MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE KBK - Night - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE KBK - Night (/temat-trance-kbk-night)

Strony: 1 2


KBK - Night - KBK - 9.02.2016

KBK - NIGHT



Zapraszam do odsłuchu mojego oldschoolowego Trance'u :)


RE: KBK - Night - OProject - 9.02.2016

Zajebiste i mix dobry ale....
kwas tragiczny dla mnie :P
Tyle w tym temacie, dawaj remix kiedys może zrobie :D
Jakbys dał ogarnięta 303 to było by 6 ale daje 3 :P
Z tytułem też nie popisales taki zwykły :D
Reasumując kawał dobrej roboty... (poza kwasem) xd


RE: KBK - Night - KBK - 9.02.2016

Old, mówiłem Ci, że kwas by nie pasował do tego stylu dlatego ostatecznie dałem "pierwotny kwas" :D


RE: KBK - Night - Rafau - 9.02.2016

Coraz lepiej Ci to chłopaku wychodzi. Fajny motyw. W swojej klasie na pewno się mieści i spełnia założenia gatunku.

5/5 :)


RE: KBK - Night - Lubie To - 9.02.2016

Na + utwór :) , w sumie w tym gatunku nie siedzię ale melodia w porządku


RE: KBK - Night - Zirds - 9.02.2016

Na wczesnych imprezach w Manieczkach byłbyś rezydentem z takimi kawałkami ;P

Utwór jak najbardziej na plus. Podoba mi się to piano, które tam wchodzi w pewnym momencie - może czasem jest za ciche, a powinno dodawać takiego ciepłego efektu :)

Acid z Twojej ręki jest wciąż do bani ;)
4/5


RE: KBK - Night - KBK - 9.02.2016

Dzięki za opinie :) Niestety kwas mnie "rozcieńczył". Zeby nie sjlamac, siedzialem dibrych kilka godzin nad kreceniem jakiegos brzmienia w miejsce tego acida, ale nic mi nie pasowalo... Byc moze za duzo juz obsluchalem ten projekt i to zabilo wene... :) Dlatego ostatecznie zostawilem to co bylo z delikatna korekcja cutoffa i rezonansu...


RE: KBK - Night - Foortic - 12.02.2016

Fajne... Taki nowy stary Trance... Track szybki, energiczny, fajne zaaranżowany, wszystko cacy tylko... Ten Acid... Próbowałeś go dać oktawe niżej? Może by lepiej brzmiał... Ale ogólnie pozatym nic dodać nic ująć
5/5


RE: KBK - Night - KBK - 13.02.2016

(12.02.2016, 22:58)Foortic napisał(a): Fajne... Taki nowy stary Trance... Track szybki, energiczny, fajne zaaranżowany, wszystko cacy tylko... Ten Acid... Próbowałeś go dać oktawe niżej? Może by lepiej brzmiał... Ale ogólnie pozatym nic dodać nic ująć
5/5

Dzięki :) Próbowałem dać oktawę niżej, lecz brzmiał jeszcze gorzej...dlatego zostawiłem tak jak jest. Dziś z nudów zrobiłem na szybko wersję Live Playing tego kawałka :)




RE: KBK - Night - Foortic - 13.02.2016

(13.02.2016, 10:01)KBK napisał(a):
(12.02.2016, 22:58)Foortic napisał(a): Fajne... Taki nowy stary Trance... Track szybki, energiczny, fajne zaaranżowany, wszystko cacy tylko... Ten Acid... Próbowałeś go dać oktawe niżej? Może by lepiej brzmiał... Ale ogólnie pozatym nic dodać nic ująć
5/5

Dzięki :) Próbowałem dać oktawę niżej, lecz brzmiał jeszcze gorzej...dlatego zostawiłem tak jak jest. Dziś z nudów zrobiłem na szybko wersję Live Playing tego kawałka :)

No to jak oktawe niżej nie pomaga to ja nie wiem... :) a na filmiku ładnie tarmosisz tego Rolanda ;) :D :P


RE: KBK - Night - OProject - 13.02.2016

Mówie ci daj midi to ci zrobie lepszy kawas ;)
Fajnie że live nagrywasz, to zawsze jakiś + że można obejrzeć :P


RE: KBK - Night - Zirds - 13.02.2016

Fioletowy w tytułowaniu jest mój. Ty jesteś niebieski więc pisz sobie na niebiesko.


RE: KBK - Night - KBK - 13.02.2016

(13.02.2016, 19:16)Zirds napisał(a): Fioletowy w tytułowaniu jest mój. Ty jesteś niebieski więc pisz sobie na niebiesko.

