MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Utwory, które wypada znać... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Utwory, które wypada znać... (/temat-utwory-ktore-wypada-znac)

Strony: 1 2 3 4 5


Utwory, które wypada znać... - Shabboo Harper - 18.02.2016

Z pewnością według Waszych przekonań, preferencji, namiętności czy też doświadczeń istnieją utwory, o których po prostu nie wypada nie wiedzieć, szczególnie będąc Music Producer'em. O takowym wyborze decyduje piękno melodii, urzekający tekst, aranż, walory wszelakiej natury technicznej... Historia muzyki (przeróżnej gatunkowo) to księga tematów o "tysiącach" barw, wyrafinowanych nutach, cudownych wokalach, nieprzeciętnym instrumentarium... To świat niejednokrotnie zachwycająco utalentowanych Autorów. Wkroczmy doń i delektujmy się Ich twórczością.
Proszę przybliżcie Wszystkim takowe produkcje, które według Was trzeba znać.
Mój (pierwszy) typ: (the one and only) Ella Fitzgerald; oczarowała mnie, gdy byłam jeszcze dziewczynką... ^^ Ten zachwyt trwa do dziś. Utwór: "Oh, Lady Be Good". Autorzy: George Gershwin i Ira Gershwin. Fenomenalni Twórcy "pereł" klasyki Jazzu i niedoścignionych w swym geniuszu musicali...





RE: Utwory, które wypada znać... - Pantalaim0n - 18.02.2016

Strasznie trudne pytanie tak ogólnie, szczególnie jeśli jest się samplującym producentem to wpada się w takie różne gusta i w takich różnych wykonawców, że bardzo ciężko wybrać z tego całego grona jakieś takie konkretne numery. Ale na pewno warto znać stare kawałki powiedzmy lata czterdzieste za charakter i brzmienie.

Ode mnie na początek leci Billie



RE: Utwory, które wypada znać... - OProject - 18.02.2016

Są tysiące utworów które wypada znać... w każdym stylu, gatunku jest ich wiele :P
Myślę że wstyd to nie znać Czterech pór roku Vivaldiego xd które nawet można usłyszeć w co drugiej reklamie hehe

Kto lubi acid powinien znać ;) Śmieszne jest w tym kawałku to że słyszało go chyba najwięcej osób, które nawet nie wiedza o istnieniu czegoś takiego jak acid techno. Użyto go w filmie Blade więc będzie z kilka milionów ludzi xd


RE: Utwory, które wypada znać... - Deonite - 18.02.2016

Każdy ma ten motyw w głowie. Nie sposób tego nigdy nie przesłuchać ;)




RE: Utwory, które wypada znać... - Abigail Noises - 18.02.2016

Kamienie milowe w muzyce elektronicznej to dla mnie bez wątpienia, trzy grupy – Kraftwerk, FSOL i Prodigy:



[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=__QF9QZHs94&index=2&list=PL3B06226C40F2A13B [/video]

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-Fz85FE0KtQ [/video]


RE: Utwory, które wypada znać... - Foortic - 18.02.2016

Hmmm... Ciężko na to jednoznacznie odpowiedzieć...
Typowy słuchacz ESKA tv powinien znać utwory takich artystów jak
Adele
Calvin Harris
Remady & Manu-L
Daft Punk
I tym podobnych
Typowi Hardstyle'owcy
Powinni kojarzyć utwory artystów takich jak
Headhunterz
Wildstylez
Atmosfearz
The Prophet
Zany
I wielu innych
Ludzie którzy uczęszczają/uczęszczali w klubowych imprezach powinni kojarzyć otwory takie jak
Jordan & Baker - Explode
Scooter - Maria, How much is the fish
Eiffel - Blue
Tiësto - Traffic, Adagio for strings
I wiele innych utworów...
Wszystko zależy od tego kto co ogółem słucha... :D


