MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? (/temat-jak-uzyskac-efekt-przyspieszajacego-basu)



Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - voee - 6.03.2016

siemka, w jaki sposób mogę uzyskać podobny efekt jak w tym tracku (1:52) chodzi mi o ten tak jakby przyśpieszający bas, nie jest to chyba po prostu manipulowanie nutami na piano rollu.



drugie pytanie czy da się przedłużyć bass z kick 808 ?


Na przyszłość nazywaj tematy po ludzku, poprawiam, wstawiam player

Wystawiono 18:23:41, dnia 6.03.2016, przez Knifeman



RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - qnebra - 6.03.2016

1. Nie mam pojęcia jak to zrobić, lecz mogę zasugerować wykorzystanie automatyki.


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - Rafau - 6.03.2016

Możesz w oddzielnej sesji zgrać z automatyzacją na tempie. Dla przykładu.


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - sowa - 6.03.2016

Nie słyszę żadnego przyśpieszenia <hmm>


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - piral - 6.03.2016

To jest po prostu długi tail 808, nie ma żadnej manipulacji tempem. Sub z 808 możesz sam sobie wygenerować używając fali sine i volume + pitch envelope.


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - KOT - 6.03.2016

przecież tam się kompletnie nic nie zmienia w basie xd


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - voee - 6.03.2016

Nie wiem dlaczego wyświetla sie shibuya nights, chodzi mi o kawałek night drive z tej playlisty i dokładnie 1.52 można usłyszeć ten efekt


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - Kveon - 6.03.2016

Zwykła Sinusoida na pitch envelope lub zrobiony na piano rollu z opcją "slide" Tak jest przynajmniej w fl studio, nie wiem jak w innych dawach.


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - piral - 6.03.2016

(6.03.2016, 20:01)voee napisał(a): Nie wiem dlaczego wyświetla sie shibuya nights, chodzi mi o kawałek night drive z tej playlisty i dokładnie 1.52 można usłyszeć ten efekt

jest to reverse lub odwrócony pitch envelope (od dołu w górę)


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - voee - 8.03.2016

Bardzo dziękuje za pomoc, wydaje mi sie, ze np. -2 na knobie odpowiadającym za pitch ta wartość -2 odpowiada jakiejś nucie, dobrze rozumiem ? Pytam bo za pomocą automatyzacji chciałbym zrobic przejście z np nuty c do f, wiec jeżeli idę dobrym tokiem rozumowania, napiszcie proszę jakie wartości przy pitchowaniu odpowiadają jakim nutom Pozdro


RE: Jak uzyskac efekt "przyspieszającego" basu? - piral - 8.03.2016

Cytat:wydaje mi sie, ze np. -2 na knobie odpowiadającym za pitch
Tak, pitch zmienia nutę. Jeśli będziesz grał C a aktualna pozycja pitch knoba będzie na -5 to zamiast C usłyszysz 5 nut w dół od tego C.

Cytat:Pytam bo za pomocą automatyzacji chciałbym zrobic przejście z np nuty c do f, wiec jeżeli idę dobrym tokiem rozumowania, napiszcie proszę jakie wartości przy pitchowaniu odpowiadają jakim nutom Pozdro
Myślę, że chcesz sobie utrudnić za bardzo robiąc automatyzację. Zrób sobie sine z pitch envelope, który zrobi tą automatyzację za ciebie. Z tym że będzie ona stała, to taka różnica. Nie wiem jaki masz DAW, ale napisałem tutorial na temat trapowych subów pod FL/Sytrus klik