MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła (/temat-dj-aquaz-droga-do-slawy-ktora-nigdy-nie-nadeszla)



Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła - Ben Schotte - 18.02.2016

Witajcie.Opowiem wam moją story

Mam na imię Beniamin. Od najmłodszych lat a mam ich 33 zawsze miałem nie mały pociąg do muzyki. Moim wzorcem i nosicielem wirusa muzyki ,którym mnie zainfekował był mój brat ,który dostał od taty Commodore C64 w wieku może 13 lat.Ja miałem może 8 może mniej. W tym czasie brat zaczął coś działać w dziedzinie muzyki i grafiki.Jego ksywka artystyczna to Gregfeel. Zaczął pisać muzyke jak się to wtedy mówiło. Pamiętam Program DMC ...jeszcze jeden był ale nie pamiętam. Ciekawe jest to że teraz się wraca do SID-a i brzmień z C64 ;P

[Obrazek: 00013452.gif]

Był to SID gdzie miałeś 3 kanały ,ale nie stereo lecz mono. By stworzyć dźwięk musiałeś opanować zasady jego tworzenia .Były to wartości od 00-FF .Zawsze mnie interesowała muzyka i jej tworzenie więc wzorowałem się na jego kawałkach...a naprawdę tworzył rzeczy nie z tamtej epoki. Więc tak się zaraziłem i pokochałem tworzenie muzyki. Puźniej zakupił Atari ST i to była epoka Cubase,Pro Trackera, Gramouf Trackera, Octaver czy jakoś tak.Zabawa już się zaczęła na samplach :) 22khz i to był szał

[Obrazek: protracker-2.3d.png]


Później zakupił Atari Falcon który już potrafił więcej.Coraz bardziej się zaczołem wkręcać w tworzenie muzyki.

I nastał czas PC....od tamtej pory skrzydła się rozwinęły. Pierwszym programem był Mod Plug Tracker .Miał on każdy kanał stereo i FX jak w Fl ale zapis wciąż jak we wcześniejszych
[Obrazek: Modplug_Tracker_%25%252528Software%25%252529.gif]

Na nim powstało sporo kawałków ...i szczerze w tym programie robiłem muzykę która mnie charakteryzowała. Miałem swój świat....styl który odróżniał się od muzyki otaczającej....

Tu przykład .Nie ma tu ani jednego VST :) ani loopa a mastering to pojęcie wtedy mi obce robione w Mod Plug Tracker

DJ Aquaz This is my life

No i poznałem Fl Studio ..pierwszym z jakim miałem do czynienia to był Fl 3 ..czarna magia wtedy ,ale czas i cierpliwość zaowocowały i przypadł mi do gustu i tak zostało.Próbowałem inne platformy, ale szybko się zniechęcałem.

Kawałków mam ok 70 ...ale nie wszystkie nadają się do upublicznienia .Moja podróż w dziedzinie muzyki zaczęła się od dance-u po techno,hand's up,trance, czasem wolne kawałki,aranże,remixy itp

Udało mi się zrobić remix dla grupy Boys kawałek "Jump" został wydany na płycie

Boys -Jump (DjAquaz rmx)

Także zrobiłem 2 remixy dla East Clubbers i wiele wiele swoich i innych remixów.

Udało się także wydać kilka kawałków cyba ok 6-ciu w Soundwave Records...zawsze coś

Z czasem jednak zaczęło mnie ciągnąć do żywych instrumentów i muzyki wnoszącej emocje i coś wartościowego,od zawsze grywałem sobie na keybord-zie a od jakiegoś czasu mam pianino i wtyczki na grand piano np Alicia Keys które jest najlepsze jakie dotychczas używałem a mam ich trochę.