Dobrze tato ;)
Nie rozkminiałem sie w kolorach po prostu wybrałem losowo z palety zeby sie wyroznial, Wiec nawet jakby byl sinokoperkowy to bylby czysty przypadek :)


RE: KBK - Night - Abigail Noises - 19.02.2016

Rozumiem zamysł Oldschoolu ale według mnie to nie wyszło dobrze. Nie mam nic co do samej melodii i dźwięków – taki miałeś pomysł i cel został osiągnięty. Natomiast, słychać i to dość mocno, że to wszystko się rozjeżdża. Już tłumacze... Synth pulsuje z różną siłą – bardzo dobrze to słychać w pierwszych sekundach tracka. Dawałeś na to velocity? Natomiast główny lead lata w takiej szybkości po kanałach, że tego mózg nie jest w stanie uchwycić :) Jakiś panscan a może delay taki agresywny... Razem to daje dziwne pulsowanie i efekt jakby uciekania melodii. No i na koniec – mówią, że utwór musi brzmieć na każdym sprzęcie dobrze, ja na lapku zmonofonizowałem go i słyszę szum/syk w pewnej częstotliwości... przeciągły syk... Szkoda...


RE: KBK - Night - KBK - 19.02.2016

(19.02.2016, 8:51)AdamWax napisał(a): Rozumiem zamysł Oldschoolu ale według mnie to nie wyszło dobrze. Nie mam nic co do samej melodii i dźwięków – taki miałeś pomysł i cel został osiągnięty. Natomiast, słychać i to dość mocno, że to wszystko się rozjeżdża. Już tłumacze... Synth pulsuje z różną siłą – bardzo dobrze to słychać w pierwszych sekundach tracka. Dawałeś na to velocity? Natomiast główny lead lata w takiej szybkości po kanałach, że tego mózg nie jest w stanie uchwycić :) Jakiś panscan a może delay taki agresywny... Razem to daje dziwne pulsowanie i efekt jakby uciekania melodii. No i na koniec – mówią, że utwór musi brzmieć na każdym sprzęcie dobrze, ja na lapku zmonofonizowałem go i słyszę szum/syk w pewnej częstotliwości... przeciągły syk... Szkoda...

Dzięki za cenne uwagi.
Nie mówię, że tego nie słyszałem, bo faktycznie jakiś problem powstał z tym SAW-em, myslę, że mogłem popełnić błąd w dobraniu czasu powracania na delay-u oraz ilości tych powrotów... druga sprawa, to saw grany jest dwudźwiekami a w niektórych momentach primą (pojedynczymi) i to mogło mieć wpływ na "Pan-owanie", które zauważyłeś. Velocity na saw-a chyba nie dawałem...

Co do szumów - niestety nagrywałem słabą kartą dźwiekową i przyznaje sie do tego bez bicia. Ale za kilka dni mam nadzieje, że się to zmieni bo inwestuję w mikser z interfejsem audio.


RE: KBK - Night - Abigail Noises - 19.02.2016

Cytat:Co do szumów - niestety nagrywałem słabą kartą sieciową i przyznaje sie do tego bez bicia. Ale za kilka dni mam nadzieje, że się to zmieni bo inwestuję w mikser z interfejsem audio.

Oo, no to skoczysz o kilka półek w górę - pamiętam jak ja zainwestowałem w interfejs to byłem trochę w szoku w jakości dźwięków i tracków po eksporcie. Różnica będzie znaczna - karta sieciowa a interfejs. Pozdrawiam i powodzenia.


RE: KBK - Night - KBK - 19.02.2016

(19.02.2016, 9:16)AdamWax napisał(a):
Cytat:Co do szumów - niestety nagrywałem słabą kartą sieciową i przyznaje sie do tego bez bicia. Ale za kilka dni mam nadzieje, że się to zmieni bo inwestuję w mikser z interfejsem audio.

Oo, no to skoczysz o kilka półek w górę - pamiętam jak ja zainwestowałem w interfejs to byłem trochę w szoku w jakości dźwięków i tracków po eksporcie. Różnica będzie znaczna - krata sieciowa a interfejs. Pozdrawiam i powodzenia.

Oczywiście miałem na myśli kartę dźwiekową, a nie sieciową (zboczenie zawodowe pracy w IT ;) ) :D
Spróbuję zamiast Delay dać efekt Tap Echo (taki rolandowski), może ten saw wyjdzie czystrzy i mniej "skaczący"...


RE: KBK - Night - Recoil83 - 19.02.2016

Nie znam znam się na trance, ale fajnie ci to wyszło daję 4, jak będziesz kupować ten mikser to popatrz na wbudowany interfejs audio, też ważne żeby miał przynajmniej rozdzielczość 24bit. Pozdrawiam <gorolwito>


RE: KBK - Night - doublesi123 - 20.02.2016

Sorry ale wydaję mi się że słyszałem skrajnie podobny motyw do twojego wydaję mi się że jesteś na krawędzi PLAGIATU tym kawałkiem....<hmm>


RE: KBK - Night - OProject - 20.02.2016

Czyli mówisz że posiadasz teczkę na KBK, ciekawe xd
Dawaj link albo nie było rozmowy xd