MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) (/temat-bartas-pl-road-of-dance-prototype-mix-2)



Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Bartas_PL - 15.02.2016



Jak myślicie coś wyszło z tego kawałka ?Ciągle poprawiam ten kawałek i nie wiem co jeszcze zrobić.Bardzo proszę o porady.


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Kveon - 17.02.2016

To że pokręcisz paroma pokrętłami w eq nie oznacza, że nas odbiorców wyrąbie na pierścienie Jowisza i zaczniemy klękać przed tym super wyrąbany w kosmos utworem... Po prostu się nie stosujesz do tego co poradziło Ci to forum...
Melo nadal bez zmian, lead jak z disco polo...
Kick nadal muli, perka też do kosza... Jeśli chcesz lepszą perkę to wykorzystają inną od tej flowskiej...
Na ten subbass daj przester, nabierze on mocy, a tak jest schowany za kiczowatym midbassem


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Ixipe - 17.02.2016

Jowisz nie ma pierścieni, więc z pewnością na nie nikogo nie wyrąbie :)


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Deonite - 17.02.2016

Ale zawsze jest to jakaś nierealna rzecz. Jeśliby jego track wywaliłby nas na pierścienie Jowisza, dokonałby rzeczy niemożliwej i wyjątkowej :D :D


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Foortic - 17.02.2016

Słuchałem obu "Prototype Mix'ów" jeeeden po drugim... I powiem Ci ze jest zmiana ale nie dokonca pozytywna...
W breaku nr 2(?) ten pierdzący bas jest za głośno...
Wgl skąd Ty go wziąłeś? Pierwszy lepszy z Nexusa? Drop nudzi ten offbeatowy bass jest źle ułożony, nie zgrywa się z "melodią?". Wgl żeby to lepiej zabrzmiało to pasowało by go dać w takim samym ułożeniu jak melo i nadać mu Sidechain... Zresztą na melo też by się przydał.
Perkusja? Jaka perkusja... Kick jeżeli się nie mylę to jest to "Grv kick 03" z biblioteki Fl studio. Clap w intro to domyślny clap z Fl studio... On tam nie pasuje...
Perkusja wgl d*py nie urywa...
Lead brzmi gorzej niż te że starych klubowych wiertar które kosily parkiet...
A to że w tej wersji dałeś "dance, dance, dance, dance w panoramie wcale nie sprawia że utwór jest lepszy...
Moim zdaniem utwór nie tylko kuleje pod względem mixu ale też nie chwyta za ucho...
Zostaw ten projekt na jakiś czas.. Może jak nabierzesz doświadczenia to sobie go zrobisz/ulepszysz/przerobić także ze będzie brzmiał normalnie ale teraz to nie ma sensu bo masz w głębokim powiązaniu to co radzą Ci słuchacze... Pytasz się co zmienić, forumowicze poświęcają swój cenny czas i Ci mówią "to to to i to" a Ty wraz robisz swoje...
Ochłoń! Zajmij się dzierganiem sweterków... Może tam pójdzie Ci lepiej :D
0/5 naciągane :D


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - K - 18.02.2016

(17.02.2016, 15:51)Ixipe napisał(a): Jowisz nie ma pierścieni, więc z pewnością na nie nikogo nie wyrąbie :)

Ma, ale pewnie chodziło o te bardziej widoczne, czyli Saturna.


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Deonite - 18.02.2016

(17.02.2016, 23:43)Foortic napisał(a): Ochłoń! Zajmij się dzierganiem sweterków... Może tam pójdzie Ci lepiej :D

Aj tam, sugerowałbym koledze Bartusowi wspaniałą wycieczkę po innych gatunkach ;) Ja tak robię. Kiedy brzydnie mi electro house, zajmuję się future housem. Ostatnio future house trochę się nudzi, więc przystępuję do trapu. Tu chodzi o znalezienie czegoś, w czym jest się dobrym :D


