MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TOP7 - Luty 2016 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: TOP7 (https://musicproducers.pl/forum-top7)
+--- Wątek: TOP7 - Luty 2016 (/temat-top7-luty-2016)

Strony: 1 2


RE: TOP7 - Luty 2016 - Faden - 9.03.2016

(8.03.2016, 23:52)AirTight napisał(a):
(8.03.2016, 20:10)Faden napisał(a): Dla mnie Moha. W 100% inteligentna muzyka, ale widze ze fanow bezmyslnego walenia glowa w mur takze niebrakuje.
Szczerze juz wole, aby Wizzardius wygral, bo az strach pomyslec...

Nie mam pojęcia co Ty tworzysz lub tez jakiej muzyki najbardziej lubisz słuchać :) ale to raczej powinno być powiązane.. ja osobiście nie słucham na co dzień Hardstylu czy Big Roomów jednak potrafię docenić wkład, pomysłowość i technikę tych kawałków... mówiąc o niektórych głosujących na kawałki Fortiz czy DROPCRAFT "bezmyślnymi fanami" obrażasz nie tylko nas, kawałki ale i producentów którzy to stworzyli.. a jednak są w topce i to zasłużenie wiec trochę szacunku :)

W ogóle mi się nie podoba ta tempa polemika o wyższości jednego gatunku muzycznego nad innym.. jeszcze znoszę to jakoś jeśli chodzi o słuchaczy ale jeśli chodzi o nas lepszych czy gorszych producentów amatorów czy tych co robią to już profesjonalnie to mnie to trochę brzydzi... każdy z nas wie ile potrzeba czasu, poświęceń, samozaparcia żeby dojść do jakiegoś poziomu nie ważne kto w jakim stylu tworzy.. wiec może lepiej oddać głos a nie "bezmyślnie " i serio bez żadnego uzasadnienia obrażać innych..:)
PS: z niecierpliwością czekam na Twoje dzieło w Topce

Co do samej zabawy w głosowanie :) może warto by zmienić system i zamiast oddawać jeden głos można by np wybierać swoje Top 3 gdzie Top 1 dostawał by 5 punktów Top 2 - 3 punkty a Top 3- 1 punkt.. Przez co nie trzeba by było wybierać tylko jednego kawałka.. Myślę ze to by uatrakcyjniło całą zabawę..

Pozdro

Dropcraft=Wizzardius i to jedna ta sama osoba. Wcale nieobrazilem jego tworczosci tylko hardstyle, ktorego niemam za co szanowac, bo jest to dla mnie zwykla naparzanka.
Nieobchodzi mnie ile serca lub potu wlozyl w mix dla mnie i tak bedzie to samo.
Sam sluchalem w zyciu wiele roznych rodzajow muzyki i niebede tu wymienial, bo za duzo tego jest, ale hierarchia muzyczna wystepuje. Przyklad? House wystepuje w mainstream, a hard nie...Czy producent czy tez sluchacz uklada sobie w glowie co lubi co nie albo nienawidzi.
W mojej ocenie gorsza od hardstyle jest tylko ''Gabba'' tzw. halas dla psychopatow.
Jesli lubisz skakac jak malpa zamiast tanczyc, gdzie dj wrzuca samplowany wokal ''Dance motherfuckers'' lub '' Go to hell you bastards'' a potem tempo wali ten sam rytm przez caly set. Gdzie tu logika?xD
Jak ktos lubi masochizm albo przesadne rycie mozgo, to ja mu niebronie. Z mojej strony to byla czysta prowokacja obrocona w zart i jak widac udalo sie;)

Dostanie sie na Top liste forum niezagwarantuje ci kariery muzycznej ani wydania. Do tego trzeba byc tez dj-em, ktorych tu jak na lekarstwo. Tom Swoon robi kariere, chociaz niebyl czlonkiem tego forum i niedostal sie do Top miesiaca. Dlatego mi tez na tym niezalezy.
Co do mojej muzyki to wkrotce zaprosze do wyrazenia opinii:)


RE: TOP7 - Luty 2016 - In-Tegral - 9.03.2016

(9.03.2016, 20:27)Faden napisał(a):
(8.03.2016, 23:52)AirTight napisał(a):
(8.03.2016, 20:10)Faden napisał(a): Dla mnie Moha. W 100% inteligentna muzyka, ale widze ze fanow bezmyslnego walenia glowa w mur takze niebrakuje.
Szczerze juz wole, aby Wizzardius wygral, bo az strach pomyslec...

