MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki (/temat-komputer-serwerowy-jako-stacja-do-produkcji-muzyki)



Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - veciak - 1.03.2016

Siemanko,

Przymierzam się do zakupu nowego komputera pod FL i wpadł mi pewien pomysł... komputer do produkcji musi być wydajny, to dlaczego nie użyć komputera serwerowego, który (przynajmniej w teorii) powinien być wydajną maszyną?

Idąc tropem przekopałem allegro i znalazłem coś takiego (zaznaczę, że nie jestem znawcą pudełek):

http://allegro.pl/dell-t110-ii-xeon-e3-1220-16gb-300gb-sas-h200-win7-i5879497352.html

wycinek z podzespołami:
[code]
Procesor: Intel Xeon E3-1220
Taktowanie procesora: 3100 Mhz
Liczba rdzeni procesora: 4 - Quad Core
Pamięć RAM: 16GB DDR3
Dysk: 300 GB SAS
Obudowa: Tower
Złącza graficzne: VGA
System operacyjny: Windows 7 Professional
Zasilacz: 305W
Porty USB 2.0: 6
Napęd: Nagrywarka DVD-RW
Porty Na Płycie: PCI- Express x16 , PCie x8 , 5x SATA , PCI- Express x1
Wyjścia: LAN , COM , E-SATA , Audio
Kontroler: H200 4x SAS[/code]

Mamy tutaj serwerowego E3-1220, który według testów ma o 1 punkt mniej niż i7 2600k, 16gb RAM, które rzecz jasna się nam bardzo przydadzą i 300gb na dysku SAS - z tego co wyczytałem, są one szybsze niż standardowe, z google dowiedziałem się, że w tych zestawach są dyski o prędkości 15000 RPM, więc powinno wszystko szybko śmigać. Wszystko to oparte na Win7

Zastanawia mnie jedynie możliwość zamontowania wewnętrznej dźwiękówki - da radę? nie będzie problemu z instalacją sterów itd? Zawsze mamy USB dla interfejsów.

Czy ktoś już testował takie rozwiązanie? Cena w stosunku do innych sprzętów do 1600zł jest na prawdę dobra.

Stosunkowo pilna także Haaaalp<hmm>


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - Knifeman - 1.03.2016

w sumie to niezły pomysł, martwi mnie tylko brak USB 3.0 i wyjscie VGA (zapomnij o dwóch monitorach, nie wiadomo też jaka rozdzielczość na tej zintegrowanej). SAS'y są droższe.


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - KBK - 1.03.2016

Wedlug mnie nie ma sensu kupowac jednostki serwerowej. Co prawda da sie zainstalowac dyski sata pod zlacze sas, nie oderotnie, ale w serwerach nie znajdziesz takich rzeczy jsk usb SS 3.0 czy tez dedykowana karte graficzna juz o posiadaniu wlasnej elektrowni i pomieszczeniu na przyjecie tego halasu nie wspomne. Na Twoim miejscu jesli zalezy ci na mocy obliczeniowej proponuje kupic jednostke Dell Precision z Xeonem nowszej generacji. Wystarczy az nad wyrost.


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - In-Tegral - 2.03.2016

Alienware, mówi Ci to coś?


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - Zirds - 2.03.2016

(2.03.2016, 10:04)In-Tegral napisał(a): Alienware, mówi Ci to coś?

Sheldon z Teorii Wielkiego Podrywu miał laptopa z AW...


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - Recoil83 - 2.03.2016

Witam, serwer dał by radę ale jest do innych zastosowań, jak wspomniałeś używany i7 2600K, 16GB Ramu, SSD na system, i HDD na dane, optymalne rozwiązanie, chciałem jeszcze dodać że Sandy Bridge do i7 2700k miały cynę pod IHS, tak samo procesory na podstawkę 2011. Teraz oszukują ludzi postarzając produkt poprzez dodanie pasty zamiast cyny pod IHS, co skutkuje po paru latach wysokimi temperaturami o OC już nie wspomnę. Pozdrawiam <v>


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - K - 2.03.2016

(2.03.2016, 10:04)In-Tegral napisał(a): Alienware, mówi Ci to coś?