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Xorbolanid - 18.02.2016

(17.02.2016, 15:51)Ixipe napisał(a): Jowisz nie ma pierścieni, więc z pewnością na nie nikogo nie wyrąbie :)

Mylisz się, tylko są one mniej widoczne ;)


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Bartas_PL - 20.02.2016

Dzięki za radę.Następnym razem chyba:
-zmienię i ściszę bassa oraz dam mu sidechain oraz zmniejszę attack
-zmienię kicka na innego i dokonam w nim nowej kompresji.Może też go ściszę.
-totalnie usunę clapy
-lead nwm może zmienię


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Zirds - 20.02.2016

(20.02.2016, 19:43)Bartas_PL napisał(a): Dzięki za radę. Następnym razem, chyba:
-zmienię i ściszę bas oraz dam na niego sidechain oraz zmniejszę jego (basu) atak;
-zmienię brzmienie stopy (kick) na inny i dokonam w nim nowej kompresji. Może też go ściszę;
-totalnie usunę werbel (snare/clap);
-główny instrument (lead) może zmienię jego barwę na inną.

Poprawiłem Twój tekst.


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - KBK - 20.02.2016

Intro trochę słabe, perkusja chyba robiona na standardowym zestawie FL-a. Motyw, który wchodzi z square-leadem podoba mi się, ale powtarzanie jednej pętli przez cały track trochę nudzi... Powinieneś zrobić więcej miejca w miksie na stopę. Hat w bodajrze 40. sekundzie brzmi masakrycznie tandetnie. Pianko po 2. minucie jest według mnie niepasujące barwowo i zmasakrowane ostrym reverbem (chyba room reverb), w momencie gdy ono gra słychać ten trzeszczący lead, który je zagłusza. Wydaje mi się, że gdybyś podciął trochę EQ dół instrumentów powinno być lepiej słychać stopę i basior.

(17.02.2016, 15:51)Ixipe napisał(a): Jowisz nie ma pierścieni, więc z pewnością na nie nikogo nie wyrąbie :)

Wszystkie gazowe olbrzymy tj. Jowisz, Saturn, Uran i Neptun mają pierścienie, tylko jedne bardziej, a drugie mniej widoczne ;)


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Brisk Bullet - 11.03.2016

David Guetta sie klania tylko slychac ze zbyt krotko siedzisz w produkcji. Melodia leci w kolko i jest monotonia, ale za to bass jest ok.
Popracuj nad zmiana taktow w melodii oraz efektami typu delay lub inne i przede wszystkim layering.
Zbyt malo bebnow i slabe przejscia bardzo spodziewane. Do tego kompresja, eq i reverb to podstawa.
Pracuj i niepoddawaj sie.;)


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Zirds - 11.03.2016

(11.03.2016, 20:47)Brisk Bullet napisał(a): David Guetta sie klania tylko slychac ze zbyt krotko siedzisz w produkcji. Melodia leci w kolko i jest monotonia, ale za to bass jest ok.
Popracuj nad zmiana taktow w melodii oraz efektami typu delay lub inne i przede wszystkim layering.
Zbyt malo bebnow i slabe przejscia bardzo spodziewane. Do tego kompresja, eq i reverb to podstawa.
Pracuj i niepoddawaj sie.;)


O Panie, nie ma się co wysilać w tematach tego typa ;) Serio. Wszystkie utwory brzmią tak samo tragicznie, nawet po dziesiątkach postów z poradami na temat produkcji ileś tam tematów wstecz... Nie ma co dawać porad bo i tak nie ogarnie.


RE: Bartas PL - Road of dance (Prototype Mix 2) - Brisk Bullet - 11.03.2016

Jestem tu swierzak to dam mu szanse. Moze chlopak sie wolniej uczy i nalezy dac mu wiecej czasu.
Druga strona medalu jest taka ze jesli tlumaczono mu na wiele sposobow i dalej nic to znaczy ze jest cos nietak.
Pozyjemy zobaczymy;)