MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Nar - Static (pierwsza produkcja) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Nar - Static (pierwsza produkcja) (/temat-electronica-nar-static-pierwsza-produkcja)



Nar - Static (pierwsza produkcja) - NAR - 28.02.2016

Witam :)
FLStudio bawię się już od jakiś dwóch lat, ale poniższy kawałek jest pierwszym, który udostępniam na forum. Wszystkie produkcje robię instynktownie i wiele rzeczy, o których tu piszecie są dla mnie zupełnie nowe, a zatem wszelkie porady i uwagi będą mile widziane.




RE: Nar - STATIC (pierwsza produkcja, porady mile widziane:) ) - Zirds - 28.02.2016

Jest niepokój, niepewność.. Jest dziwnie. Trochę przytłumione to wszystko, jak w filmach grozy lub Noir... Jest inaczej...

Trochę ubogie w barwach, perkusja brzmi jakby w tle, ale to już mógłby być Twój zamiar twórczy. Nie ma przy takiej muzyce co oceniać bo każdy taką tworzy po swojemu. Bardziej niż technika liczą się tutaj własne obiekcje...

5/5


RE: Nar - STATIC (pierwsza produkcja, porady mile widziane:) ) - GY4 - 29.02.2016

Muzycznie bardzo ciezko mi ocenic.Natomiast napiecie jakie tu budujesz jest naprawde na rzeczy:)Mysle ze swietnie to by sie sprawdzilo jako tlo w jakims filmie itp:)


RE: Nar - STATIC (pierwsza produkcja, porady mile widziane:) ) - shadowfinder - 29.02.2016

Kilka uwag: tlo efektow jest zdecydowanie za glosne (szczegolnie w pierwszej minucie) - przeszkadza w sluchaniu muzyki - przycisz, bedzie lepiej.
Melodia jest bardzo niepokojaca, faktycznie, ale ciekawa. Natomiast zamiast dodac cos w stylu pady lub zmienic melodie to ty lecisz w noise i wszystkie efekty ktore chyba masz na kompie ;-) to mnie nie przekonuje - zbyt ubogie. Gdybys dodal jakies pady w tle nad koniec to calosc bylaby ciekawsza i roznorodna. A tak to caly czas ten electric piano leci az do znudzenia.
Jest pomysl, ale potrzebuje jeszcze duzo pracy. 3/5


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - NAR - 1.03.2016

Super, dzięki za wszystkie uwagi :)
Jak teraz zwróciłem uwagę, to faktycznie melodia piano może być monotonna. Pomyślę nad tym.

shadowfinder - co masz na myśli mówiąc "pady"?


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - Zirds - 1.03.2016

Pad - Długi, płynący dźwięk. Zazwyczaj z opóźnionym atakiem, dużym decay i sustain oraz późnym releasem.

Tutaj tak na szybko zrobiłem z dwóch barw Pad'y dla przykładu:

[zs]http://www61.zippyshare.com/v/2Tp6DEzG/file.html[/zs]


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - augenous - 3.03.2016

Ogólnie całkiem dobry utwór. Tego typu tracków miałem mało okazji w życiu słuchać, ale i tak się wypowiem ^^ Według mnie melodia w tle od początku do 5 minuty jest zbyt monotonna. Wiem, że to noire i to się za bardzo nie liczy, ale lekka wariacja tego tła byłaby mile widziana. Co do reszty, to się nie wypowiadam, jak @Zirds powiedział, wedle własnego uznania. Ja ze swojej strony do tej "zupy" dorzuciłbym jakiś element z długim deleyem i reeverbem :)


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - Zirds - 3.03.2016

(3.03.2016, 17:58)augenous napisał(a): Ogólnie całkiem dobry utwór. Tego typu tracków miałem mało okazji w życiu słuchać, ale i tak się wypowiem ^^ Według mnie melodia w tle od początku do 5 minuty jest zbyt monotonna. Wiem, że to noire i to się za bardzo nie liczy, ale lekka wariacja tego tła byłaby mile widziana. Co do reszty, to się nie wypowiadam, jak @Zirds powiedział, wedle własnego uznania. Ja ze swojej strony do tej "zupy" dorzuciłbym jakiś element z długim deleyem i reeverbem :)

Delay*
Reverb*
Noir*

;)


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - Shabboo Harper - 4.03.2016

Hey Nar. Prześledziłam Twój profil (SC). Produkcje, które proponujesz to arcywysublimowane, "filmowe" tematy. Gęste we wszelkiego typu różnorodne dźwięki (melodie, niejednokrotnie z jazzowym feeling'iem; intrygującą "narracją", garścią osobliwych fx'ów). Tworzysz "instynktownie"... Pięknie. ^^ Tego typu kreacja, ekspresyjnie naturalna, jest mi bliska. "Static" jest w swej treści lekko "fatalistyczny", ponury, quasi "black&white"; lecz w "potoku" takich brzmień, w tymże w efekcie "gorzkim drinku", przy regularnym piano czuć przy końcu znużenie. Żal, bowiem koncept jest zacny... Myślę, iż chwilowa "cisza"; nieoczekiwany "changed mood"; posiłkowy wątek w postaci np. "jaśniejszego" tonu przyniósłby "minimalne wytchnienie"... Technicznie: wszystko jest "wycofane", "rozmyte" w konkretnie "upatrzonej" przez Ciebie formie; w takowej utwór byłby wspaniałym preludium większego projektu. Prima (!). ;)


