MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dział remiksy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Dział remiksy (/temat-dzial-remiksy)



Dział remiksy - Xorbolanid - 5.03.2016

Serio już nie wiem gdzie mam to napisać.

Ale po co dział na remiksy? Nie lepiej żeby remix z gatunku elektroniki leciał do działu z elektroniką? A remiks hip-hopowy do działu z hiphopem?

Kiedyś było że każdy dział z gatunkiem miał subdział z remiksami - to było niepotrzebne, wiadomo. Ale zrobienie nowego działu i wrzucanie wszystkiego do jednego wora też chyba nie jest aż takie dobre.

Chociaż mogę się mylić.


RE: Dział remiksy - OProject - 5.03.2016

Też tak myśle :P
Zwłaszcza jeżeli chodzi o track miesiąca wybierany z 1000 gatunków -_-
Chociaż ja i tak używam opcji dzisiejsze posty xd


RE: Dział remiksy - piral - 5.03.2016

Przez długi czas takowego nie było (po usunięciu subforów "remixy" z gatunkowych), ale ktoś niedawno wpadł na pomysł żeby taki zrobić, sporo osób poparło... no i jest. A teraz wpadłeś na pomysł, żeby znów go nie było. :D Co do sensu to ma to sens przy wyborze tracków TOP7 i przy wyszukiwaniu produkcji. Osobiście wolę posłuchać czyjejś "czystej" produkcji, żeby zapoznać się z klimatem i techniką, które prezentuje jakiś producent. Załóżmy, że nie znam jakiegoś producenta, widzę jego kawałek pierwszy raz i jest to remix utworu, którego bardzo lubię to wiadomo, że będę miał zawyżone oczekiwania. W tym przypadku dział remixy pozwala mi pozbyć się takiej sytuacji.


RE: Dział remiksy - Deonite - 12.03.2016

Stwierdzam, że dział remixy jest ogólnie zbędny. Fakt, było tak, że remixy były poprostu w normalnych działach gatunków. I wtedy przynajmniej utwory przechodziły bez obojętności na nie. Dział remixy jest na końcu listy. Każdy przecież woli przejrzeć głównie działy House, Trance i Electronica. Tak to już jest nabyte, że sprawdza się czubek listy. "A kogo obchodzą remixy?" - rzekłby ktoś...


RE: Dział remiksy - piral - 12.03.2016

(12.03.2016, 15:48)Deonite napisał(a): Stwierdzam, że dział remixy jest ogólnie zbędny.

Co najwyżej możesz uważać, że...


RE: Dział remiksy - Herman - 12.03.2016

Nie wierze :|


RE: Dział remiksy - Mat.Mor.Raw - 12.03.2016

(5.03.2016, 20:36)piral napisał(a): Osobiście wolę posłuchać czyjejś "czystej" produkcji, żeby zapoznać się z klimatem i techniką, które prezentuje jakiś producent. Załóżmy, że nie znam jakiegoś producenta, widzę jego kawałek pierwszy raz i jest to remix utworu, którego bardzo lubię to wiadomo, że będę miał zawyżone oczekiwania. W tym przypadku dział remixy pozwala mi pozbyć się takiej sytuacji.

Zgadzam się w 100%


RE: Dział remiksy - Kveon - 13.03.2016

Jak kobiety :)
Jest - źle
Nie ma - źle
Albo jest albo nie ma, zdecydujmy się na jedną opcję :)


RE: Dział remiksy - RaNi/Works - 13.03.2016

(13.03.2016, 12:33)K napisał(a): Zamykam forum.



8D

Tylko spokojnie! Może jakiś Persen na uspokojenie? :E

Anyway. Ja to bym machnął ten temat na kłódkę ale co tam niższość powie :/
Zostawić tak jak jest a nie kombinować "wstecz".

No chyba żeby stworzyć poddziały w Dziale Remixy i tam wrzucić poszczególne gatunki jak to jest na stronie głównej.


RE: Dział remiksy - In-Tegral - 13.03.2016

Moim zdaniem bardzo dobrze, że remixy są oddzielone od oryginalnych utworów. Żeby zrobić oryginalny utwór trzeba się bardziej namęczyć...


RE: Dział remiksy - K - 13.03.2016

Może niekoniecznie bardziej namęczyć, bo wiele osób robi świetne remiksy, ale nie zmienia to faktu, że znaczna część idzie jednak na łatwiznę, a takie utwory średnio "wyglądają" pośród produkcjach autorskich.

Najpierw było tak, że remiksy były w oddzielnych działach w danym dziale gatunkowym (tak samo jak dema), ale ruch tam był o wiele mniejszy, więc już dawno, dawno temu, zostały one przeniesione do właśnie działów gatunkowych, gdzie leżały sobie grzecznie pośród produkcji autorskich. Jednakże po jakimś czasie, przez kilku użytkowników została zwrócona uwaga na problem opisany w pierwszych zdaniu mojego posta, a dzięki temu, że inne osoby na forum wykazały poparcie tej inicjatywy, jak i również ja sam, postanowiłem ponownie oddzielić remiksy od produkcji autorskich, tak jak to było kiedyś. Tyle, że tym razem nie są one tak schowane, bo mają jeden dział na stronie głównej i nie ma ich na tyle, by robić podział gatunkowy. Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że nasze forum kładzie główny nacisk na Wasze wszystkie produkcje, gdyż cała tabela z utworami została jakiś czas temu przesunięta na górną część strony głównej - nad regulamin i inne "pierdoły".

Poza tym, co do remiksów, coverów itp. dodałbym jeszcze to, iż niezwykle irytował mnie fakt braku oryginalnego utworu w temacie, gdy nie był on na tyle popularny, by każdy go znał. Remiksy i ich pochodne są bowiem utworami, które zawsze będą porównywane do ich oryginałów, więc gdy takowy na forum publikujemy, to wypadałoby dodać również link do oryginału. Co innego, gdybyśmy byli tylko słuchaczami - wtedy miałoby to dla nas raczej mniejsze znaczenie. Jest jednak zupełnie inaczej i oceniając chcę mieć wgląd w to ile ktoś włożył w dany utwór pracy. Czasami naprawdę ciężko to ocenić, nie wiedząc jak brzmi oryginał remiksu.


RE: Dział remiksy - Shabboo Harper - 14.03.2016

Tytułem refleksji...

http://musicproducers.pl/temat-new-year-wishes-czyli-trzy-punkty-lady?page=2


Cytat:Remiksy i ich pochodne są bowiem utworami, które zawsze będą porównywane do ich oryginałów, więc gdy takowy na forum publikujemy, to wypadałoby dodać również link do oryginału.

Trafne spostrzeżenie. Nie każdy User jest chętny czy też cierpliwy by dotrzeć do oryginału. Wszak komentarz skreślony w oparciu o konfrontację oryginału z remix'em jest wartościowszy, pełniejszy...
Kay <king>, niech i tak będzie. ^^