Pewnie więcej by można było napisać ...może kiedyś załaduje całą moją bibliografie online :) Mam nadzieję że chociaż troszkę uchyliłem rąbka swojej tajemnicy

P.S A co do moich ksyw artstycznych to też ewoulowały : był Dj Tranzeet,Streem-Base,Dj Aquaz ,Ben Schotte ...więc troche było ale i tak Dj Aquaz najbardziej mi sie jakoś podoba

Pozdrawiam was wszystkich


RE: Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła - Xorbolanid - 19.02.2016

U mnie też ich troche było. Dj Arti, Dj Seed i potem wiedzialem że te "DJ" mialo tyle wspolnego z moim dj-owaniem jak Wołtyła na imprezach. Więc potem były Manace, Emoghosta, Vene, i moje imie i nazwisko. Teraz to już zwyczajnie Pmache.


RE: Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła - Ben Schotte - 19.02.2016

Zapomniałem dodać że też grałem jako dj .Ukończyłem kurs dj-ski ,ale wyjechałem do UK i zmieniłem swoje priorytety co nieco :)


RE: Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła - OProject - 19.02.2016

Fajne doświadczenie masz, chętnie posłucham Twoich starych kawałków, te trancowe zwłaszcza ;)
Obecnie na czym tworzysz?


RE: Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła - Ben Schotte - 19.02.2016

Siedze dalej w Fl-u,męczyłem jeszcze Studio One ale jakoś straciłem zapał,Do Abletona mnie nigdy nie ciągło ...więc poczciwy Fl został


RE: Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła - Ben Schotte - 19.02.2016

Oto lista linków kawałków z Youtuba i nie tylko

1 - Dj Aquaz - I like Chopin

2 - Dj Aquaz - Let me Be (2008)

3 - Dj Aquaz feat Kate Leasing - Sound Of My Dream (2006)

4 - Dj Aquaz - You Never Said You Love Me (2010)

5 - N Trance - Im In Heaven (2008)

6 - Dj Aquaz - Happiness(2008)

7 - D.Guetta And Usher - Without You (DjAquaz slow instrumental mix 2012)

8 - Andy Lock - Lemon Lady (Dj Aquaz rmx 2011) Wydany

9- Dj Aquaz - Sunset (2011) - Wydany

10 - Dj Aquaz - The Memories (2010) Wydany

11- Nitrous Oxide - Follow You(Ben Schotte remix) 2010

12 - Ben Schotte - Feeling Of Happiness(Original Mix 2010)

13 - Dj Aquaz This Is My Life (2000)

14 - Dj Aquaz - On The Dance Floor (2008)

15 - East Clubbers - My Love (Dj Aquaz Slow Mix 2011)

16 - Alice Offley - Mercy (Ben Schotte rmx ) 2011

17 - Ben Schotte - Aurora (2011)

18 - East Clubbers - One Day(Ben Schotte rmx) 2012

19 - Dj Aquaz - Dancing Energy (2009)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Starsze robione na Mod Plug Tracker ogólnie 16 ale te się nadają do słuchania xD

Jesli nie możesz odtworzyc to pod playerem jest info - kliknij :

Can't play the song? Try the old player instead

Mój pierszy na Pc kawałek ....aż się łezka kręci... wspomnienia ...co za czasy,ta świadomość że masz Pc i możliwości hehe

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
0 - Dj Aquaz - Music Is My Life

1 - Dj Aquaz - Don't Cry Remix bardzo starej piosenki

2- Dj Aquaz - Check This Out (2000) - Mocne :)

3 - Nana -Lonely (Dj Aquaz rmx 2003) Remix znanego kawałka ...to mi w duszy grało :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tu coś z cyklu slow rock itp również na Pc Mod Plug Tracker

1 -Dj Aquaz - Delight Night (2000)

2- Dj Aquaz - Spell Night 2000

3 - Dj Aquaz - Jungle Night 2000

4 - Costek Yoriadis - Słońce moje 2000


RE: Dj Aquaz....droga do sławy która nigdy nie nadeszła - Izaak16 - 13.03.2016

Myślę, że powinieneś spróbować podziałać na Abletonie - daje, moim zdaniem, dużo więcej możliwości niż FL. Na live można naprawdę rozwinąć skrzydła