Co ma sprzęt gamingowy w zawyżonej cenie do produkcji muzyki?


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - KBK - 2.03.2016

(2.03.2016, 13:46)K napisał(a):
(2.03.2016, 10:04)In-Tegral napisał(a): Alienware, mówi Ci to coś?

Co ma sprzęt gamingowy w zawyżonej cenie do produkcji muzyki?

K, komputer gamingowy to jedna z lepszych opcji jakość/cena nie licząc karty graficznej.
Alienware równiez uważam, że może być dobrym wyborem. Przede wszystkim nie ogranicza nas wielowątkowość aplikacji, ponieważ procesor z taktowaniem powyżej 4GHz, który mozna w tych modelach bardzo łatwo podkręcać, nawet na 4 rdzeniach będzie wydajniejszy niz jakikolwiek inny PC z ograniczonym zegarem procesora, mimo większej ilości rdzeni, poniewaz rzadko która aplikacja DAW jest w stanie obsłuzyc tyle wątków na raz.
Podtrzymuję również rozważanie zakupu Prexisiona serii "T" z procesorami Xeon w generacji wzwyż, ale nie wiem jaki masz budżet...


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - veciak - 2.03.2016

Budżet to 1500-1600zł. Oczywiście szukam czegoś używanego, aby nie przepłacać. Jest to trochę za mało na i7 2600k wraz z SSD i ilościom ramu powyżej 10 giga. W większości zestawach dopłacamy za kartę graficzną, która jest po prostu zbędna.

Optymalnie można by było skompletować samemu podzespoły, ale to dla mnie wyższa szkoła i nie znam nikogo, kto by podołał. Obawiam się, że kupię coś co nie będzie kompatybilne albo nie będę czegoś świadomy.

Znalazłem coś takiego, ale znów te karty graficzne: http://allegro.pl/hp-z210-quad-core-xeon-e3-1240-8gb-500gb-nvs300-i5926675772.html
Ponadto takie lenowo na 2 procesorach, ale czy Frutek je obsłuży?: http://allegro.pl/lenovo-c20-2-x-xeon-qc-e5620-2-4-12-250-w7p-nvs300-i5999857464.html


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - Xorbolanid - 2.03.2016

(2.03.2016, 15:48)veciak napisał(a): ale czy Frutek je obsłuży?

Nowszy i owszem.


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - sowa - 2.03.2016

W tej kwocie złożysz nówkę sztukę od AMD, która wydajnościowo przebije Intela w tym przedziale cenowym. Jeżeli nie korzystasz z dużej ilości bibliotek kontakta to 16GB RAM aż tak Ci potrzebne nie będzie i osobiście zszedłbym do 8GB i kupił wydajniejszy procesor czy coś innego a RAM zawsze można dokupić z czasem jeżeli się okaże że potrzebujesz więcej. Czy dysk SSD to dobry wybór do produkcji biorąc pod uwagę ich żywotność? Ja bym się nad tym zastanowił :)


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - KBK - 2.03.2016

Sowa co masz na mysli mowiac o zywotnosci SSD? Mam kilkanascie sztuk najstarszy z 2011 roku i dzialaja do dzis i to w produkcyjnym srodowisku i przebily juz niejedne HDD.
Co do ramu to sowa ma racje 8gb spokojnie wystarczy a optymalnie 12GB.


RE: [PILNE] Komputer serwerowy jako stacja do produkcji muzyki - sowa - 3.03.2016

No dobra poczytałem sobie ostatnie testy i faktycznie SSD są obecnie dobrą opcją i w sumie moze sam się skuszę na SSD aczkolwiek w przypadku autora posta również pojemność moze mieć znaczenie a w cenie 1TB HDD raczej dużej pojemności SSD nie dostaniemy więc ta kwestia może mieć jakieś znaczenie.