RE: Utwory, które wypada znać... - Knifeman - 18.02.2016

(18.02.2016, 14:33)Foortic napisał(a): Scooter - Maria

Marshall Masters - I Like It Loud
oryginał powinien być bardziej znany

serio jeszcze nikt nie podał Draude - Sandstorm? :E


RE: Utwory, które wypada znać... - Foortic - 18.02.2016

(18.02.2016, 14:48)Knifeman napisał(a):
(18.02.2016, 14:33)Foortic napisał(a): Scooter - Maria

Marshall Masters - I Like It Loud
oryginał powinien być bardziej znany

serio jeszcze nikt nie podał Draude - Sandstorm? :E
Ty podałeś :D


RE: Utwory, które wypada znać... - Deonite - 18.02.2016

Sandstorm to również klasyk! Przypomina mi się dawny set Tiesta, gdzie podczas tego utworu spaprał ostro przejście :D


RE: Utwory, które wypada znać... - Zirds - 18.02.2016

Przepraszam bardzo Foortic, ale to co wymieniłeś to chłam... Słuchałeś kiedyś Radio Trojka i Top listy przebojów? Tam lecą utwory, które należy znać...


RE: Utwory, które wypada znać... - Deonite - 18.02.2016

łaka maka fą xD




RE: Utwory, które wypada znać... - aqmoolator - 18.02.2016

A naszych wykonawców to niby nie wypada znać? Przecież pisali cudowne piosenki. Z niesamowitą melodyką i harmonią. Osobiście nie wyobrażam sobie by w moim telefonie miało któregoś z tych nagrań nie być ;)











a to TYLKO KILKA z tych, które należy znać.


RE: Utwory, które wypada znać... - Knifeman - 18.02.2016

(18.02.2016, 15:05)Zirds napisał(a): Przepraszam bardzo Foortic, ale to co wymieniłeś to chłam... Słuchałeś kiedyś Radio Trojka i Top listy przebojów? Tam lecą utwory, które należy znać...

prawie, jakim cudem nie ma tam Aphex Twina, JMJ, The Prodigy czy Kraftwerka <omg>, Trójka traktuje elektronikę po macoszemu.


RE: Utwory, które wypada znać... - Recoil83 - 18.02.2016

Dorzucę coś od siebie. <bubu>



RE: Utwory, które wypada znać... - Pantalaim0n - 18.02.2016

(18.02.2016, 15:22)Knifeman napisał(a): prawie, jakim cudem nie ma tam Aphex Twina, JMJ, The Prodigy czy Kraftwerka <omg>, Trójka traktuje elektronikę po macoszemu.

Generalnie wydaje mi się, że panuje przekonanie, że "dobra muzyka" to tylko ta gitarowa, a elektroniczna czy wszelkie odłamy hip hopowe są mocno spłycane i nawet jeśli się pojawiają na takich listach to są nisko. Na 500tce według Rolling Stones pamiętam, że były tylko jakieś pojedyncze wzmianki, reszta to typowo pochodne rocka


RE: Utwory, które wypada znać... - qnebra - 18.02.2016

Niestety utwory które znam nie nadają się do umieszczenia na tej liście. Nie ma nawet jednego, który by choć w 10% był godny.


RE: Utwory, które wypada znać... - RaNi/Works - 18.02.2016

The Animals - The House of Rising Sun

tyle w temacie. c:


RE: Utwory, które wypada znać... - Pantalaim0n - 18.02.2016



Chociaż równie dobrze całe Endtroducing można tutaj wrzucić. Można się cofać aż po Sugar Hill Gang czy Kurtisa Blowa, ale dla mnie każdy producent hip hopowy powinien to znać.


RE: Utwory, które wypada znać... - Wasp - 18.02.2016

4'33" by John Cage

Kawałek składający się z samych pauz, bo liczy się oryginalny pomysł :)




RE: Utwory, które wypada znać... - Zirds - 18.02.2016

Ja uważam, że takie cudeńka powinny być znane przede wszystkim producentom muzyki elektronicznej bo bez takich utworów i urządzeń dzięki, którym zostały nagrane nie było by Techna, Drum and Bassu czy chociażby EDMu, który obecnie tak wszechmłodzież uwielbia...