MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Fortiz - Vitae (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Fortiz - Vitae (Original Mix) (/temat-progressive-fortiz-vitae-original-mix)



Fortiz - Vitae (Original Mix) - Fortiz - 27.02.2016

Heja, chciałbym wam przedstawić mój pierwszy kawałek poniżej 150 bpm (Wcześniej robiłem tylko Hardstyle). Jakiś tydzień temu postanowiłem rozpocząć prace nad czymś spokojniejszym i udało mi się skończyć. Jestem ciekaw waszych opinii oraz jakichś rad z racji tego że jestem laikiem kompletnym w tym gatunku.

Aaa... zapomniałem dodać, że jest to troszkę hybryda gatunkowa. Iż uwielbiam eksperymentować :)



Miłego słuchania :)


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - Zirds - 27.02.2016

Dobry jesteś... W niecałe 24 godziny nabiłeś 14 postów i teraz na siłę próbujesz wcisnąć swój kawałek i czekasz na opinie...


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - Fortiz - 27.02.2016

Nie na siłę, staram się aktywnie brać udział w życiu forum. A to że sam robię i wrzuciłem kilka swoich kawałków to coś złego? W tej chwili to Ty nabijasz posty ;)


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - KBK - 27.02.2016

Do House'u to tutaj daleko. Jest to bardziej remiks Dance'owy w stylu początku lat 2000. Wokal ślizga się jak flaki z olejem. Wydaje mi się, że lepiej byłoby, gdyby spróbować całkiem go wyciąć. Jako muzyka na dyskotekę w mniejszych aglomeracjach się sprawdzi ;)


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - RaNi/Works - 27.02.2016

Cytat:DAW: Fruity Loops 12+
Dobra już wiem z kim mam do czynienia XD XD XD :E :E

Sam utwór nie brzmi źle... przydałoby się więcej mięsa w postaci potężniejszego sub/bassu
Niby bliskie brzmieniu komercyjnemu a jednak przez ten wokal to kolejny "jakiś tam" kawałek.
4 gwiazdki w forumowej skali.
W skali osobistej: 7.65/10

PS: Obserwuję cię.


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - KOT - 27.02.2016

(27.02.2016, 14:02)Zirds napisał(a): Dobry jesteś... W niecałe 24 godziny nabiłeś 14 postów i teraz na siłę próbujesz wcisnąć swój kawałek i czekasz na opinie...

Zirds co ciekawe może liczyć na większe wsparcie niż stali użytkownicy... no ale kit.

Moim zdaniem traczek jest dobry. Nie ma się do czego przyczepić. Może nie jest jakiś oryginalny i zapewne do niego nie wrócę bo się niczym nie wyróżnia. Jestem obiektywny i daje 5.


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - Revnotes - 28.02.2016

Bardzo łatwo wyczuć, że na co dzień Twoja twórczość kręci się wokół hardsyle. Tempo można zwolnić i wymienić sample perkusyjne, ale charakter utworu zostaje. Moim zdaniem wszystko jest na sowim miejscu. Zgrabny aranż, dobry miks i świeże brzmienie. Keep going.


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - Shabboo Harper - 7.03.2016

Mechanicznie, z pewnością; w zgodzie z (komercyjnymi) standardami gatunku, również... Dźwięki surowe, krztynę "bezduszne", eklektyczne; bez konkretnego power'u szczególnie Kick. Wokal w takiej postaci nie tylko jest niewyraźny, lecz przede wszystkim kiepsko wpleciony w miks. Generalne wrażenie? Sporo, niezbyt odkrywczego, dzieje się w krótkim czasie czyli przebogaty "farsz" w poprawnie pospolitej formie. ;)


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - Foortic - 13.03.2016

Dobrze się słucha...
Podoba mi się bass... Ma fajną barwę.
Fajnie powykrecane Synthy brzmiące tak trochę pod Hardstyle, które w takich house'owych utworach bardzo mi się podobają...
Od strony technicznej wydaje mi się że jest dobrze... :)
Ogólnie podoba mi się ;)


RE: Fortiz - Vitae (Original Mix) - Deonite - 13.03.2016

Nooo to jest tak bardziej.. electro + progressive house + trance + bounce xD Urzekł mnie lead, który pojawia się w okolicach pierwszej minuty, jest bardzo czysty, typowy z EDM - u. Drop brzmi tak jakby był wyciągnięty żywcem z pierwszej dekady wieku. I to jest bardzo dobre, bo jest chwytliwy. Wokal jest w porządku, on właśnie musi być tak skryty.

@Zirds, nitk nie będzie tu nikogo ograniczał, jak już zauważysz, że ktoś ma 18 postów, szybko nabił je i ma dwa utwory w topce, to już odrazu coś. Nawet dobrze, że wcześniej mógł zaprezentować swój talent, bo chłopak m brzmienia w porządku ;)