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - NAR - 9.03.2016

Popracowałem troszkę w ciągu ostatnich kilku dni nad kawałkiem i takie coś mi wyszło:




starałem się nie robić rewolucji, zatem zmiany nie są jakieś wywrotowe, a służą jedynie urozmaiceniu kawałka. Co myślicie? Jak wypada w porównaniu z poprzednią wersją?


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - Shabboo Harper - 9.03.2016

"Brudzisz" dźwięki eklektycznie; w pewnym intuicyjnym uniesieniu. W tym przypadku niekoniecznie jest "przesyt", lecz multum "pokrywających się" brzmień. Zbyt donośnych. Separacja z precyzyjnym ułożeniem/określeniem różnych lub zbliżonych do siebie barw; czytelny aranż przyczyniłyby się do spokojniejszego śledzenia Twej historii. ^^

PS. Obecność wcześniejszej wersji sprzyjałaby konfrontacji z dzisiejszą... Nie wszystko jestem w stanie odtworzyć z pamięci; choć klimat Noir wiernie trwa i słusznie.


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - NAR - 10.03.2016

(9.03.2016, 3:19)Shabboo Harper napisał(a): Separacja z precyzyjnym ułożeniem/określeniem różnych lub zbliżonych do siebie barw; czytelny aranż przyczyniłyby się do spokojniejszego śledzenia Twej historii. ^^

możesz wyjaśnić co masz na myśli? :)

ps. dodałem starą wersję na soundcloud


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - Recoil83 - 10.03.2016

Witam, utwór naprawdę buduje napięcie, ciekawych wokali użyłeś, ode mnie 4.


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - Shabboo Harper - 11.03.2016

Cytat:Shabboo Harper napisał(a):
Separacja z precyzyjnym ułożeniem/określeniem różnych lub zbliżonych do siebie barw; czytelny aranż przyczyniłyby się do spokojniejszego śledzenia Twej historii. ^^

możesz wyjaśnić co masz na myśli? Smile

NAR, niektóre dźwięki (podobne do siebie, np. piano) są zagłuszane ("pokrywane") przez inne; choćby fx'y. Niepotrzebnie tak intensywnie "przechodzą przez siebie”; fragment 1:50 – 2:45 świadczy o tym. Naturalnie, jest to Twój koncept; zaś z moim spostrzeżeniem nie musisz się zgodzić. :)


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - CaffeineMC - 11.03.2016

jak dla mnie do 3 minuty ok, może i monotonne fakt, ale dobrze się tego słucha, ale potem ten mocny defakto szum, który miał chyba robić za wzmocnienie dołu brzmi okropnie i kładzie odbiór, jak w pierwszej części można łowić elementy utworu, to tu nie słychać prawie nic, jeśli użyłeś reverbu to jest go za dużo i te urozmaicenia brzmią strasznie "od czapy"


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - NAR - 11.03.2016

(11.03.2016, 21:16)CaffeineMC napisał(a): jak dla mnie do 3 minuty ok, może i monotonne fakt, ale dobrze się tego słucha, ale potem ten mocny defakto szum, który miał chyba robić za wzmocnienie dołu brzmi okropnie i kładzie odbiór, jak w pierwszej części można łowić elementy utworu, to tu nie słychać prawie nic, jeśli użyłeś reverbu to jest go za dużo i te urozmaicenia brzmią strasznie "od czapy"
Dzięki za opinie. Dopiero się uczę więc każda porada jest niezwykle cenna.

Piszesz o pierwszej czy drugiej wersji (choć to chyba bez większego znaczenia, w pierwszych 3 minutach nie wiele się od siebie różnią)?

Możesz mi wskazać dokładnie moment, o którym mówisz? Ten "szum"? Co proponujesz, aby kawałek był bardziej "czytelny"? Wywalić niektóre partie, czy je ściszyć?


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - CaffeineMC - 12.03.2016

pisałem już o drugiej, od 3:12 wchodzi ten "szum" jako wzmocnienie tła, wczoraj tego słuchałem na głosnikach, teraz na słuchawkach, brzmi troche lepiej, ale i tak wg mnie jest to zbędne i burzy utwór, ewentualnie można go tam zastosować ale z przerwami na oddech i troche ściszyć


RE: Nar - Static (pierwsza produkcja) - NAR - 12.03.2016

Ok. Dzięki za opinię ;)