...
Wg mnie utwór o tempie 170bpm chociaż trochę powinien mieć tej szybkości...
Twój utwór brzmi jak hip-hop...
Arytmica wspomniał że ustawienie werbla poniekąd "zwalnia" Twój numerek ale i też perkusja brzmi jakby żywcem zerżnięta z hip-hopu (mam nadzieję że nie od popka)
Brzmienia... Są specyficzne... Ale są bardzo zbliżone do siebie... Przez to delikatnie się zlewają... Powinny być odmienne aby nadać "charakteru".
No i melo takie sobie... Troszkę bez polotu... Takie pospolite wręcz bym powiedział :D
Ogólnie pomysł może i fajny ale wykonanie nie bałdzo :D


RE: Augenous - Feo Power! - AirTight - 20.02.2016

[/quote]
Wydaje się amatorskie. Jak zrobiłem rozbudowaną melodię, to zaraz ktoś rzucił, że nie rytmiczne :( posłuchaj mojego Don't Worry - tam masz to o co Ci chodzi. Szukam siebie, nic więcej ^^
[/quote]


świetnie że szukasz siebie :) chodzi bardziej o to że jeśli już robisz taką melodię to staraj sie do tego dołożyć cała game innych dzwieków dopasuj ja do siebie zeby tworzyły spójną całość.. Czasem z bardzo prostej melodii wychodzą niesamowite numery ale są poparte całą reszta odpowiednio dobranych tzw. przeszkadzajek i Fxów


RE: Augenous - Feo Power! - UF_Glomma - 21.02.2016

no nie wiele tu jest. dzwięk jest 2d, ten glass drażni, od razu mi sie skuter kojarzy. a przeciez dzisiejsze synthy tyle mają gałek do kkęcenia.


RE: Augenous - Feo Power! - Fortiz - 26.02.2016

Trochę za bardzo monotonne... Do tego te dźwięki są bardzo proste, troszkę nie w moim guście dlatego tego nei będę oceniał. Co nie zmienia faktu że nadal jest monotonne. Tak samo tempo 170 może i tak, ale ustawienie wszystkiego jest również 2 razy dłuższe. Trochę mnie też ustawienie tych bellsów drażni, tak jakby troszkę randomu w nich było.