Nie mam pojęcia co Ty tworzysz lub tez jakiej muzyki najbardziej lubisz słuchać :) ale to raczej powinno być powiązane.. ja osobiście nie słucham na co dzień Hardstylu czy Big Roomów jednak potrafię docenić wkład, pomysłowość i technikę tych kawałków... mówiąc o niektórych głosujących na kawałki Fortiz czy DROPCRAFT "bezmyślnymi fanami" obrażasz nie tylko nas, kawałki ale i producentów którzy to stworzyli.. a jednak są w topce i to zasłużenie wiec trochę szacunku :)

W ogóle mi się nie podoba ta tempa polemika o wyższości jednego gatunku muzycznego nad innym.. jeszcze znoszę to jakoś jeśli chodzi o słuchaczy ale jeśli chodzi o nas lepszych czy gorszych producentów amatorów czy tych co robią to już profesjonalnie to mnie to trochę brzydzi... każdy z nas wie ile potrzeba czasu, poświęceń, samozaparcia żeby dojść do jakiegoś poziomu nie ważne kto w jakim stylu tworzy.. wiec może lepiej oddać głos a nie "bezmyślnie " i serio bez żadnego uzasadnienia obrażać innych..:)
PS: z niecierpliwością czekam na Twoje dzieło w Topce

Co do samej zabawy w głosowanie :) może warto by zmienić system i zamiast oddawać jeden głos można by np wybierać swoje Top 3 gdzie Top 1 dostawał by 5 punktów Top 2 - 3 punkty a Top 3- 1 punkt.. Przez co nie trzeba by było wybierać tylko jednego kawałka.. Myślę ze to by uatrakcyjniło całą zabawę..

Pozdro

Dropcraft=Wizzardius i to jedna ta sama osoba. Wcale nieobrazilem jego tworczosci tylko hardstyle, ktorego niemam za co szanowac, bo jest to dla mnie zwykla naparzanka.
Nieobchodzi mnie ile serca lub potu wlozyl w mix dla mnie i tak bedzie to samo.
Sam sluchalem w zyciu wiele roznych rodzajow muzyki i niebede tu wymienial, bo za duzo tego jest, ale hierarchia muzyczna wystepuje. Przyklad? House wystepuje w mainstream, a hard nie...Czy producent czy tez sluchacz uklada sobie w glowie co lubi co nie albo nienawidzi.
W mojej ocenie gorsza od hardstyle jest tylko ''Gabba'' tzw. halas dla psychopatow.
Jesli lubisz skakac jak malpa zamiast tanczyc, gdzie dj wrzuca samplowany wokal ''Dance motherfuckers'' lub '' Go to hell you bastards'' a potem tempo wali ten sam rytm przez caly set. Gdzie tu logika?xD
Jak ktos lubi masochizm albo przesadne rycie mozgo, to ja mu niebronie. Z mojej strony to byla czysta prowokacja obrocona w zart i jak widac udalo sie;)

Dostanie sie na Top liste forum niezagwarantuje ci kariery muzycznej ani wydania. Do tego trzeba byc tez dj-em, ktorych tu jak na lekarstwo. Tom Swoon robi kariere, chociaz niekorzystal z tego forum i niedostal sie do Top miesiaca. Dlatego mi tez na tym niezalezy.
Co do mojej muzyki to wkrotce zaprosze do wyrazenia opinii:)


Zastanawiałem się chwilę Faden, czy Ci odpisać na ten post czy nie... Jednak się skuszę :)
Na wstępie zaznaczę, że sam nie lubię bigroomu, ale nigdy bym nie powiedział do kogoś, że to bezmyślne napierdalanie i hałas, a wiesz dlaczego? bo SZANUJĘ innych producentów i inne gatunki. Hardstyle - ahhh, tak mało wiesz a tak dużo gadasz, to jest najbardziej kreatywny i najcięższy do "zrobienia" gatunek. Zapewniam Cię, sama aranżacja np. hardstyle kick jest bardziej skomplikowana niż Twoje utwory, więc proszę Cię, ale skoro jesteś na forum producenckim to albo dorośnij i dojrzej do tego by szanować otaczające Cie osoby + ich pracę albo po prostu spieprzaj. Co do Twojego ostatniego akapitu na temat Djki to zostawię to bez komentarza, bo to tylko marna paplanina i stek bzdur. Jesteś tylko kolejną osobą, która za dużo gada a za mało robi.


