MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA DrooM - They're Coming - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA DrooM - They're Coming (/temat-electronica-droom-they-re-coming)



DrooM - They're Coming - droom - 14.02.2016

Witam,

Najnowszy utwor, polaczenie elektroniki z rock'iem, bynajmniej tak to widze.
Wszystko procz gitary grane z vst. Nie wiem jak to brzmi, nikomu nie dawalem do wgladu finalu, takze moze byc kasza. Z perka mialem problemy, bo to "zywe bebny" i ciezko sie je miksowalo :/
Utwor dosc ciezki, klimaty apokalipsy, nadzieji, zwatpienia, triumfu...
Tak to widze ;)
Zapraszam do lektury.
Pozdrawiam
DrooM



RE: DrooM - They're Coming - Castiel - 14.02.2016

Perka brzmi dość dobrze ;) klimat ja zwykle ciężki ale takie najbardziej lubie :D jeżeli masz problemy z miksowaniem perki i gitar to ten gościu pokazuje czcasami jak to robi :) https://www.youtube.com/user/leolego ode mnie masz ozywiście 5


RE: DrooM - They're Coming - Burning Car - 15.02.2016

Spodziewałem się po Tobie trochę lepiej zaaranżowanego kawałka (sam sobie poprzeczkę podniosłeś ostatnimi produkcjami :D ) . Perka nie brzmi źle. Gitara żywa ratuje cały kawałek. Ogólnie jak najbardziej moje klimaty (mrocznie, ostra gitara itd) tylko zdecydowanie za mało się dzieję. Mam takie wrażenie jakby to był tylko pomysł, a nie gotowy numer. Czwóreczka.


RE: DrooM - They're Coming - chafer - 20.02.2016

Uuu, jeżeli Droom ma średnią ocenę 3,3 to wiedz, że coś się dzieje. ;)
Utwór inny niż pozostałe, mniej dynamiczny, ale ma to coś. Pasowałby świetnie jako tło do jakiejś misji w Call od Duty. Przypomina też mi się jazda samochodem w Half-Life 2. :)
Co do miksu - nie mam doświadczenia z gitarą i perką, czuję po prostu, że bębny są ok, ale powinny walić bardziej w twarz - gitarę bym lekko ściszył/oddalił. Od 1:23 - bas i gitarka świetnie współbrzmią.
Ode mnie 5.


RE: DrooM - They're Coming - NAR - 23.02.2016

Świetna sprawa, więcej takich gitarowych rzeczy poproszę. Doskonały klimat. Może więcej klawiszy w tle by się przydało?
Gitara żywa?


RE: DrooM - They're Coming - Shabboo Harper - 23.02.2016

Hey Droom, gdzieś w tym wszystkim jest Twój mroczny, posępny feeling; quasi "Dark Power" ^^; lecz utwór brzmi... eksperymentalnie. Zupełnie tak jakbyś chciał pogodzić charakterystyczny styl z czymś "świeższym", "naturalnym" i ... de facto wciąż w tym projekcie czegoś brakuje. To coś w postaci przede wszystkim szorstko przenikliwej w swym kolorycie gitary wyraża się nie do końca precyzyjnie, np. właśnie w miksie. A'propos (2:23) cudny fx wokalny acz zbyt cichy, epizodyczny. To kwestia techniczna, którą i tak "usidlisz". Wierzę w Ciebie... ;) Jeśli chodzi o klimat: koncept jest jednakże całość pozbawiona jest wyrafinowania, tajemnej głębi. "Powiem" tak: w pewnym momencie przestaję wierzyć, że ktokolwiek się zbliża ("They're Coming"); jest zbyt jednolicie, nużąco... <bubu>


RE: DrooM - They're Coming - Soundmaniaq - 24.02.2016

(20.02.2016, 11:05)chafer napisał(a): Uuu, jeżeli Droom ma średnią ocenę 3,3 to wiedz, że coś się dzieje. ;)
chafer na tym forum niskie oceny dają często ci, którzy nie piszą komentarzy.
np zrobisz kawałek, pod nim same przychylne komentarze np 4/5 i 5/5 a widoczna średnia 3,2 :D

Odnośnie kawałka, to taki droomowski powrót do korzeni ;)


RE: DrooM - They're Coming - shadowfinder - 25.02.2016

Droom - na tym forum niestety jest malo takich jak ty - tacy ktorzy maja wyoski poziom nagran, kompozycji i aranzacji. Uwazam ze niemal kazdy twoj utwor reprezentuje swietny poziom techniczny oraz kreatywny. Natomiast tutaj cos brakuje - nie ma tematu wyraznego, jakos tak sobie leci bez wiekszego klimaksu, a to mi brakuje. Wiedzac ze to tylko jeden utwor a pozostale niektory sa wrecz swietne daje tym razem tylko 3/5 i cie serdecznie pozdrawiam! :-)


RE: DrooM - They're Coming - OProject - 9.03.2016

HF2 COD, ja bym bardziej to słyszał w jakimś filmie/grze o zombie (Crimsonland xd):D
Podoba mi się, + że grałeś na gitarze
Właśnie tak jak pisze Shadowfinder brakuje jakiegoś charakterystycznego motywu, ale jako tło pasuje świetnie i mi to nie przeszkadza :)
Miks jest spoko, choć haj haty mogłeś bardziej uwydatnić Eq (wysokie)


RE: DrooM - They're Coming - Knifeman - 11.04.2016

Grafika z tym wybuchem jest już wyeksploatowana do granic możliwości i powinna zniknąć z internetu.

Track. Kaszy nie ma, a jeśli jest to gruboziarnista z opiłkami metalu :e Gitara brzmi świetnie ale i tak najbardziej spodobała mi się środkowa cześć utworu. Głównego motywu nie złapałem.


RE: DrooM - They're Coming - SecretRank - 12.04.2016

Świetne, fajne przestery.

4/5