PS. Nie lubisz "zwykłej naparzanki" bo po prostu jej nie rozumiesz.

Wybaczcie za offtop.


RE: TOP7 - Luty 2016 - piral - 9.03.2016

Nie przejmujcie się tą osobą ani tym co pisze. Wcześniej prezentował podobny poziom wypowiedzi i zachowania: http://musicproducers.pl/temat-house-faden-hookz-wooh


RE: TOP7 - Luty 2016 - AirTight - 9.03.2016

Drogi kolego Faden nie będę Cie cytować bo po pierwsze zrobi się tu ostry kocioł a po drugie wydają mi się nie poważne Twoje stwierdzenia o małpach :) tak pół żartem pół serio teraz......:P jesteś muzycznym nazistą??? :P czy Ty próbujesz nam wmówić że fani Hardstylu to jacyś podludzie??? :)

Ok postaram się krótko bo w pełni zgadzam się z In-Tegral:)

Otóż może masz taka wiedzę lub też nie... ale sama muzyka Hardstyl wywodzi się z muzyki Hard Trance.. gdybyś uważnie prześledził cała budowę kawałka który akurat znalazł się w Topce a nie zwrócił uwagę tylko na jeden aspekt czyli Kick-Bass to być może usłyszał byś - dostrzegł być jak wiele emocji kryje się w tych breakach i dropach... jaka świetna jet linia melodyczna tego numeru .. jak świetne są tam dobrane dźwięki.. jak całość jest zróżnicowana a zarazem spójna:)

Co do Toma to się nie wypowiem bo nie widzę związku :) że nie ma go tutaj na forum ?:D a jest niby wielkim producentem??:D yyy.... :D WTF?

Nie zgodzę się z Twoim wręcz przekonaniem że producent musi być DJ żeby osiągnąć sukces :) ponieważ ja rozumiem to pojecie trochę szerzej.. podam nawet znany być może Tobie i innym przykład Benno de Goeij z Rank 1 który nie jest Dj ale za to producentem przednim.. jest chyba najlepszym przykładem zwłaszcza że jest autorem wielu hitów między innymi Armina.

Nie jest też powiedziane że będąc na forum nie osiągnę czy ja czy Ty czy ktokolwiek sukcesu :) Osobiście Topkę traktuje jako fajną inicjatywę założycieli i użytkowników tego Forum.. Sam nie pretenduje do Topki z moją muzyką i nie spinam czterech liter z tego powodu :) myślę że producenci którzy sie w niej znaleźli także natomiast na pewno gdzieś to jest jakieś fajne wyróżnienie dla każdego i na pewno miłe odczucie że ktoś docenia ich prace :)

Co do Twojej muzyki jak i do muzyki innych podejdę racjonalnie i z szacunkiem a gatunek w którym tworzysz nie będzie miał znaczenia co do oceny:) Głównie przeglądam dział House więc jeśli gdzieś w inny dział to wpakujesz to zapodaj wiadomość na prive jeśli wg interesuje Cię moja ocena..


RE: TOP7 - Luty 2016 - Zirds - 9.03.2016

Faden, posłuchaj noise zamiast gabba. Muzyka nie służy tylko do tańczenia, ale dla niektórych ma większy przekaz. Ty słuchasz BigRoom, ktoś słucha Hardstyle, a jeszcze inny Disco polo na przemian z Mozartem i breakcorem.


RE: TOP7 - Luty 2016 - OProject - 9.03.2016

A ja miałem wrażenie że faden kiedys cos brał potem przestał... ale jednak znowu zaczął xd
(nie ma sie co rozwodzić na ten temat, ale się uśmiałem xd)

They're Coming, Drugs Al Dente dobre, przy Prelude troche sie spac zachcialo bo czilujący kawałek ale też spoko xd potem L.G i jak zawsze dobre sztosy xd dalej MOH znowu tempo spadło i spać się chce, wokal mi nie podoba sie :(

Ostatnio dałem na Droma to teraz dam na L.G, a co a jak **D (Oni najbliżsi electronice jaka lubie)


RE: TOP7 - Luty 2016 - AAFire ! - 9.03.2016

jak dla mnie zestawienie wygrywa Prelude :)


RE: TOP7 - Luty 2016 - augenous - 10.03.2016

Mógłbym zagłosować na Drugs Al Dente ale, niestety moje serce podbiło hardstyle'owe brzmienie.
@LG podzielam twoje zdanie :)


RE: TOP7 - Luty 2016 - sss - 10.03.2016

Powiem szczerze, że nie wiedziałem na co zagłosować. Wszystko mi się spodobało. Ostatecznie wybrałem Dropcrafta ze względu na swą złożoność i energię jaką ten utwór w sobie ma. :)


RE: TOP7 - Luty 2016 - Revnotes - 10.03.2016

Konkurs "zmusza" mnie do eksplorowanie nowych muzycznych zakątków i prawdę mówiąc spodobało mi się. Z drugiej strony mam wrażenie, że w ubiegłym miesiącu poziom był dużo, dużo wyższy. Tym razem po prostu nie wiedziałem na kogo oddać głos, nie mam swojego faworyta, ale wybrałem - "Puszkę Pandory".


RE: TOP7 - Luty 2016 - Maciek - 11.03.2016

(10.03.2016, 20:35)Revnotes napisał(a): Konkurs "zmusza" mnie do eksplorowanie nowych muzycznych zakątków i prawdę mówiąc spodobało mi się. Z drugiej strony mam wrażenie, że w ubiegłym miesiącu poziom był dużo, dużo wyższy

Ja również ciesze się ze znalazłem się w gronie osób kształtujących co miesiąc top 7 - poznaje nowe techniki, brzmienia i style, których nazw nawet nie jestem w stanie przytoczyć ;) Kazdy gatunek jest na swój sposób inny i ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Kazdy z numerów, które docierają do tego miejsca stoi na wysokim poziomie według mnie i niektóre z nich prawie niczym nie odbiegają od tych puszczanych w radiu. Słychać ten wkład jaki każdy włożył w swoje tracki... Faktycznie miesiąc temu było ciut lepiej


RE: TOP7 - Luty 2016 - John Horizon - 11.03.2016

Wszystkie utwory brzmią świetnie! I mimo, że większość z nich to nie moje ,,style" to bardzo przyjemnie się słuchało. Warto, naprawdę warto posłuchać wszystkich utworów. Mój głos leci na "Fortiz - Bastion" Jedynie zastrzeżenie jakie mam to do tego hardstylowego kicka, który jak jest ,,podniesiony" to wytwarza za dużo basu :P

Gratulacje dla wszystkich!


RE: TOP7 - Luty 2016 - Brisk Bullet - 11.03.2016

(9.03.2016, 20:27)Faden napisał(a):
(8.03.2016, 23:52)AirTight napisał(a):
(8.03.2016, 20:10)Faden napisał(a): Dla mnie Moha. W 100% inteligentna muzyka, ale widze ze fanow bezmyslnego walenia glowa w mur takze niebrakuje.
Szczerze juz wole, aby Wizzardius wygral, bo az strach pomyslec...

Nie mam pojęcia co Ty tworzysz lub tez jakiej muzyki najbardziej lubisz słuchać :) ale to raczej powinno być powiązane.. ja osobiście nie słucham na co dzień Hardstylu czy Big Roomów jednak potrafię docenić wkład, pomysłowość i technikę tych kawałków... mówiąc o niektórych głosujących na kawałki Fortiz czy DROPCRAFT "bezmyślnymi fanami" obrażasz nie tylko nas, kawałki ale i producentów którzy to stworzyli.. a jednak są w topce i to zasłużenie wiec trochę szacunku :)

W ogóle mi się nie podoba ta tempa polemika o wyższości jednego gatunku muzycznego nad innym.. jeszcze znoszę to jakoś jeśli chodzi o słuchaczy ale jeśli chodzi o nas lepszych czy gorszych producentów amatorów czy tych co robią to już profesjonalnie to mnie to trochę brzydzi... każdy z nas wie ile potrzeba czasu, poświęceń, samozaparcia żeby dojść do jakiegoś poziomu nie ważne kto w jakim stylu tworzy.. wiec może lepiej oddać głos a nie "bezmyślnie " i serio bez żadnego uzasadnienia obrażać innych..:)
PS: z niecierpliwością czekam na Twoje dzieło w Topce

Co do samej zabawy w głosowanie :) może warto by zmienić system i zamiast oddawać jeden głos można by np wybierać swoje Top 3 gdzie Top 1 dostawał by 5 punktów Top 2 - 3 punkty a Top 3- 1 punkt.. Przez co nie trzeba by było wybierać tylko jednego kawałka.. Myślę ze to by uatrakcyjniło całą zabawę..

Pozdro

Dropcraft=Wizzardius i to jedna ta sama osoba. Wcale nieobrazilem jego tworczosci tylko hardstyle, ktorego niemam za co szanowac, bo jest to dla mnie zwykla naparzanka.
Nieobchodzi mnie ile serca lub potu wlozyl w mix dla mnie i tak bedzie to samo.
Sam sluchalem w zyciu wiele roznych rodzajow muzyki i niebede tu wymienial, bo za duzo tego jest, ale hierarchia muzyczna wystepuje. Przyklad? House wystepuje w mainstream, a hard nie...Czy producent czy tez sluchacz uklada sobie w glowie co lubi co nie albo nienawidzi.
W mojej ocenie gorsza od hardstyle jest tylko ''Gabba'' tzw. halas dla psychopatow.
Jesli lubisz skakac jak malpa zamiast tanczyc, gdzie dj wrzuca samplowany wokal ''Dance motherfuckers'' lub '' Go to hell you bastards'' a potem tempo wali ten sam rytm przez caly set. Gdzie tu logika?xD
Jak ktos lubi masochizm albo przesadne rycie mozgo, to ja mu niebronie. Z mojej strony to byla czysta prowokacja obrocona w zart i jak widac udalo sie;)

Dostanie sie na Top liste forum niezagwarantuje ci kariery muzycznej ani wydania. Do tego trzeba byc tez dj-em, ktorych tu jak na lekarstwo. Tom Swoon robi kariere, chociaz niebyl czlonkiem tego forum i niedostal sie do Top miesiaca. Dlatego mi tez na tym niezalezy.
Co do mojej muzyki to wkrotce zaprosze do wyrazenia opinii:)

Cos ci powiem: Taka rada. O gustach sie niegada.


RE: TOP7 - Luty 2016 - Robert de Clair - 12.03.2016

Jeszcze nie mam uprawnień do głosowania, ale Puszka Pandory ma u mnie fory (że niby taki rym)
Po pierwsze Amiga :)
Po drugie elementy chiptune
Po trzecie odsłuchowo zróżnicowana, trafia w moje stare muzyczne preferencje i pachnie protrackerem
Pobieram i dziękuję
Jak się do dyszki dopostuję to na Puchę zagłosuję (kurde co z tymi rymami)

;)


RE: TOP7 - Luty 2016 - Izaak16 - 13.03.2016

Al dente!


RE: TOP7 - Luty 2016 - Kael - 13.03.2016

(9.03.2016, 21:29)piral napisał(a): Nie przejmujcie się tą osobą ani tym co pisze. Wcześniej prezentował podobny poziom wypowiedzi i zachowania: http://musicproducers.pl/temat-house-faden-hookz-wooh

Jasny gwint!!!

Dla mnie najlepsza MOHA, ale DrooM gitarkami też nieźle pocisnął!


RE: TOP7 - Luty 2016 - eyecontact - 14.03.2016

(9.03.2016, 21:29)piral napisał(a): Nie przejmujcie się tą osobą ani tym co pisze. Wcześniej prezentował podobny poziom wypowiedzi i zachowania: http://musicproducers.pl/temat-house-faden-hookz-wooh
Przepraszam że nie na temat ale jak można mieć 30+ i zachowywać się jak osoba niespełna rozumu, nie mam zamiaru nikogo obrażać ale to jest jakieś nieporozumienie, do Faden'a.
co do tematu ja głosuje na - Funky Fella - Angry Fella Is Coming [92 BPM]


RE: TOP7 - Luty 2016 - Mat.Mor.Raw - 14.03.2016

Jakby ktoś chciał przesłuchać wszystkich utworów za jednym razem, to stworzyłem playlistę na watch2gether.
Co ciekawe można tam do playlisty wrzucać i soundcloud i youtube. (dlatego w przypadku top7 się przydaje)

https://www.watch2gether.com/rooms/top7luty-a8qzfgbaw30tkgy5

Uwaga: jeżeli kilka osób zaczyna słuchać, to wszyscy słuchają dokładnie tego samego.
Jak ktoś przewija utwory lub zmienia utwór, to wpływa na wszystkich w pokoju, więc apeluję o nie przesadzanie z przewijaniem :E

Miłej zabawy ;)